IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 9th January 2009, 11:36
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
И в къщи и в зала, мога да ти кажа, какви упражнения правя аз, но трябва да ти се покажат на живо.
Да хващам влака викаш, а...?
Отговори с цитат
  #62  
Стар 9th January 2009, 17:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Във фитнеса правя едно упражнение за стегнато дупе,но ми се струва,че повече ми се натоварват краката.Що така,не знам
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #63  
Стар 9th January 2009, 19:18
karamela karamela не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 283
По подразбиране

ако са ти казали ,че правиш за дупе а ти се натоватват краката значи не го правиш правилно....
Отговори с цитат
  #64  
Стар 9th January 2009, 19:31
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Сигурно не го правя правилно

Май трябва да се консултирам с инструктора
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 11th January 2009, 00:44
DD DD не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: pvd
Мнения: 68
По подразбиране

има много упражнения, мога да се опитам да обясня няколко...
1. ляга се по корем на земята, кракът се повдига прав назад и се правят повторения с малка амплитуда нагоре, а след това други серии настрани. важно е да се усети правилно движението, да се натоварва само дупето, а не кръста или бедрото, например. много е важно кокалите на таза да са на земята и да не се усуква тялото. това упражнение има вариации да се изпълнява от стойка на колене и ръце (уф, как го обясних само), на колене и лакти (малко по-трудно), и от стойка като за лицеви опори, само че на лакти (като казвам на лакти имам предвид и долната част на ръката също да е на земята, и сочи напред). също след това кракът сгънат в коляното, в контрашпиц, стъпалото сочи към тавана и се повтаря движението. не трябва да има чупка в кръста (особено важи за позите на колене)
2. пак по корем на земята вдигат се и горната част на тялото и краката максимално нагоре (е, добре де, може да се подпирате и с малка амплитуда и максимално усилие се правят движения навън с двата крака едновременно. трябва да са стегнати целите крака
3. някой го е обяснил по-напред но да си кажа и аз... ляга се по гръб този път и се повдига таза. важно е коремът да е стегнат и даже да си го гълташ, докато буташ с таза нагоре, а не да се пъчиш към тавана може след достатъчно повторения да се се изправи единия крак по продължение на бедрото и да се продължи на един крак. или да си го кръстосаш върху другия. вариациите са: с леко разтворени крака; с разтворени стъпала, но събрани колене (лист хартия трябва да може да се задържи между коленете); със събрани и стъпала и колене; със събрани едно срещу друго стъпала (в земята се опират отсрани стъпалата) и широко отворени колене.
успех, дано да съм помогнала
Отговори с цитат
  #66  
Стар 12th January 2009, 11:07
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
И в къщи и в зала, мога да ти кажа, какви упражнения правя аз, но трябва да ти се покажат на живо.
Да хващам влака викаш, а...?
ХАХх, може и самолета
Ама например DD е написал/а много хубави упражнения, обаче аз разбирам за какво става въпрос, защото съм ги правила всичкте и са ми показвани от инструктори много пъти, но дали е така за някой , който сега чете и не ги е правил иска да се пробва... 100% няма да ги нацели правилно.. А правиш ли ги правилно, много бързо се стяга дупето.
А другото за стягане на дупе е - каране на кънки на лед
Много се стяга
Отговори с цитат
  #67  
Стар 12th January 2009, 15:36
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Днес направих упражнението за дупе правилно Е,само 3x10 повторения,но като за начало е добре.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 12th January 2009, 16:57
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Това е едно много "слабо място" в женското тяло. Много труд изисква тези упражнения и аз ги правя, както и се надявам упражненията за крака да го натоварват също.
Трябва да се подкрепяме !
Отговори с цитат
  #69  
Стар 12th January 2009, 17:31
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Трябва да се подкрепяме !
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 19th January 2009, 16:38
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rogi
Взимаш един стол и се качваш и слизаш от него-първо с единия после с другия крак.Правиш го докато не посинееш,но ти гарантирам страхотни резултати.
Това го включих към моите упражнения преди месец, доволна съм Само да отбележа, че ме заболяха глезените. Може би столчето е твърде високо... Затова сега правя по-малко повторения, и сменям "носещия" крак по-често.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: стегнатодупе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:23.