Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #601  
Стар 6th August 2008, 08:52
xrisi xrisi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 102
По подразбиране

здравейте,
и аз страдах от акне а съм почти на 22 г.
Моята рецепта е много лесна, евтина и доста ефикасна.
Препоръчвам я на всички.


силицилов спирт и хлорнитромоцин 1 блистер (от аптеката се взима)
цена: около 3.00 лева двете.
Хлоринтромицина са капсули (като тези на антибиотика) които се отварят и се изсипва съдържанието в спирта. Един блистер е 10 такива капсули и се разтварят всичките в едно шишенце силицилов спирт. Лицето се почиства 2 пъти дневно. Преди да се използва тр да се раздруса шишенцето.

П.С Много е горчиво.... ........но се свиква, а ефекта е изумителен. За няколко дни кожата на лицето става невероятна, чиста и без нито една пъпчица
Отговори с цитат
  #602  
Стар 6th August 2008, 21:36
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

xrisi,
Може би рецептата наистина е ефикасна, но акнето е все пак много видове и се лекува индивидуално за всеки отделен случай. Естествено най-често срещаното е Акне вулгарис, но един медикамент може да помогне на един а на друг -не. да не говорим за възможни алергични реакции към даден продукт или медикамент.
Когато давате рецепти казвайте също така и за какъв точчно вид се отнася помагалото, за да може другите които четат и решат да пробват все пак да се консултират с лекар и да видят дали се отнася и за техния проблем като диагноза.
Отговори с цитат
  #603  
Стар 7th August 2008, 08:13
xrisi xrisi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 102
По подразбиране

не знам колко вида е акнето честно казано, но досега този спирт съм го препоръчала на 10-тина момичета и всички останаха много доволни. Дори и сестра ми, която е с изключително лоша кожа на лицето и постоянно има разни пъпки, дори и след козметичните процедури и на нея повече и помогна. Ако някой иска нека да го пробва. Все пак нищо няма да изгуби, само може да се отърве от гадните пъпки

Само да допълня че се използва като лосион или тоник за почистване на лице и е много по ефикасно от тези лосиони и почистващи гелове, които се продават на пазара.
Отговори с цитат
  #604  
Стар 7th August 2008, 13:17
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

На теб тази рацепта кой ти я каза, доктор ли?
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #605  
Стар 7th August 2008, 15:13
xrisi xrisi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 102
По подразбиране

не, каза ми я мой познат фармацевт
Отговори с цитат
  #606  
Стар 7th August 2008, 15:47
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

Преди около месец и половина ходих на кожен лекар /позната/. Която ми изписа лосион, който се прави + Далацин Т/антибиотик/, които се мажат в/у засегнатите области. За този период от време имам подобрение. Задължително вечер и сутрин си почиствам лицето с продукти на Новидерм/ по препоръка на лекуващата/.
Но всичко е строго индивидуално.
Засегната ми е Т-зоната и най-тъпото е че докато в един момент челото ми е мазно и ако го третирам с продукти за мазна кожа веднага става сухо.
За сега съм доволна.
А за Зинерит- той почиства и премахва само повърхностно. Ефекта му не е чак толкова голям. Пък и както знаем трябва да се съобразяваме с типа си кожа и не да вярваме на всеки съвет и препоръка които получаваме.
Отговори с цитат
  #607  
Стар 7th August 2008, 15:55
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Аз бях много зле, лекувах се 6-7 месеца (да не казвам, че минах през какво ли не) и се бях оправила до там да нямам една пъпка. Сага от месец и нещо пак съм много зле, упорита гад са тези пъпки и явно пак ще се ходи по лекари. Поне от всичките си опити с мазила разбрах, че за всеки действието им е изключително индивидуално. Чудя се, възможно ли е за винаги да се спаравя с този проблем.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #608  
Стар 7th August 2008, 15:58
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

ох мила и на мен това ми е проблема... минах вече 20 а още се боря с тези "гадинки"
Отговори с цитат
  #609  
Стар 7th August 2008, 16:18
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Аз вече съм на 22 и все така си стоя с гадното акне . Какво ли не пробвах..не минава и не минава! В последно време си смених кремообразната основа с минерална пудра и да ви кажа незнам дали помага, ама поне не го прави по-зле. Пък и за лятото е супер, защото попива всичко от Т-зоната.
И сега мисля да си взема акне серията на Клиник. Някой да има наблюдения?
И понеже видях че сте говорили за йонофореза...аз зимата докато си бях в Бг минах на няколко курса и мога да кажа че е супер! Помага, ама трябва постоянство!

Как е йонофореза на английски
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #610  
Стар 7th August 2008, 17:10
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

И аз правих йонофореза към 10 - 15 процедури ако не се лъжа Имаше ефект до някъде, после 15 процедури лазер и ултра звук и ги повторих на половин година. Ефекта беше супер за известно време, но явно само козметичен, проблеме пак си се появи. И аз също съм на 22 и се питам, докога ще продължава така, но явно възрастта не е най-важният фактор.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АХТЕЗИПЪПКИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:43.