IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 17th November 2008, 10:21
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Нямам думи! За съжаление има много болни мозъци, изроди. Подписах се!
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #92  
Стар 17th November 2008, 13:03
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Аз съм съгласна с Ivanin. Не разбирам защо сте решили, че котетата са с нещо по-добри от кокошките, прасетата или телетата, които ядем всеки ден. По тази логика трябва да плача всеки път, като си видя пържолата в чинията, а не да изпитвам удоволствие, докато си я хапвам... И аз харесвам животни, но просто приемам, че и змиите са такива и се хранят, както и ние правим. Малко лицемерно е това да съжеляваме котетата, защото си ги гледаме и харесваме, а да не ни интересуват другите животни. Просто други хора явно харесват змии повече от котки, по същия начин, както ние харесваме повече котки, отколкото прасета
Отговори с цитат
  #93  
Стар 17th November 2008, 13:29
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Клипа ме ужаси и нямам думи с които да изразя отвращението си от този човек.Освен да му пожелая да го изядат мзиите му друго не мога да кай.Още повече се ужасявам от факта че има хора като Иванин и дадано ,за които това е нещо съвсем нормално и го сравняват с естествения подбор.Едно е естествения кръговрат в природата ,а съвсем друго някакъв уруд да мами хората за да храни собствените си гадове .Как щяхте да реагирате ако това бяха вашите животни/макар че от постовете на двама ви ми е ясно че не се грижите за такива /
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #94  
Стар 17th November 2008, 13:43
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Не говоря за кръговрата в природата, а за света, който сами сме си устроили и в който човекът решава кои животни ще живеят и кои не... Което никак не е честно. Защо не се замислите, ако ни пуснат в природата с голи ръце колко от нас, хората, ще успеят да убият и изядат прасе или теле?! Просто тези, които защитават котетата го правят само заради личните си чувства към тях, а не защото просто обичали животни. Гледала съм животни и съм била с пълното съзнание, че давам на кучето си свинска пържола, която едва ли би изяло в приридата... И на мен ми се плаче, като изсичат всички дървета в София, за да строят глупави блокове, но не съм тръгнала да убивам никой за това...
Отговори с цитат
  #95  
Стар 17th November 2008, 13:55
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Получава се загубени в превода и не знам дали изобщо има смисъл да споря.Едно е да убиваш прасе отгледано с ясното съзнание че ще го убиеш за да го изядеш и съвсем друго е да увибаш животни които си взел под предлог че ще се грижиш за тях и за това да ти ги дали.Не знам дали сте се сблъсквали с осиновяване на животни но давайки на някого животинка ти и береш гайлето дали я гледат как се грижат за нея и т.н.В една друга тема си пишем за нормалните и ненормалните неща и за мен това надминава всякакви граници.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #96  
Стар 17th November 2008, 14:04
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Разликата между убийството на прасе и на коте е само във това, че смятаме едното за нормално, а другото не. И двете в случая си остават убийство с цел хранене. Според твоята логика, ако човек си отглежда котки специално, за да си храни змиите, това вече ще е нормално, нали?
Отговори с цитат
  #97  
Стар 17th November 2008, 14:09
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dadano
Просто тези, които защитават котетата го правят само заради личните си чувства към тях, а не защото просто обичали животни.
Tи изгледа ли клипчетата?
Защото аз не можах... не съм се и опитвала. Този за мен е изрод, не защото си храни змията (то има много хора, които харесват и гледат змии), а защото му харесва да гледа как настъпва смъртта.... на каквато и да е твар. Аз например не мога и муха да убия, става ми ужасно гадно. Просто като си помисля, че това същество не живее, заради мен.. А има хора, които си купуват от супермаркетите жива риба и гледат как продавачът я убива с един огромен чук.... После я ядат... Нали .. и аз обичам рибка, но веднъж станах свидетел на такава сцена в Братислава в един супермаркет... и такова нещо не мога да понеса да гледам. Много жал ми става. ..
А прасетата, за които говорим, са родени, за да умрат. Това е тяхната цел и задача в живота..
Отговори с цитат
  #98  
Стар 17th November 2008, 14:12
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dadano
Разликата между убийството на прасе и на коте е само във това, че смятаме едното за нормално, а другото не. И двете в случая си остават убийство с цел хранене. Според твоята логика, ако човек си отглежда котки специално, за да си храни змиите, това вече ще е нормално, нали?
Ами аз специално не смятам, че изобщо е нормално човек да гледа змия за домашен "любимец"... пък оттам нататък - всичко е извратено.
А също и прасе.. Нали вече и такива се навъдиха - домашен любимец прасе...
Отговори с цитат
  #99  
Стар 17th November 2008, 14:16
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Цитирай:
Този за мен е изрод, не защото си храни змията (то има много хора, които харесват и гледат змии), а защото му харесва да гледа как настъпва смъртта.... на каквато и да е твар. Аз например не мога и муха да убия, става ми ужасно гадно.

Ем Джи на абсолютно същото мнение съм.Не мога да си представя как това може да му доставя удоволствие.
__________________
Live or die.I will never live a lie.
I'm going there cause I try
I wont quit until I die
Отговори с цитат
  #100  
Стар 17th November 2008, 14:21
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Аз пък смятам за извратено да можеш да ядеш месо, а да не можеш да понесеш гледката как това месо стига до теб... Според мен нещо, което знаеш, че се случва всеки ден, не би трябвало да те шокира. Поне аз преди да правя нещо обикновено мисля... и преди да ям месо съм приела, факта, че заради мен се причинява смърт, въпреки че не ми е приятно това. На клипчето виждам единствено как една змия се храни, толкова ми е неприятно, колкото и да гледам как човек яде мръвки... И двете не са най-красивата картина, но не са и нещо шокиращо.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Петициясрещуизродахранещзмиитесикотетакученца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.