IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 5th December 2008, 22:23
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Имам въпрос към по - компетентните от мен по въпросите за протеините.
Кой е най - добрият източник на белтъци от изброените - риба, яйца, соя, извара ? И от какво точно зависи степента на усвоимост на белтъците ?
Отговори с цитат
  #172  
Стар 5th December 2008, 23:43
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Зависи от това колко се доближават до човешкия белтък, колко "качествени" са и разни други работи. От изброените най-добрият източник са яйцата, те се усвояват в най-голяма степен и са най-близки до идеалният белтък за човека.

Реално от млякото идва най-лесно усвоимият белтък, но лично според мен (и други хора естествено) яйчният е по-добър, затова пък най-добре идват смесени - млечно-яйчни белтъци, приети заедно, са идеалната комбинация.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #173  
Стар 6th December 2008, 20:25
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Искам да ви пусна една рецепта от книгата на проф. Мермерски (Лечение и забавяне на стареенето чрез хранене с лечебни и противоракови храни) за укрепване на имунната система, против атеросклероза, за изхвърляне на тежките метали и токсините.

Смесете 200г кисело мляко, 1 с.л. пектин, 1 с.л. мед. (може да се добави 1 ч.л. канела при повишено ниво на кръвната захар, а и за укрепране на сърцето). Сместта престоява 20 мин. и се консумира сутрин и вечер преди ядене.
Препоръчва се да се прилага, ако не целогодишно, то поне през зимата и ранната пролет ежедневно.

Рецептата спомагала и "против разстройство на храносмилателната система, лекува язва, гастрит, действа добре на сърдечната, отделителната система, а също така дава еластичност и блясък на косата и кожата."

Аз бих добавила смляно ленено семе и овесени трици.
Засега не съм го пробвала (пак ограничавам въглехидратите ), но звучи добре, а и е лесно за изпълнение.

Признавам, че като цяло съм далеч от здравословното хранене, но полагам някакви усилия да си променя навиците. Тази книга е наистина вдъхновяваща и особено стимулираща в тази насока . Може някои от вас да са я чели, а на тези, които я чуват за първи път, искрено препоръчвам да я прочетат .

Другото, което се опитвам да правя напоследък, е всяка сутрин да изпивам на гладно сока на един лимон, разреден с топла вода. Класическата рецепта е с 1 с.л. мед, но нали казах, че сега не мога да си го позволя... Пак е за укрепване на имунната система. Действа добре и на отделителната такава .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #174  
Стар 6th December 2008, 23:44
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

На въпросния порфесор не съм му чела книгата, но попаднах веднъж на интервю с него и звучеше доста убедително и логично. Тогава също разказваше за тази рецепта, не съм я пробвала, но ми беше много интересно дали и какъв ефект ще има.
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
  #175  
Стар 7th December 2008, 17:36
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Izabo, в сместа не се ли включваха и орехи ? Знам, че е много полезна, но лично мен ме е страх да съхранявам мед вкъщи Нямам си много вяра От плодовете не мога да се откажа и се старая поне да огранича до минимум въхглехидратите извън тях.

Тъй като явно "Бонус" е изчезнал, какво мислите за "Зърнена мозайка" на Нилана ?
Отговори с цитат
  #176  
Стар 7th December 2008, 20:02
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

"Зърнената мозайка" на Нилана и едно време си я купувах, дори ми е по-вкусна от Бонус-а, според мен не е лош вариант.
Неотдавна пуснаха и Ябълков хляб, който е много приятен на вкус.
Надявам се, че съдържанието им отговаря на надписите на опаковките.
Отговори с цитат
  #177  
Стар 7th December 2008, 20:25
Аватара на Any
Any Any не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 147
Изпратете съобщение чрез ICQ до Any Изпратете съобщение чрез MSN до Any
По подразбиране

и аз харесвам повече Зърнена мозайка на Нилана, купувам си я от скоро, преди хапвах само Бонус ама сега само Нилана. Трябва да пробвам този ябълковия хляб - къде го купувате?
Отговори с цитат
  #178  
Стар 7th December 2008, 20:31
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Там където продават продуктите на Нилана- аз го купувам от Халите, пакетиран е от 270 гр.
На щанда можеш да поискаш да ти отрежат и колкото грама "Зърнена мозайка" или "Ръж" искаш
Отговори с цитат
  #179  
Стар 7th December 2008, 21:26
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Вчера видях от въпросния ябълков хляб в BILLA. По принцип съм малко резервирана към диетичните хлябове на Нилана, тъй като "Мюнхен", "Виена корн" и тем подобните им са откровено боядисани

Но явно ще трябва да се примирим с "мозайката" - да се надяваме, че цената в случая е гаранция за качество.
Отговори с цитат
  #180  
Стар 8th December 2008, 09:41
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

hatred, няма орехи, но предполагам, че не пречи да ги добавиш . Той споменава именно тези 3 продукта (кисело мляко, мед, пектин), като изрично казва, че, когато се комбинират, лечебните им свойства се усилват.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:18.