IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 9th November 2008, 13:25
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Извинявай,но никое момче като порасне няма да иска да му прежат пишока!Това е ясно!Затова хората го правят докато са бебета,не разбират нищо,болката от6умява по бързо!
Извинявай, ама не твърдяхме ли точно противното, че е право на личен избор. И личен не на майката, а на детето!!! Болката не отшумява по-бързо, просто беззащитното бебе няма как да се противопостави, а и се разчита на това, че няма да запомни.
При добра хигиена, няма значение дали е с качулка или без. Доводът, че е по-хигиенчино е малко...
Не съм на това мнение,но уважавам твоето!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 9th November 2008, 13:45
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Естествено, Пипилото (освен, че си на моето мнение), целта на сравненията е да са смешни. По същия начин за изказването "аз обрязах сина си и се гордея с това" ще кажа на бобето - аз на моя син ще му татуирам ЦСКА на челото и ще се гордея с това, но знам ли той като стане голям дали ще се гордее...

Сравненията ми не са в буквалния си смисъл и целят да посочат крайното решение с обрязването на едно бебе или по-голямо момче, няма никакво значение дали говоря за рязане на език, патлак, за татуировка и т.н. важен е принципът - а именно, че не може да решиш съдбата на друг човек, дори да си му майка, освен ако не се касае до това дали да живее или да умре и няма възможността сам да направи избор.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #33  
Стар 9th November 2008, 13:53
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Точно това им е смешното на сравненията ти - обрязването далеч не е толкова крайно колкото рязането на пръсти, ампутирането на крайници и татуирането на челото.

Освен това майките ни решават съдбите ни за много по-важни неща от физическото ни състояние, те градят психиката и възпитанието ни, което не е боди модификация, а нещо далеч по-сериозно и така могат да оплескат нещата, че обрязването песен да ти се види.

Няма да се разпростирам, да не стана и аз смешна със сравненията си, но това е моят поглед върху нещата.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 9th November 2008, 13:59
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Който иска да се реже, който иска да не се реже.Аз нямам желание, що се отнася до хигиената, все още не са спряли водата и има достатъчно посвета.Когато започне да не ни стига и се случи така, че има режим и тя(водата) стане по-скъпа от бензина ще се замисля.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 9th November 2008, 15:04
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Скоро гледах по "Дискавъри" предаване за обрязването. Запомних това, как един американец, около 25/30 годишен - обрязан при раждането си, искаше да съди родителите си и да си пришие нова кожа, което лекари казаха, че е почти невъзможно.

Никога нямало да е същото усещането, тъй като кожата там е специална, някаква разтеглива и няма от къде от тялото, да се добие такава. Човека беше развил психологичен проблем на тази тема и не беше осъществявал полов акт до този момент.

Оказа се, че с подобен проблем живеят много мъже по света. Поради тази причина считам, че решението за това може да вземе мъж, който е поне пълнолетен.

Усещането да си с кожа е уникално. Тя поддържа повърхностната нежна и богато инервирана лигавица на главичката. Оттам се повишава и чувствителноста при акта. Да не говорим, че при повече полови актове един след друг, обрязаната главичка се протърква по лесно. Викайте пази боже, ако трябва устно или ръчно да освободите такъв мъж от напрежението (ака да речем сте в цикъл)
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #36  
Стар 9th November 2008, 15:19
listence listence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 216
По подразбиране

Момчета убедихте ме че май не е добре Ако имам син един ден да го знам.
__________________
Мъдрият се учи да може, умният - да знае.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 9th November 2008, 15:26
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Жоро е много прав.Спомням си в детските години за пръв път когато майка ми искаше да ми почисти пишето, много ме запари.Толкова бях чувствителен.Последвалите години и в пубертета съм си стискал пръстите на краката докато си го подмивам от чувствителност и даже изпитвах страх от първата ми свирка.Сега чувствителността е съвсем различна, а не ми се мисли какво ли ще е сега ако бях обрязан.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 9th November 2008, 15:34
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

И аз съм против. Щом кожата е там, значи има нужда от нея. Всъщност, много са малко нещата от човешкия организъм, които са за доброволно махане. И никога не бих направила нещо такова на сина си, след време той ако иска да се обрязва, но дълбоко се съмнявам това да стане.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #39  
Стар 9th November 2008, 16:07
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Детето получи инфекция,не мога да ти кажа от какво е породена ,НО лекарите в болницата в Женева ни казаха че е нямало да се случи това ако е бил обриажан!Казваш,че децата на 7год не се къпят всеки ден?!Грешиш!Всеки ден тука минават през душа,сигурна съм и в България,но едва ли имаш конткати с децата и ежедневието им,затова не си усведомен!Всеки има право на мнение,аз съм ЗА!!
А ти имаш ли някакви достоверни наблюдения колко "щателно" се къпят тези деца...? Те може само да си минават под душа,без хигиената да им е на голямо ниво,да не би да ги проверява някои дали са си измили пишлетата ,без значение обрязани или не? Може би просто би било по-лесно за едно малко дете да поддържа хигиената си там,но след като я има и родителите са се постарали да го възпитат в това отношение,не би било проблем да го прави и без да е извършена тази манипулация.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 9th November 2008, 16:21
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
jolifille, за горното ти мнение, знам децата кво правят, спокойно. Освен това е изключително ВРЕДНО да се къпят всеки ден такива деца, защото те ще са болни абсолютно всяка зима и ще хващат абсолютно всеки грип.
тука нещо не разбрах, кои деца е вредно да се къпят всеки ден?

абе малко съм любопитна, някоя от вас правила ли е секс с обрязан? има ли разлика /от женска гледна точка/?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбрязванеЗАилиПРОТИВ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:02.