IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 28th September 2008, 12:26
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Нямам нищо на ''Сварофски'' , но имам приятелка,която им е върла фенка.Живее в Германия и от там си ги купува, но останах с впечатлението,че не са и толкова качествени,колкото доста прехвалени като марка Специално тя,ден през ден ходи да заменя нещо,я от обиците,я от пръстените ,все от някъде и падат камъчета.
Добре,че поне няма никакви проблеми със смяната и всички са толкова любезни,което ме съмнява тук в Бг да е същото обслужването...,но тук вече навлязох в друга тема .
Отговори с цитат
  #52  
Стар 28th September 2008, 12:37
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Неска ,аз също имам бижута не са на Сваровски и пак им падат камъните ...Това не е гаранция за качеството че ако не ти падат камъните е лошо качество..
Отговори с цитат
  #53  
Стар 30th September 2008, 22:36
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Ето един много интересен сайт за ориентация колко всъщност струват така наречените бижута с кристали на Сваровски http://www.artcrystal.biz/objects.php?cid=1

Примерно тази малка звездичка, на която бях хвърлила око http://www.artcrystal.biz/object.php?id=225 в най-скъпият и вариант, който е 41 лв. за 12 бр. излиза със себестойност 3,42лв., а ако сте я срещали по витрини на разни бижутерийни магазинчета, цената и е доста в повече... Разбира се, за търговския вид е нужна металната част, корда и труд за изработка на колието, но чак пък такава надценка (да не говорим, че и въпросният сайт не ги продава на загуба ... представям си за каква реална себестойност си говорим).
Извод: Освен и аз да се захващам с този бизнес, доходоносен изглежда

//По-подходящ пример: http://www.artcrystal.biz/object.php?id=1945... 10лв./брой, следващия път като го мернете някъде, му загледайте цената.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 1st October 2008, 22:45
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Не предполагах колко са хубави тези бижута...Винаги съм подминавала магазините на Сваровски с насмешка и съм си мислела че са бижута за буржоазни лелки....
Сега като ги видях направо ми падна ченето. Много интересни неща има и на много приемлива цена...
Отговори с цитат
  #55  
Стар 2nd October 2008, 15:11
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Пак към Колектора: Zwarovski произвежда кристали с 42 вида качество
Отговори с цитат
  #56  
Стар 9th October 2008, 16:42
Kolektor Kolektor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от demili 1
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Да поясня на Колектора: тези бижута не са на Swarovski, а само са правени с кристали Swarovski (според етикетите). Кристалите им са много добри, но също толкова добри има на безброй други по-неизвестни фирми. Но не качеството на кристалите прави бижутата им красиви, колкото дизайн и изработка. В това отношение Swarovski са пръснали куп пари, за да имат оригинални модели и отлична изработка, затова днес тези бижута са толкова скъпи, плащаш името, което гарантира качеството.

Снимките, представени от теб, са на бижута с излючително ниско качество, няма смисъл да хвалиш материалите. Все едно да дадеш за обработка едно парче злато на един професионалист, а другото да го обработиш ти и после да казваш, че продуктите са еднакви. Две различни неща са.
Между другото Swarovski е основен разпространител на този вид кристали в Европа, ползват се от страшно много фирми, но това не им пречи, защото другите фирми трудно се налагат на пазара с оригинални модели и отлично качество на изработката.

Напълно съм съгласна
Съгласна съм!Снимките, а не кристалите са са ниско качество. Това съм написала още на първа страница. ---------------В рекламния сайт на Сваровски са само произведенията на бижутерите на Сваровски. Те са със знак на бижутер-лебед/оригиналния знак бе ЕДЕЛВАЙС/. Когато кристала на Сваровски не е вложен от техни бижутери в колие и т.н. той може да носи знак катинарче/това е друга бижутерска фирма/, или да не носи никакъв знак. Качеството на кристала обаче е еднакво защото това е славата на Сваровски- машинно , а не ръчно обработване. Затова има и толкова голямо производство ....
Поздрави
Отговори с цитат
  #57  
Стар 9th October 2008, 16:45
Kolektor Kolektor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Пак към Колектора: Zwarovski произвежда кристали с 42 вида качество
Съжалявам, не знаех. Мога ли да поръчам от камъните за лепене /студено/, по 1000броя от 41-во качество?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 9th October 2008, 23:00
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kolektor
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Пак към Колектора: Zwarovski произвежда кристали с 42 вида качество
Съжалявам, не знаех. Мога ли да поръчам от камъните за лепене /студено/, по 1000броя от 41-во качество?
Благодаря предварително!

ЕЕ и после пак ли ще ни ги предлагаш на нас
Отговори с цитат
  #59  
Стар 14th October 2008, 12:42
Аватара на fizzy
fizzy fizzy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 164
По подразбиране

и аз да се изкажа по темата - смешно е тези бижута да се наричат "сваровски"... Аз имам доста от оригиналните бижута и нямат нищо общо с тези (такова междудругото ми подари баба ми, защото чула че харесвам сваровски ))) Оригиналните бижута са скъпи, ами да, ама идват с сертификат, кутия и международна гаранция! Т.е. аз например си взех една гривна от Белгия, после ми падна едно камъче, занесох я в магазина в София и ти го оправят! С тези бижута дали става така, съмнявам се!
То и във всяко квартално мазе продават Долче и Габана или Роберто Кавали, ама това не ги прави оригинални нали те горките дизайнери ако знаят колко модели са направили хаха
Тези марки както и сваровски са си световно известни, държат висока цена поради куп причини, от там вече е въпрос на лична гледна точка дали ще платиш за тях или ще се сдобиеш с "по евтино копие" нали така
Отговори с цитат
  #60  
Стар 23rd October 2008, 15:13
Kolektor Kolektor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 16
По подразбиране

[quote="{Boni}"]Аз съм била в магазина им в Австиря, дори оригиналните им бижута имат разлика в цените и тя се дължи на това, доколко качествен е материалът - аз си купих обици за 12 евро (подобни като модел видях и в албума на Kolektor) и колие за 20 - 30 евро, а има доста по-скъпи бижута .
И още нещо - всеки, който примерно разгледа сайта им, ще забележи, че някои дребни фигурки струват стотици евро и това се дължи именно на качеството на материала и на сложността на изработката!!! strangenick2 също добре го е казала

За бижутата, които се продават у нас и са изработени с материали на Сваровски мога само да кажа, който ги харесва да си ги купува - като гледам все по-често се намират, вероятно се и търсят . И аз съм си хареал някои модели от тях, но Сваровси си е Сваровски и трудно нещо с by пред името му може да се свравнява с оригинала

Така и така съм в темата... ето за тези отдавна си мечтая, дано някой се сети да ми ги подари един прекрасен ден

Сърце с USB...мноооУ яко Kolektor, такова може ли да ми предложиш и колко би струвало?!

Друго сърце, но ако може по-големият вариант... хич не съм нагла

Мога да ти ги доставя.Ние ще ползваме отстъпката, но за теб ще си бъде посочената в сайта цена, плюс куриерските разходи. азбира се за да няма недоразумения ще си получиш, както и за всичките останали артикули документацията,сертификат и гаранцията. Поздрави
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Swarovskiбижута
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:59.