IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #23  
Стар 12th October 2008, 20:31
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Шадоу, при кръстосаното свързване на ХК, именно протеини са голяма част от свързващия агент, и това предизвиква нежелани странични реакции в по-чувствителни организми, още повече че ги носи ХК, която е променена до 25-30% при процеса на кръстосано свързване и поради това кожата може да я възприеме като чуждо тяло, а не като ХК.
ДААА! Всичко което си написала е точно така! Тя като полизахарид задържа водата и предотвратява по-бързото изхабяване на колагена и еластиновите нишки! Но аз някак си май се увлякох повече в разсъждения на какъв принцип е "златния стандарт"......защо се разгражда бавно.....и по логиката и скромната ми компетенция незнам защо реших че понеже мулекулата на белтъка в протеина е Вета и за това резорбирането става по-бавно, а ХК спомага като полизахарид за максималното й задържане в дермата.......ъъъъъъ демек ХК се явява нещо като страж за да не се изпаряват бързо водата и нивото на колаген да се поддържа максимално по-дълго......за това е и вид филър въпреки че в момента козметологията се е насочила към нови биотехнологии и разработки за естествено стимулиране и регенерация на колагена /основно/ ........аз само разсъждавам де....уж логически........нали съм блондинка
позволено ми е да сгреша
Кога ли ще дойде денят в който ще има решение за забавянето и/или регенерирането на всички просеци на стареене аз мн. се надявам че ще го доживея
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Mиниенциклопедиянафилърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:47.