IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th April 2005, 17:30
Диана
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Админ,не ни мисли чак толкова.Ние сме големи момчета и момичета...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th April 2005, 18:59
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Сори пич, но в нито един от тези линкове, които ти даде не успях да намеря доводи, които да показват ползвата от консумация на мазнини за хора които се опитват да отслабнат.Единственото, което намерих е публикации свързани с холестерола.

Не се изживявам като капацитет, сигурно има доста неща които не знам, а всичко което знам е от четене на литература. Но досега не съм намерил такава, която да показва полза от консумиране на мазнини, когато целта на човек е да отслабне.

Може и да греша (като всеки човек), но все пак аз съм админ и съм поел отговорноста за този форум. Освен спазването на общите правила държа постовете да са в полза на фитнеса и здравословният начин на живот.

Ако преценя, че някои постове със своята некомпетентност могат да доведат до нежелани последствия за посетителите аз ще ги премахвам. Може и да изтрия понякога някое мнение, което не е грешно, но по-добре така от колкото да оставя наред с другите и информация която да навреди на хората.
Първият сайт съдържа всичко свързано със здравословното хранене.
Свалянето на килограми основно е калориен баланс.
Льофи, разбирам те напълно за админството.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th April 2005, 19:36
Анахрония Анахрония не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 30
По подразбиране

От всичко дотук казано аз мисля, че все пак е най-добре да се папкат плодове, зеленчуци, риба и пиле и ако има мазнини те да са растителни... - това за онези които искат да живеят дълго..
Щото от горенаписаната ми диета - за майтап, може спокойно да се умре от запушване на кръвоносен съд.... ако някой я проложи по-дългичко...Сега може и да не си дебел, човече но щом ядеш толкова много холестеролни работи иди си провери дали не са ти затлачени артериите!!! Съвсем сериозна съм този път - аз си мислех че се бъзикаш Не забравяй че тялото не е само отвън... но и отвътре - а от толкова протеини и мазнини си натръшкан с токсини.... Аз ДЕТО ПУША ПО КУТИЯ НА ДЕН НЕМаМ ТОЛКОва сигурно!!! аз съвсем не съм експерт по фитнес... нито по диети, но всеки ЗНАЕ че от много ядене на прасенца се стига до кардиологията.. Не ти го пожелавам, но бъди внимателен... Помисли само колко слаби чичковци са получили инфаркти - от запушване на кръвоносен съд с холестеролни натрупвания....
Мазнините - те не са за наяждане.... Виж ако бяхме на Север там мое
__________________
Чувам само вятъра на Дракона, следвам стъпките на Тигъра в нощта...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th April 2005, 21:31
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

В никакъв случай не бих причислила сланината към здравословните храни.И не заради пълнеенето,а заради нивото на холестерина и от там риска за сърцето
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st April 2005, 09:58
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Анахрония
От всичко дотук казано аз мисля, че все пак е най-добре да се папкат плодове, зеленчуци, риба и пиле и ако има мазнини те да са растителни... - това за онези които искат да живеят дълго..
Щото от горенаписаната ми диета - за майтап, може спокойно да се умре от запушване на кръвоносен съд.... ако някой я проложи по-дългичко...Сега може и да не си дебел, човече но щом ядеш толкова много холестеролни работи иди си провери дали не са ти затлачени артериите!!! Съвсем сериозна съм този път - аз си мислех че се бъзикаш Не забравяй че тялото не е само отвън... но и отвътре - а от толкова протеини и мазнини си натръшкан с токсини.... Аз ДЕТО ПУША ПО КУТИЯ НА ДЕН НЕМаМ ТОЛКОва сигурно!!! аз съвсем не съм експерт по фитнес... нито по диети, но всеки ЗНАЕ че от много ядене на прасенца се стига до кардиологията.. Не ти го пожелавам, но бъди внимателен... Помисли само колко слаби чичковци са получили инфаркти - от запушване на кръвоносен съд с холестеролни натрупвания....
Мазнините - те не са за наяждане.... Виж ако бяхме на Север там мое
Мазнините са предпочитан източник на енергия за тялото. Мазнините, които имаш по корема си, не са по-различни от тези в бекона.Неяденето на наситени мазнини е породено от години промиване на мозъци; наситените мазнини далеч не са врага, за който са набедени, нито водят до високо съдържание на холестерол. Кръвоносните съдове се запушват от транс-мазнини и лош мастнокиселинен баланс, а холестеролните натрупвания са по-скоро защита срешу високата киселинност на кръвта, отколкото нещо друго (изядохте ли си лимоните днес? ).
Ако ти се чете по въпроса, има къде. Едва в последните няколко години се правят по-обширни изследвания върху позитивното влияние на наситените мазнини, както и негативното на растителните, ако не са в добър баланс с наситени. Все пак финансирането на изследвания изцяло зависи от интересите на компаниите, а обезмаслената индустрия е гигантска. Нещата са по-обширни и сложни. За да ги опростя: обърни се назад и погледни традиционните диети на предците ни.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21st April 2005, 15:02
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Тука ще осъществя само един коментар - дедите ни са живяли доста по-кратко от нас и освен това са имали достъп до "блажно", тогава и само тогава когато не е пост, а е пост почти през цялата година!!! А иначе човекът като един вид примат не е пригоден за такова "мазно" хищничество, тялото му е пригодено да обработва повече растителна отколкото животинска храна, както и тялото на повечето примати.... Не мисля че животинските мазнини спадат към полезните неща... Колкото и невежа да изглеждам
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st April 2005, 17:54
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Незнам защо така се получава тук Аз съм категорично зад Милко. По неговия режим съм отскоро, но се чуствам прекрасно. Свалих доста мазнини на 20 дни, и на сантиметри, и на килограми, и на пръв поглед ми личат Оправих си настроението, станах по-организирана (щото почнах да смятам много на ум :P ) и самочувствието ми се пооправи. От този режим на хранене съм много доволна. Незнам защо, но останах с впечатлението, че малко комуникацията куца между 2-те страни. Не ме разбирайте погрешно, нямам намерение да засягам никои или да се заяждам никак даже. Предварително се извинявам, ако нещо аз не съм схванала, че има и тази вероятност Но ставаше дума за ядене на животински мазнини - не да се тъпчем с тях докато ни заболи глава, а да не се гледа на тях с лошо око и да се ограничават. Аз също съм учена от малка да не ям много животински мазнини, защото били "лошо нещо". Сега не, че ам само тлъсто, но поне не го махам . И все пак - всичко с мярка, разбира се. Мисля, че отслабването и надебеляването не са толкова свързани със самите мазнини, а с калорииния баланс и движението, както и комбинирането на поетата храна. Доколкото знам (от една много интелигентна за мен дама) покрай поетите животински мазнини заминават и нашите собствени запаси. Ако греша някъде, поправете ме. Просто изказвам и аз мнение, всеки има право на собствена философия все пак и не мисля, че подлагането и под съмнение е нещо лошо. Ще се радвам и на подкрепа, и на критика. Затова обичам форумите - всеки да си каже мнението.
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st April 2005, 18:10
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Аз-Анахрония
Тука ще осъществя само един коментар - дедите ни са живяли доста по-кратко от нас и освен това са имали достъп до "блажно", тогава и само тогава когато не е пост, а е пост почти през цялата година!!! А иначе човекът като един вид примат не е пригоден за такова "мазно" хищничество, тялото му е пригодено да обработва повече растителна отколкото животинска храна, както и тялото на повечето примати.... Не мисля че животинските мазнини спадат към полезните неща... Колкото и невежа да изглеждам
Би ли ми посочила източниците, според които човекът се е хранел с растителна храна, както и че е пригоден за растителна храна. Също и откъде са данните за късия живот на хората, и от какво са умирали.
Човекът е започнал да се занимава със земеделие преди 10'000 години, а е бил ловец-събирач още преди 30'000'000 години. Ако наистина се интересуваш, то потърси информация в антропологичните източници.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 21st April 2005, 18:14
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Знаете ли какво се сетих - помислете за зъбите на човека. Дори те са пригодени за месо, а не само като при преживните животни. Мисля, че само този факт говори сам по себе си
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 21st April 2005, 18:50
Анахрония Анахрония не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 30
По подразбиране

Зъбите на човека не са зъби на хищник - с тях не би могла да обработиш сурово месо по никакъв начин, нито да разкъсаш живо същество - дори зъбите на горилата са по пригодни за това, макар тя да е почмти 95% растителноядна. Именно поради факта, че никога не е бил пригоден за хищничество човекът преработва месото и много по-трудно го усвоява, когато е сурово. Освен това бидейки човекът ловец изобщо не еспрял да е предимно растителнояден - тъй като месото и улова винаги са били повод за пир, а през другото време човекът е бил събирач - ровичкал е за коренчета и е ядял плодове и листа.. Това - за съвета да чета антропология ми се вижда доста смешно източниците ми са много, ще ти ги извадя утре като библиография - чисто физиологично човекът е едно бивше обработващо предимно целулоза и растителна храна същество - за това говорят наличието на органи като апендикс, панкреас - за обработката на фруктозата, захарозата и останалите въглехидрати, който липсва при хищниците... Макар и да сме се превърнали в всеядни същества - досущ като прасетата, които ядем, за последните 40-50 дори 100 хиляди години не може да е настъпило някакво специално унаследено изменение, което да превърне човекът в хищник..
Този режим може и да е полезен - да намалим въглехидратите за сметка на мазнините - организма ще изразходва повече енергия ако обработи чуждите отколокото своите мазнини за това отслабва - но никой от вас не трябва да се самозалъгва, че минавайки през метаболизма му чуждите мазнини не оставят следи - по кръвоносни съдове, черен дроб, сърце... - ии естествено че ще се чувстваш добре - нали ядеш пък слабееш, имаш енерджи за трен.-..и аз бих го приложила, но ще се въздържа тъй като както и пуша ще взема да пукна верно от инфаркт Иначе аз просто искам да кажа - има си време и време - според мен подобен режим е подходящ за подрастващи - белтъци и мазнини - за формиране на организна и тъканите Мисля че и по една пържола в седмицата на никой не вреди.... Но човече - така както разправяш че се храниш... направо се плаша, честно....е освен ако не стоиш на минус 10 градуса или не блъскаш всеки ден
__________________
Чувам само вятъра на Дракона, следвам стъпките на Тигъра в нощта...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: забраветедиетите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:53.