IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 19th November 2008, 19:33
Аватара на brumbrum
brumbrum brumbrum не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: София
Мнения: 185
По подразбиране

аз си ги правя от предния ден... омекват и са страшно вкусни просто ги слагам в една купичка с кисело мляко и в хладилника
Отговори с цитат
  #142  
Стар 19th November 2008, 21:59
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Аз консумирам овесените ядки с прясно мляко и въпреки това ги накисвам от вечерта и ги оставям в хладилника, след което на сутринта добавям малко топла вода
Отговори с цитат
  #143  
Стар 20th November 2008, 00:28
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

овесените и други подобни ядки се ползват в два случая- за регулиране на чревния тракт (проблем с редовното акане) и обратния случая- разстройство. в първия случай се ползват силно размекнати. точно слузта смазва червата, а фибрите ги почистват. във втория случай- не накиснати, сурови, те се раздуват в червата и стомаха и спират отделянето.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #144  
Стар 20th November 2008, 02:57
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравейте!Имам въпрос за тофуто, как го приготвяте, на какво има вкус и става ли въобще за ядене, на мен ли4но ми изглежда малко гадно, но ми се иска да пробвам
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #145  
Стар 20th November 2008, 09:03
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Вкусно е настъргано в салата, овкусена със зехтин и лимонов сок. Също така става идеално леко запечено на тефлонов тиган без мазнина. Аз го добавям към топла елда, топли зеленчуци на пара, много е вкусно към зелевата салата, към зелената също.

Поне според мен най - приятно е натуралното, овкусените са малко нескопосано направени, а и никога не можеш да знаеш дали не са подправени с натриев глутамат.

Отговори с цитат
  #146  
Стар 20th November 2008, 11:02
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Много ви благодаря за отговорите за овесените ядки. Ще пробвам различни варианти
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #147  
Стар 20th November 2008, 21:22
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Някой може ли да ме посвети в полезните свойства на овесените трици?

Кога е разумно да се консумират ?

И какво е това парафиново олио - виждам го в много диетични магазини, а не ми прилича на нещо студено пресовано и здравословно, по - скоро на субстанция за смазване на машинни части

Отговори с цитат
  #148  
Стар 20th November 2008, 22:15
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Парафиново олио, което всъщност представлява течен парафин, който може да си закупите от всяка аптека. Консумира се само в сурово състояние, без термична обработка, защото става токсичен. Вкусът му е специфичен затова е добре да го използвате като съставка на различни дресинги, които могат да съдържат подправки, горчица, оцет
леко слабително средство за краткотрайно лечение при хроничен запек.
Отговори с цитат
  #149  
Стар 21st November 2008, 17:56
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Лично аз доста се зарибих по Дюканските рецепти от известно време. Там ползват общо взето овесените трици като заместител на брашното. Разрешената доза за периода, при който се задържат килограми, е 3 супени лъжици (с връх). Общо взето май били мн полезни според Дюкан. Принципно не съм фен на неговата диета, защото изключва плодовете, но в този сайт има много свестни рецепти, които мисля определено да пробвам. Ето го и линка:
http://dukanskirecepti.wordpress.com/
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #150  
Стар 26th November 2008, 18:56
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране

какво ще кажете за хляба на Нилана "Мюнхен"...една колежка на майка ми, която е диабетичка е правила тестове на доста от тъй наречените диетични хлябове и казва, че това е най-истинския сред тях...вие как мислите? а и е по-нискокалоричен от бонуса - една филия е 33грама, а има 57-58калории.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:05.