IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1251  
Стар 22nd July 2008, 15:01
Dhampius Dhampius не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте имам един въпрос. Има ли някои които е бил с повишени показатели на холестерол и пикочна киселина които да е започнал диетата. СТава дума за баща ми той е с такива показатели и затова се притеснявам какво може да стане ако започне с тази диета. Някъде бях чел че имало подобни случаи при които от тази диета тези показатели спадат,но дали е вярно?...
Отговори с цитат
  #1252  
Стар 22nd July 2008, 15:49
Пухи Пухи не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 22
По подразбиране Аз мога!

Dhampius здрасти.Сега ще ти кажа един нагледен пример,но не се съобразявай само с него,а потърси и други мнения.Започнах диетата заедно с приятелят ми преди 2 месеца.Той тежеше 120кг,беше започнал да вдига кръвно и холестерола му беше направо травмиращ.,а е на 30 год.Сега е с 12 кг надолу,холестерола му е значително по-добре,а и мазнинките страшно се стопиха.С други думи затлъстяването води до всички тези проблеми.За пикочната киселина незнам/но за бъбреците не е добре/ и мисля ,че може би трябва и консултация с лекар преди това.Виж и другите във форума какво ще ти кажат,защото има по-старши и по-знаещи от мен.Успех!
__________________
Аз мога!
Отговори с цитат
  #1253  
Стар 22nd July 2008, 15:55
allstars allstars не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 173
По подразбиране

здравейте!
Аз както казах предната седмица, направих няколко гафа, ама това че съм спазвала режима няколко месеца ме е научил на основния принцип, да не го приемам като диета, а като нормален хранителен режим. както и да е, аз съм 58 кг и трябва да сваля 5 кг! Това съм си поставила за цел от април месец и този път твърдо сум решила да го постигна! От днес съм на протеини 5 дни, като след това продължавам 5/5. Основна грешка, която имам е че не спортувах през тези месеци, а при мен нещата просто няма как да се случат ако липсва спорта, така че и аз днес почвам якваспининг. За пръв път ми е и не знам как ще ми се отрази!Чувам само положителни отзиви, но все пак всичко си е индивидуално!
Поздрави от мен!
Отговори с цитат
  #1254  
Стар 22nd July 2008, 16:01
Пухи Пухи не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 22
По подразбиране Аз мога!

marry мила благодаря за съвета,на мене ми се ядеше хляб.Аз често си правя Дюкански палачинки точно по начина по който си описала и си хапвам с удоволствие.Просто преди да започна диетата хлябът и плодовете бяха любимите ми неща,и сега понякога като изперкам /или ми замирише на пица или хляб/ми се подкосяват краката.Обаче аз не ям от тях,знам че ще им дойде времето по-късно.Има такива моменти..................................н а слабост в човека или
__________________
Аз мога!
Отговори с цитат
  #1255  
Стар 22nd July 2008, 16:06
polinda86 polinda86 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 14
По подразбиране Re: Аз мога!

Цитирай:
Първоначално написано от Пухи
polinda86 каква майонеза в този режим бе какиното.Тя не може да се яде.Върни се на първа страница във старият форум или на първа стр в новият и прочети още веднъж внимателно всичко.Няма смисъл да си мислиш че спазваш диета ако тя няма резултат.Всичко,което не го пише на 1 стр е /почти/нережимно.Успех

мале верно ли бе хора,ами сега и преди малко ядох такова,кво значи че съм нарушила вече диетата ли>???Ами вече имам чувство че ям едно и също всеки ден от 10 дена и ми втръснаха всички други протеинови глупости,камо ли зеленчуците,нерви немам вече,нервна съм,подтиснато ми е,незнам

ами тези сайтове които са за дюкански рецепти стават ли за втора фаза,май не А????Кажете
Отговори с цитат
  #1256  
Стар 22nd July 2008, 16:31
milamila_77 milamila_77 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 325
По подразбиране За майонезата

Относно майонезата - тази, която я подават в магазина определено не става... Но аз си правя сама - с яйце (2 жълтъка и един белтък) и парафиново масло. Може да капнете и малко оцет. Не е като истинската, но пък е супер за дните на протеини и зеленчуци. Правя си салата с риба тон, зелена салата и от тази "майонеза" - супер е!
Отговори с цитат
  #1257  
Стар 22nd July 2008, 16:37
milamila_77 milamila_77 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 325
По подразбиране Горчица

До tarantulka85:

Здравей, би ли ми помогнала. Къде мога да намеря горчица без захар? Вчера висях половин час в Била пред щанда с горчиците и др.подправки. Изчетох всички етикети, но без захар не намерих...

Един съвет за всички. Като четете етикетите, сравнявайте превода на бъкгарски с този на английски... Случайно се зачетох в етикета на един компот от ананас "без захар", а в съставките на английски захарта си присъстваше...
Отговори с цитат
  #1258  
Стар 22nd July 2008, 17:04
Пухи Пухи не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 22
По подразбиране Аз мога!

polinda не се отчйвай!Да точно тези рецепти трябва да гледаш,защото те са изцяло режимни и разнообразни.Можеш да смесваш от тези храни колкото си искаш,а и ще си направиш едно доста добро меню.Където има +зеленчуци ще спазваш само в дните на ПЗ.Опитай няма да навреди
__________________
Аз мога!
Отговори с цитат
  #1259  
Стар 22nd July 2008, 17:17
polinda86 polinda86 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 14
По подразбиране

добър съвет мерси,а става да ям плодово мляко от тези на дадон,и да пия дори плодово мляко пречи ли?

в друг форум започнаха да ме съветват да се откажа от диетата,поради причината че несъм била информирана спрямо диетата,като нямам книгата,това е твърде грубо
Отговори с цитат
  #1260  
Стар 22nd July 2008, 17:34
tarantulka85 tarantulka85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Варна
Мнения: 37
По подразбиране

Milamila_77- аз съм от Варна- в Пикадили я намерих, голям буркан- пише ДИЖОНСКА горчица- има само синап, оцет, сол... Наистина и аз се докато намеря- обиколих различни щандове в Пикадили и накрая -намерих :P Не че съм голям фен на горчицата-но мн върви с месцето
__________________
" Keep On Smilin` ...! "
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:27.