IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #851  
Стар 23rd January 2009, 23:45
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Engel, и аз се заседях дълго пред мюслито в магазина. Накрая ме спаси универсалният критерий за храна, който съм възприела - взех най - нискокалоричното ( явно критерият не е само мой ). Ако го нямаше, не знам колко още време щях да избирам.

Гадното с готовото мюсли е, че според мен и производителят му не може да каже колко калории съдържа. Предполагам, че блъскат вътре изостанали сушени плодове и флейкс, без да следят дали са захаросани и т.н.

А мляко с канела, банан и ябълка звучи супер ...
Отговори с цитат
  #852  
Стар 24th January 2009, 09:10
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Аз обожавам да закусвам и сега като съм в сесия ям с удоволствие всяка сутрин мюсли- 3 супени лъжици с прясно мляко (не е нискомаслено- споменавала съм защо). Наистина смятам, че е една много добр закуска особено ако млякото ти е истинско- но май се размечтах. Аз лично не обичам стафиди, но пък ми харесва нещо да ми сладее и гледам да има по-разнообразни сушени плодове- ябълки, круши. Понякога има едни малки, които киселеят и страшно ми харесват.
По-принцип и аз ям доста. Гледам да са от 'моите' храни просто. Имам колежки, които по цял ден нищо не ядат и даже се хвалят с това. Като се приберат вкъщи, измитат по 2-3 мазни пинцеси с кашкавал и каквото още се сетите. Според мен оптималният хранителен режим е честичко, но по по-малко и по-свястна храна.
Иначе, момичета, мисля, че режимите ви ви вървят. Нямам забележки.
Мисля, че има някои недотам изкусорени хапвания, но вие си виждате грешчиците, нали
Хубав ден на всички! Аз отивам да уча, че остана още малко от моята сесия
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #853  
Стар 24th January 2009, 11:53
new_lady new_lady не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Пловдив
Мнения: 151
По подразбиране

Не си спомням в коя тема, но някъде четох че овсените ядки не са чак толкова полезни и ниско калорични. На мен закуската винаги ми е била проблем и сега тъкмо си мислех че съм открила топлата вода (в лицето на овесените ядки) ама пак взех да се разочаровам. Та въпросът ми е полезни ли са или не, калорични или не и мюсли или овесени ядки?
П.С. Толкова свикнах че вече чак ми се струват вкусни :Д
Отговори с цитат
  #854  
Стар 24th January 2009, 12:15
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Полезни са заради фибрите, но са калорични и много въглехидратни!
Аз също ги обичам, но ям не повече от веднъж седмично.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #855  
Стар 24th January 2009, 12:21
new_lady new_lady не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Пловдив
Мнения: 151
По подразбиране

ужас!!! Аз ям всеки ден вече от месец насам....оооох започвам тогава с редовния въпрос какво да ям за закуска?
Отговори с цитат
  #856  
Стар 24th January 2009, 12:33
Аватара на ioni
ioni ioni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 257
По подразбиране

Здравейте момичета. Аз както винаги си ви чета редовно. Мисля да се включа с малко съвети.

new_lady - докато бях на режим закусвах всяка сутрин мюсли (от тези на нестле дето го има в 3 опаковки - оранжева, зелена и синя). След като приключих режима пак закусвам всяка сутрин мюсли - те са чудесна закуска. Не са чак толкова калорични и ако си спазваш режим спокойно ще си отслабнеш с тях като закуска.

Успех на всички в борбата с килограмите. Виждам, че напоследък темата се оживи, менютата ви са добри. Поздрави на всички. Ще се радвам, ако мога да ви бъда полезна с нещо.
Отговори с цитат
  #857  
Стар 24th January 2009, 12:41
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Добро утро Овесените ядки са калорични,но именно заради това се препоръчва да се хапват сутрин само и по 3 супени лъжици не половин пакет Така че според мен няма проблем Иначе на мен не са ми любими (предпочитам корнфлейкс),но преди съм си хапвала с кисело мляко Ето и малко инфо за тях: Овесените ядки са пълноценна зърнена закуска, богата на белтъчини, мазнини, въглехидрати, витамини и минерални соли. Регулират обмяната на веществата, повишават жизнения тонус на организма, подсилват имунната система. Те притежават висока хранителна стойност и са лесно усвоими.Отличават се с високо съдържание на хранителни влакнини – фибри, поради което понижават нивото на холестерол в кръвта. Подходящи са за всяка възраст и допринасят за здравословното хранене.
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #858  
Стар 24th January 2009, 12:42
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Нямам намерение да споря с никой - има достатъчно информация в нета и за фибрите и за овесените ядки. Който го интересува - да потърси...Всяка сутрин да се закусва с овесени ядки по мое мнение е прекалено, особено за хората които нямат много движение Те дават много енергия която ако не се използва се трупа - това предполагам е ясно на всички. Та овесени ядки+тренировка е ок но овесени ядки + стола на работа хич не е добре Помислете и за конете колко са силни и здрави, но в никакъв случай слаби когато се хранят с овес...Толкова от мен по този въпрос.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #859  
Стар 24th January 2009, 13:22
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

И на мен не ми се спори,но искам да изкажа мнение Когато хапваш една и съща храна всеки ден(както в случая овесени ядки за закуска)организма свиква с нея и я разработва по-лесно,нещо като принципа на разделното хранене Иначе според мен е хубаво човек да си разнообразява,да сменя закуската Относно конете те хапват овес,но не по 3 супени лъжици и определено не са на диета все пак това са животни,не хора... Така,че аз съм ЗА овесените ядки за закуска в умерено количество,и съм ЗА по-разнообразно меню т.е. понякога да се заместват овесените ядки с препечена филийка черен хляб и сиренце например
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #860  
Стар 24th January 2009, 14:41
new_lady new_lady не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Пловдив
Мнения: 151
По подразбиране

Нямах намерение да пораждам спор, а и не искам да ви ядосвам само искам мнения и благодаря на всички които се отзоваха независимо дали ЗА или ПРОТИВ.
Аз ям малко количество (в никакъв случай половин пакет), така че извода, който си направих е че ще продължавам да си ги ям, но не всеки ден ами ще разнообразявамс нещо друго (не че ми идва на идея какво). Благодаря ви и успех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:51.