IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th March 2008, 08:56
selena06 selena06 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 10
По подразбиране гинекологичен въпрос

Имам един много странен въпрос и ако някой може да ми даде отговор ще съм много благодарна: вярно ли е, чи трихомоните обитавали дебелото черво на човека и при редуване на анален с вагинален секс може да се получи вагинално заразяване? Благодаря много за отговорите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th March 2008, 09:06
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: гинекологичен въпрос

Цитирай:
Първоначално написано от selena06
Имам един много странен въпрос и ако някой може да ми даде отговор ще съм много благодарна: вярно ли е, чи трихомоните обитавали дебелото черво на човека и при редуване на анален с вагинален секс може да се получи вагинално заразяване? Благодаря много за отговорите.
Не, трихомоните не обитават дебелото черво, но е възможно бактериална инфекция вследствие анален-вагинален секс. Най-често срещаната бактерия, която се предава по този път се нарича Ешерихиа коли.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th March 2008, 09:14
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Доколкото знам, има трихомони, които обитават дебелото черво, но май са различни от трихомонас вагиналис.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th March 2008, 09:52
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Доколкото знам, има трихомони, които обитават дебелото черво, но май са различни от трихомонас вагиналис.
Има бактерии, които обитават чревната флора, а не трихомони. Повече за трихомониазата тук: http://www.doctorbg.com/page.php?id=13286
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th March 2008, 10:02
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Не искам да влизам в спорове, но ето цитат от руски сайт:

"Стоит сказать о том, что Pentatrichomonas hominis (Пентатрихомонас хоминим), ранее известный, как Trichomonas hominis (Трихомонас хоминис) является непатогенным, то есть не болезнетворным спутником толстой кишки." http://www.basters.ru/18.html
толстая кишка - дебело черво
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th March 2008, 10:11
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Не искам да влизам в спорове, но ето цитат от руски сайт:

"Стоит сказать о том, что Pentatrichomonas hominis (Пентатрихомонас хоминим), ранее известный, как Trichomonas hominis (Трихомонас хоминис) является непатогенным, то есть не болезнетворным спутником толстой кишки." http://www.basters.ru/18.html
толстая кишка - дебело черво
Права си за Трихомонас хоминис, аз не съм и чувала за нея досега; мислех, че говорим за Трихомонас вагиналис, която си е най-разпространена и няма общо с аналния секс и дебелото черво Но тя питаше за трихомони, така че... ти си права, моя е грешката на разчитането на поста
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th March 2008, 11:14
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Да де, но и на мен не ми е ясно дали тези трихомони в дебелото черво при преминаване във вагината водят до трихомонас вагиналис

Така или иначе анален секс без презерватив или пък използването на един и същи презерватив за анален и вагинален секс не е добра идея.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th March 2008, 17:02
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

наистина можеш да си навлечеш куп проблеми така и не само ти,а и приятелят ти по-добре не рискувайте,а си ползвайте презервативи с повече лубрикант(има специални,но става и с обикновени,стига ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ползвате лубрикант,и за теб ще е по-приятно,особено ако не си пробвала досега)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: гинекологиченвъпрос
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:41.