IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th December 2007, 10:08
полин полин не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Пловдив
Мнения: 30
По подразбиране

Интересни неща ви казват тези инструктори...
Първо, директно на въпроса: защо още не си свалила килограми. Може много да тренираш, но ако после "наваксваш" с храната, колкото и диетична да е тя, няма да сваляш. Отслабването е следствие на по-малък прием в сравнение с разхода на калории. Освен това имай предвид, че различните организми реагират с различно забавяне на промяната на режима на живот. Може би при теб това става по-бавно.
А колкото до кардиото - ако го правиш интервално и 15 мин. ще са достатъчни, за да гориш. Интервално е, когато сменяш темпото: много бързо (на какъвто и да е кардио уред, или без уред), докато останеш без дъх, после по-бавно темпо. Така редуваш. Опитай.
А колкото до тежестите и повторенията - не е съвсем така. За жените не е страшно да тренират с малко по-големи тежести, освен ако не са бременни, естествено. Много дами се плашат, че могат да натрупат мускулна маса, което е доста трудно, да не кажа почти невъзможно за жена. По-скоро се получава едно задържане на течности в организма и понеже тренирате и сте стегнати, си мислите, че това е мускулна маса. Ако намалите до мин. въглехидратите в храненето си, обаче, ще видите, че това въобще не е вярно.
Може би е добре инструкторите по залите да четат и "ъпгрейдват" по-често информацията, с която работят.
__________________
www.letsgym.com
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th December 2007, 11:37
loony loony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Здравей,

без намерение да се заяждам, но моето лично менение е, че както слабеенето така и тренирането е строго индивидуално.

На някой им понася НВД и тренировки на други не.

След НВД + тренировки съм колабирала докато седя на стол пред телевизора (само да подчартая, че НЕ СЪМ ГЛАДУВАЛА, а съм си се хранила нормално)

След като минах на лакто-вегетариански режим, резултатите при мене са чудесни. Чуствам се здрава, щастлива и с необходимите сили за тренировка. За 5-6 месеца свалих 4-5кг, без почти никакви усилия.

По отношение на трупане на мусколи, това зависи от типа структура на човека, не от това дали си мъж или жена.

А по отношение на интервалното кардио, не бих го препоръчвала на хора, без да знам здравословното им състояние, защото сменянето на темпо товари прекалено много сърцето.

Пак давам пример със себе си (ми познавам си се най добре какво да правя ) мога да изкарам 1час на пътечката с умерено темпо, но при интервалното на 5 мин получавам аритмии и почва да ми става лошо и да ми причернява....

Така че не мисля че може да се генерализира по този начин....

Надявам се да не приемеш мнението ми за грубо или като заяждане , казвам го с най-добри чуства
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th December 2007, 14:23
полин полин не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Пловдив
Мнения: 30
По подразбиране

Нито ми звучи като заяждане отговора ти, нито ми идва груб.
Явно, обаче ще трябва да се уточнявам...
За отслабването, надявам се спор да няма - ако гориш повече калории, отколкото приемаш, ще отслабваш, ако е обратно - няма да отслабваш, колкото и диетична храна да приемаш.
Разбира се при всеки спорта и хранителния режим, както и отслабването е индивидуално, но все пак всички сме хора - общото между нас е много повче. Има общовалидни неща, като това за отслабването, което написах по-горе. Друго такова нещо (с малки изключения, разбира се) е: ако си жена, то имаш в много по-големи количества хормона естроген и в много по-малки тестостерон. Затова е по-трудно да натрупаш мускулна маса. Ако си жена процентът мазнини в тялото ти не бива да пада под 11 - 12%, защото започват хормонални промени и проблеми. За сравнение при мъжете този процент е 5%. Така, че има значение дали си жена или мъж, а не само каква структура имаш.
Към трупането на мускулна маса много голямо отношение има и хранителният режим. Ако вдигаш тежки тежести с малко повторения, но поддържаш отрицателен калориен баланс, няма откъде да дойде тази маса.
Ако имаш проблеми със сърцето, то трябва да внимаваш не само с интервалното кардио, а и с кардиото с постоянно темпо. По-добре е и в двата случая да тренираш с инструктор. Но не такъв, който е научил едни неща отпреди не-знам колко години и си ги "дъвче" безспир. Добре е самият трениращ да се информира по-добре и по-подробно преди да започне с трнировките.
Интересно ми е колко време спазва НВД, преди да ти се случи това с колабирането? Изцяло ли беше изключила въглехидратите, или ги беше намалила? Кои въглехидрати беше изключила?
Не пропагандирам за НВД. Дори наскоро четох, че не бива да се спазва за повече от 3-4 месеца. Само дадох пример, че много жени се заблуждават за т.нар. мускулна маса. А всъщност се оказва, че са задържали малко повече течности.
И аз не искам да звуча заядливо, обаче сигурна ли си, че си напълно здрава? Твърдиш това за себе си, обаче от 5 мин. интервално кардио ти става лошо и ти причернява? Може би е добре да видиш как се влияе кръвното ти налягане.
Надявам се да останем с добри чувства една към друга.
__________________
www.letsgym.com
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th December 2007, 17:21
loony loony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 74
По подразбиране



За всичко в първата част съм наясно с тебе, наистина е много важно инструктора да е добре информиран. Същото така и факта че мъжете и жените са си принципно различни, но се пак като погледнем жените които се занимават с бодибилдинг не изключвам се пак че съществува и такова същество което е склонно да качва мусколи (но се пак трябва да се обмисли и варианта с разните му там добавки, щото се пак и те помагат много )

За себе си, това което ми се случи при НВД, беше след 3-тия ден спазване. Не съм изключила въглехидратите напълно, хапвах основно месо+ саладка, кафе с мляко (с 2 лъжички захар), и някой друг плод за закуска. Но въпреки това ми ставаше адски лошо

По отношение със здравето имам си проблемите, на ясно съм с тях и затова и тренировката и храненето ги съобразявам така, че да не ми водят до проблеми

Знам, че НВД е един от добрите режими а хранене, но просто при мен не сработи като хората Аз съм доволна от факта, че гледам да не ям "вредни" въглехидрати, а да си ги набавям от пълнозърнест хляб, картофки, всякакви плодове. Захарта от няколко месеца съм я напълно изключила, подслаждам си кафето и чая, само с мед или фруктоза

Абе в общи линии както казах и по горе важното за мен е човек да се чуства добре, здрав и пълен с енергия
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th December 2007, 20:07
{Adrenalinka} {Adrenalinka} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 36
По подразбиране

Мхм по отношение на храната не ям мн...даже ваобще - за закуска плод,за обяд морков,пипер или варени картофи за гарнитура и варено бяло месо,следобяд активиа и за вечеря ябълка или малко кисело мляко с мед тва е
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st December 2007, 09:39
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Ти на това ядене ли му викаш?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st December 2007, 09:57
{Adrenalinka} {Adrenalinka} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 36
По подразбиране

Еми мисля че ми е достатъчно в с смисъл такъв че не се чувствам гладна а пък ако случайно огладнея хапвам филийка пълнозърнест черен хляб с малко извара и съм ок
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st December 2007, 10:18
полин полин не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Пловдив
Мнения: 30
По подразбиране

Loony, това което си описала не е НВД. Само с тези 2 лъжички заха си превишавала дневната доза "вредни" въглехидрати. Но има нещо по-важно - да се яде често по малко, а не 1 път на ден. Разбира се, щом се чувстваш добре (пак помисли за кръвното) с хранителния си режим - значи всико е наред.
Адреналинка, това е изключително малко храна. Може и да не се чувстваш гладна, но с толкова малко храна, тялото минава на режим "да складирам, че не е ясно кога ще имам достатъчно". Тоест, метаболизма се забавя, когато се приема толкова малко. Тънкия момент е да се храни, така, че калорийния ти баланс да е отрицателен, в същото врме да не се храниш така, че метаболизма да се забавя. Напълно възможно е това да е причината за задържане на тегло.ю
Отслабването не става с глад, а с правилно хранене.
__________________
www.letsgym.com
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st December 2007, 10:56
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Харесвам изказванията на Полин!Толкова са верни и точни,все едно,че аз съм ги писала.Много е прав в това отношение,че при приемане на малко храна не се отслабва(както и аз си мислех по едно време),а само се тъпче на едно място и развитие няма.
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st December 2007, 11:23
loony loony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 74
По подразбиране

полин ,

знам, че захарата не трябва да се приема при НВД, обаче ми ставаше толкова лошо, че направо ужас

Иначе за яденето съм 100% съгласна, не може да се слабее ако не се приема достатъчно количество храна

моя режим съм си го разделила на n- броя хранене на ден - сутрин ям много плодове (ако съм гладна понякога удрям 1кг, ама гледам да не са банани, грозде и т.н се пак де ), на обяд, хапвам зависимост от настроението супи, салати, сандвич със зеленчуци, картофи, ориз около 2-3 часа след това пак плодове, за вечеря като обяда, и след това гледам вече да не ям, ако съм супер пригладняла карам на зеленчуци.

Сега зимата ми е малко трудно с плодовете и салатите, но лятото е моя рай а всички около мен постоянно ми се смеят, че ям нещо

А за кръвното, то принципно си ми е много ниско, винаги си е било такова и затова гледам да не оставам и никога гладна и жадна, да не става по зле.

Адреналинка, нали знаеш приказката, апетита идва с яденето
преди година и аз бях като теб, почти не хапвах и се чудех защо не мога да сваля глупавите 5кг дето ми бяха +. Началото на лятото, реших да спра да си правя експерименти с разните му там диети. Седнах и помислих какво точно ми влияе добре и зле и започнах да се храня като хората: закуска, обяд, вечеря, две-три междинни закуски и спрях да се катеря на кантара, и един щастлив ден си обличам дънките и те ми "хлопат", да си кажа честно не повярвах, че с това ядене което за мен беше "адски много" аз съм свалила кг. Сега продължавам да хапвам и да си поддържам кг няма да откажа да сваля още 2-3 ама сичко с времето си
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемфитнеса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:23.