IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th June 2006, 21:18
PCGeek PCGeek не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 101
По подразбиране бемка

Моля помогнете ако имате някаква информася, или по скоро ако някой е имал подобен пролем.

Имам малък израстък, нещо като бемка която излезе точно под окото ми около 6-7 години вече, разте много много много бавно, но сега виждам че имам нова съвсем незабелижима заченка на нова такава до нея. Не съм ходила на лекар още, защото не ми пречи вообще и едвам се забелязваше досега, но искам да я махна. Страхувам се малко защото е точно под окото, т.е на ръба на очертанието (но не в окото), а е на лисето.
Ако Има някои които е ходил на кожен лекар за подобни проблеми бих го помолила да сподели...Благодаря на всички предварително.
__________________
KAKVO NAPRAVIHTE DNES ZA DA PODOBRITE SVETA?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th June 2006, 11:37
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Незабавно отиди на лекар За нищо на света не си позволявай повече да отлагаш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th June 2006, 13:58
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

И аз имам нещо такова под дясното око... появи ми се преди 1 година. До скоро не го забелязвах... но напоследък искам да го премахна, но се чудя къде да отида. Моето не е точно бемка, прилича по-скоро на малко кожно образувание (с цвета на кожата ми е). Дайте съвет.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th June 2006, 17:49
anichka anichka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 59
По подразбиране

аз имах нещо като пъпчица,много малка над единия клепач.беше леко релефна и бяла на цвят, нещо като мастно образувание.ходих на лекар който ме прати на хирург да ми го махнат.процедурата беше отвратителна,но това се преживява.след няколко години и до сега, цялото ми дясно око е осеяно с такива неща, по-малки и с цвета на кожата, но релефни и много на брой.
извод:МНОГО внимавай кой какво ще ти каже и се консултирай наистина с мн. добър дерматолог, да не станеш като мен...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th June 2006, 17:52
anichka anichka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 59
По подразбиране

забравих да кажа-ако твоето е бенка бъди особено внимателна, защото това са ракови образувания и се консултирай непременно и с онколог.има такива изроди сред лекарите че...ако е малко и не расте интензивно се консултирай но по-добре не го пипай
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th June 2006, 23:02
sladka_blondinka sladka_blondinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: градът на липите
Мнения: 191
По подразбиране

Съветвам те да не изчакваш повече,а се консултирай с дерматолог.По описанието най-вероятно е доброкачествено образувание,но не е изключено и да е обратното...Затова,за твое спокойствие си направи преглед и обсъди с дерматолога по какъв начин би могло да се отстрани.Успех
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th June 2006, 23:22
jonda jonda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 64
По подразбиране

Да и на мен преди време ми се появи такова образование точно под окото. При доста специалисти ходих и какво ли не ми казаха. В крайна сметка понеже беше много близо до окото реших да не рискувам и не сгреших. Растеше до едно времеи след това спря. За няколко години почти изчезна, сега не се вижда, усеща се само при допир. И аз те съветвам да изчакаш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th June 2006, 13:13
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Благодаря за съветите
Мисля, че не расте, но е издаденичко и се вижда ... точно под долните мигли на дясното око. Преди известно време един познат ме посъветва да отида на козметик, щял да ми го махне много бързо с ток (все едно ме убоцква). Но все още не се решавам... пък и не знам къде точно да отида.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th June 2006, 13:18
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Абе, да си кажа честно, ако ходиш някъде е най-добре на лекар, не на козметик... Лошото наистина е, че някои лекари нищо, ама НИЩО не разбират, а други са шарлатани... Дано имаш късмет да попаднеш на най-добрия. Ако бях на теб щях да събера 2-3 лекарски мнения, и ако съвпадат, да премина към лечение...
Успех!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th June 2006, 13:38
divine divine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 19
По подразбиране

аз имах много малко кожно израстъче до окото, не го закачах нищо, не ми пречеше, обаче без да искам като се почесох и то падна.... много съм зле, въобще не се сетих за него... имаше мн мн малко кръв, 3-4 капки, а това се случи преди година и нещо, сега нямам никакви проблеми да чукам на дърво, но не те съветвам да се чешеш, просто ти казвам, че не е нужно да има усложнения, всичко си зависи от вида на образуванието, но попринцип бенките НЕ ТРЯБВА да си променят нито формата нито цвета... Има вероятност да не е бенка товето, по-добре се консултирай с дератолог и предполагам, че той ще ти препоръча какво да направиш...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бемка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:40.