IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th November 2007, 22:49
RazieL RazieL не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 42
По подразбиране Един въпрос

Хубаво ли е да ям сорови яйца и до колко е полезно а не вредно.И каква е разликата между соровото яйце и свареното или пърженото?
__________________
Химията не е вълшебна пръчица !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th November 2007, 19:05
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Като за начало няма да е зле да го пишеш "сурово" преди да почнеш да го пиеш Иначе лично мойто мнение е, че е доста рисковано на днешно време да пиеш сурови яйца. Да не си певец или просто не можеш да понасяш обработено? Според мен най-добре е пържено или по-точно печено на тефлонов тиган без мазнина...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th November 2007, 09:56
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Ако са ти по-вкусни, няма проблем, сега е студено и няма риск от салмонелози. Но на пролет и особено през лятото не трябва и да си помисляш за сурови яйца.

Знам, че трябва да ги консумираш възможно най-пресни.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th November 2007, 11:11
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

Ем ако нямаш баба на село недеи ги пий сурови. Аз даже и на варината с бабата не бих се навил.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th November 2007, 12:03
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Ако са ти по-вкусни, няма проблем, сега е студено и няма риск от салмонелози. Но на пролет и особено през лятото не трябва и да си помисляш за сурови яйца.

Знам, че трябва да ги консумираш възможно най-пресни.
че тя салмонелата ша му се равива в организма, където си е топло, така че не виждам разликата между студено и топло... аз лично мисля че е по-добре да са сварени/пържени отколкото сурови... щото така протеина е обработен и се усвоява по-лесно от организма... помислете си що в далечното минало хората са сменили суровото месо с печено... но иначе ако сте гледали "Роки" , той там гълта бая сурови яйца...
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th November 2007, 14:03
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Yaourt, е извинявай ама по твоята логика то всяка храна ще се развали в организма, щото там е топло и престоява, няма такова нещо.

С това, че навън не е топло, друго имах предвид, много хора си купуват яйца, не от магазина, а примерно от пазарите или им ги носят от село и при транспортирането стоят доста време на висока температура, и стават доста опасни за консумация. Също така, много хора не са достатъчно внимателни при съхранението им.

Не виждам проблем да хапва сурови яйца, аз ядях преди един десерт- бъркани сурови жълтъци, какао и мед.

А освен това много неща се правят със сурови яйца и вие си ги хапвате без да подозирате: домашна майонеза, кремове за торти (който яде сладкиши де. и т.н.)

Като искаш да ядеш сурови яйца, хапвай))
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th November 2007, 14:37
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

не си ми разбрала логиката Лиана : ако са заразени яйцата и на студено и на топло пак са опасни.. затова е най-хубаво да са термично обработени... а между другото не сте забравили и за птичия грип нали? за инфо вируса умира при температура от около 70 градуса, доколкото си спомням... даже съветваха че не трябвало да се покрива мусаката с домашно направен крем (как му се викаше там...)заради яйцата в него... а това че хората правят домашна майонеза не означава че не се разболяват понякога от нея.. ...
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th November 2007, 16:00
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Е ок, yaourt, сега се разбрахме почти, просто пикът на салмонелозите е през лятото. А относно птичия грип, едва ли RazieL се притеснява от него, то и рохки яйца да ядеш пак можеш да го хванеш.

Тъй че, не виждам нищо лошо, който иска да ги яде сурови, който не иска, да не ги яде.

Иначе, RazieL, сурови или варени, или омлетът да метнеш на тефлоновото тиганче, ще е най-добре. Аз не ям пържено, затова ти препоръчвам това, ако съгрешиш с някой омлет, няма да е много фатално, все пак е по-добре от други пържени неща като мекици и т.н.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th November 2007, 22:31
RazieL RazieL не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 42
По подразбиране

Мерси много за подробното обяснение.Щом няма разлика ако имам време ще ги приготвям ако нямам сорови...
__________________
Химията не е вълшебна пръчица !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th November 2007, 20:35
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

аз казвах че има разлика, но явно не съм бил убедителен... решенията са си твои..
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Единвъпрос
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:40.