IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 17th November 2008, 14:25
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dadano
На клипчето виждам единствено как една змия се храни, толкова ми е неприятно, колкото и да гледам как човек яде мръвки...
да ама ние не ядем месото "живо" и при тази гледка страничен човек не изпитва извратен кеф...... Сравненията ти бяха много неуместни.......
Отговори с цитат
  #102  
Стар 17th November 2008, 14:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
А прасетата, за които говорим, са родени, за да умрат. Това е тяхната цел и задача в живота..
Едва ли е тяхната цел. може да е предназначението, което ние хората сме им дали, но не и цел на самите прасета.
И да - Джордж Клуни имаше за дългогодишен домашен любимец прасето Макс - докато не умря от старост. Да му се не начуди човек.

Чувала съм дори, че нейде по света използват змиите като домашен пазач на децата и къщата - изглежда някаква голяма форма на доверие ли, не знам на какво..

Мисълта ми е, че и те са животни. Като дете аз най-много се тормозих как ще заколят козичката или козленцето и после ще ги ядеме.. Дядо ми плака, като умря едното магаре, но го направихме на луканка.

Но не мога да сравня човека и животното все пак. Животните са дадени на хората, а не обратното.

А специално за този ....... нямам думи да го нарека, остави всички други въпроси настрани - ТОЙ ЛЪЖЕ собствениците на животинките. Най-малко по това е виновен в лъжа и измама.
Отделно нежността му към змиите, в противовес на жестокостта му към всички други животни не мисля, че е признак на психично здраве...
Отговори с цитат
  #103  
Стар 17th November 2008, 14:41
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doroteia01
да ама ние не ядем месото "живо" и при тази гледка страничен човек не изпитва извратен кеф...... Сравненията ти бяха много неуместни.......
Те и змиите ги убиват преди да ги изядат... Просто го правят сами, а не като нас да оставяме задачката на други хора.
Аз говоря за действията, емоциите всеки може да си ги възприема по раличен начин. На мен например теленцата са ми по-симпатични от котките... И лично аз телешко не ям Само че като видя някой друг да яде, не го наричам извратен, само защото не харесва телетата колкото мен Пък и не смятам, че хората имат повече право да се хранят, от което и да е друго същество.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 17th November 2008, 14:44
teenager teenager не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 1
По подразбиране

Този е голям кретен. Не мога да разбера как може да си толкова жесток. Според мен трябва да го затворят. Направо може да почне да храни змиите си с малки дечица след някоя друга година.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 17th November 2008, 14:54
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
А специално за този ....... нямам думи да го нарека, остави всички други въпроси настрани - ТОЙ ЛЪЖЕ собствениците на животинките. Най-малко по това е виновен в лъжа и измама.
Отделно нежността му към змиите, в противовес на жестокостта му към всички други животни не мисля, че е признак на психично здраве...
Именно. Проблемът не е точно в това дали храни змиите с мишки, суха храна или живи котенца. В много азиатски страни ядат и кученца и котенца. Ние ядем прасенца и агънца- въпрос на култура и традиции.
Като оставим настрана това кой с какво си храни домашните любимци, човекът е най малкото 1. измамник и лъжец и 2. има психически проблем. Наблюдаването, заснемането и разпространението на подобни кадри, че и изпитването на удоволствие от тях говори за сериозни отклонения. Днес котенце, утре може да реши и с някое бебенце да си нахрани змиите.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 17th November 2008, 16:11
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

1. Не мисля да осъждам никой, затова че изпитвал удоволствие от нещо си... Това си е лично негов проблем. (Не съдим хора, които предизвикват войни или унищожават природата, сега сме се захванали да съдим някой, че изпитвал удоволствие)
2. А ако някой се е съмнявал досега, че хората лъжат, е време да го осъзнае Би му било от полза в бъдеще...
Отговори с цитат
  #107  
Стар 17th November 2008, 16:39
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Незнам дали осъзнаваш какво казваш. Ти смяташ че нямаме право да съдим някой защото изпитвал удоволствие? Знаеш предполагам, че думата удоволствие може да се тълкува по различен начин.....за някои е удоволстие да изнасилят, за други да блудстват с деца, за трети да екзекутират животни ( може и да са хора) и затова че изпитват някакво извратено удоволствие от това и в техните представи е нормално трябва да ги оставим да продължават да си правят кефа???....не съм съгласна изобщо
Отговори с цитат
  #108  
Стар 17th November 2008, 16:40
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

О, определено не съм съгласна- рано или късно и тези, които предизвикват войни и тези, които унищожават природата си получават заслуженото Ако не стане веднага, то не е, защото не ги съдим, а просто заради моментните обстоятелства- закони, власт. Но историята е показала в общи линии, че дори и посмъртно, пак ги съдим- тогава вече по- скоро обществото ги осъжда, не законите.
Цитирай:
Не мисля да осъждам никой, затова че изпитвал удоволствие от нещо си
От нещо до нещо има огромна разлика- едно е да не осъждаш например някой, който обичал да си прави тройки, съвсем друго е да не осъждаш някой, който убива животни (или хора, там пък хич и не искам да го коментирам), за да си достави някакво извратено удоволствие. Тъй де, всеки сам решава за себе си кое да осъжда и кое не, но някои неща ги съди и закона. А това ми се струва, че е от тях. Аз поне ако бях от злощастните стопани на животни, дали домашен любимец на този човек, щях да проверя как може да се спре и да си получи заслуженото.
С лъжите е същото. Едва ли някой се съмнява в това, че хората лъжат, просто от лъжа до лъжа има разлика и някои лъжи са наказуеми
Отговори с цитат
  #109  
Стар 17th November 2008, 16:56
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

http://dog.bg/forum/index.php/topic,20513.0.html
Отговори с цитат
  #110  
Стар 17th November 2008, 17:02
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

Каква е тая зверщиния Тоя е психар !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Петициясрещуизродахранещзмиитесикотетакученца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:07.