Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 21st April 2005, 18:53
Анахрония Анахрония не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 30
По подразбиране

Не мога да ти дам точни данни от какво са умирали.. например от ухобол Но средната продължителност на живота се е увеличила с около 10-15 години от миналия век насам само... Тва може да се дължи на факта, че ората кат получат инфаркт и им слагат байпас... А не че хората са почнали да се хранят здравословно!
__________________
Чувам само вятъра на Дракона, следвам стъпките на Тигъра в нощта...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21st April 2005, 19:26
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Анахрония
и аз бих го приложила, но ще се въздържа тъй като както и пуша ще взема да пукна верно от инфаркт
каква е връзката с цигарите? Ще ми е интересно да напишеш Мерси предварително!
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21st April 2005, 20:46
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Анахрония
Зъбите на човека не са зъби на хищник - с тях не би могла да обработиш сурово месо по никакъв начин, нито да разкъсаш живо същество - дори зъбите на горилата са по пригодни за това, макар тя да е почмти 95% растителноядна. Именно поради факта, че никога не е бил пригоден за хищничество човекът преработва месото и много по-трудно го усвоява, когато е сурово. Освен това бидейки човекът ловец изобщо не еспрял да е предимно растителнояден - тъй като месото и улова винаги са били повод за пир, а през другото време човекът е бил събирач - ровичкал е за коренчета и е ядял плодове и листа.. Това - за съвета да чета антропология ми се вижда доста смешно източниците ми са много, ще ти ги извадя утре като библиография - чисто физиологично човекът е едно бивше обработващо предимно целулоза и растителна храна същество - за това говорят наличието на органи като апендикс, панкреас - за обработката на фруктозата, захарозата и останалите въглехидрати, който липсва при хищниците... Макар и да сме се превърнали в всеядни същества - досущ като прасетата, които ядем, за последните 40-50 дори 100 хиляди години не може да е настъпило някакво специално унаследено изменение, което да превърне човекът в хищник..
Този режим може и да е полезен - да намалим въглехидратите за сметка на мазнините - организма ще изразходва повече енергия ако обработи чуждите отколокото своите мазнини за това отслабва - но никой от вас не трябва да се самозалъгва, че минавайки през метаболизма му чуждите мазнини не оставят следи - по кръвоносни съдове, черен дроб, сърце... - ии естествено че ще се чувстваш добре - нали ядеш пък слабееш, имаш енерджи за трен.-..и аз бих го приложила, но ще се въздържа тъй като както и пуша ще взема да пукна верно от инфаркт Иначе аз просто искам да кажа - има си време и време - според мен подобен режим е подходящ за подрастващи - белтъци и мазнини - за формиране на организна и тъканите Мисля че и по една пържола в седмицата на никой не вреди.... Но човече - така както разправяш че се храниш... направо се плаша, честно....е освен ако не стоиш на минус 10 градуса или не блъскаш всеки ден
Зъбите и храносмилателната система на човекът е много по-близка до тази ма вълка отколкото до тази на овцата. Видове и брой зъби, стомах/стомаси, черва.
Човекът не е оцелял с листенца и коренчета.
Терията за вредата на холестерола от храната е фалшива. Вече давах линкове по въпроса.
Аз живея над 3 години на ВМ-НВД и по-добре не съм се чувствал. Всеки ще има, каквото си направи.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 26th April 2005, 11:12
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Човече, склонна съм да се съглася ако докажеш тая теория пред научната общественост - би бил голям хит!!!
Не казвам че хората не трябва да ядат пържоли!
Спокс Не съм някоя луда вегетарианка - но мисля, че дори практически тоя режим да действа - теоретичните доказателства са слаби - демек трябва по-сериозно обяснение ...на феномена - отслабва се от високомазнинен режим...Може практически да става но то не е защото човек има практическо еволюционно и хранително сходство с вълка.... Не се връзва търси друга причина и .... не прекалявай с агънцата по Великден с яйцата може
Отговори с цитат
  #35  
Стар 26th April 2005, 11:14
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от CrazyBlackBitch
Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Анахрония
и аз бих го приложила, но ще се въздържа тъй като както и пуша ще взема да пукна верно от инфаркт
каква е връзката с цигарите? Ще ми е интересно да напишеш Мерси предварително!
Много проста - никотина свива кръвоносните съдове тъй като е стимулант с съдосвиващо и ускоряващо пулса действие - демек ако имам натрупвания по кръвоносните съдове и злоупотребявам с кофеин и никотин може да се стигне до нещо като колапс, временно запушване и .... абе мноо медицинско стана
Отговори с цитат
  #36  
Стар 26th April 2005, 11:15
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

тва бях аз
Отговори с цитат
  #37  
Стар 26th April 2005, 23:50
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Аз-Анахрония
Човече, склонна съм да се съглася ако докажеш тая теория пред научната общественост - би бил голям хит!!!
Не казвам че хората не трябва да ядат пържоли!
Спокс Не съм някоя луда вегетарианка - но мисля, че дори практически тоя режим да действа - теоретичните доказателства са слаби - демек трябва по-сериозно обяснение ...на феномена - отслабва се от високомазнинен режим...Може практически да става но то не е защото човек има практическо еволюционно и хранително сходство с вълка.... Не се връзва търси друга причина и .... не прекалявай с агънцата по Великден с яйцата може
Аз съм читател и чета какво пише научната общественост. Нямам намерение да й пиша.
Може и ти да прочетеш това например http://www.second-opinions.co.uk/car...omparison.html
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: забраветедиетите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:37.