IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 10th July 2009, 09:45
Аватара на AiRen
AiRen AiRen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 14
По подразбиране Re: ЛЕК ЭА ПЕГМЕНТАЦИЯ

Цитирай:
Първоначално написано от darina_s77
Здравейте аэ същто имах нарушена пегментация на кожата и ходих на един фелшер и той ми изписа лекарства и сега се оправих.Вечер си почиствате лицето с силицилов спирт след това се мажете с Баонецин върху него межете с Благ мелем и след това Цинкова мас и така спите цяла нощ на сутринта се иэмивате и мажете с дневен крем това се повтаря в продалжение на 10 дни след това Баонецина се сменя с Клоттримазол и пак 10 дни.Желая ви успех
Какво представлява този Благ мелем? Не го намирам никъде.
Отговори с цитат
  #142  
Стар 11th July 2009, 08:16
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ioannna
dani_4ka го е обяснила страхотно
аз съм изследвала няколко хормона на жлези с вътр. секреция, но всичко беше ок..може би не съм изследвала достатъчно хормони
дани_4ка ти знае6 ли кои са основните хормони на такива жлези, причина за появата на пигм. петна?
Не винаги е нужно хормоните да са извън нормите в организма. Голяма част от хормоналния обмен се извършва чрез меридианите, които са връзката между отделните органи и по този начин са свързани с кожата. Яйчниците на пример са свързани с триъгълника около устата. Когато организмът е задръстен от шлаки, токсини и т.н. част от употребеният вече естроген (собствен или от противозачат.) се чисти чрез кожата, а той е силно фотосенсибилен. Тирозиназата също е свързана с производството на меланин и др.
Ако искаш още информация пиши ми на ЛС да не занимавам с подробности всички.

Отговори с цитат
  #143  
Стар 13th July 2009, 07:32
ioannna ioannna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 7
По подразбиране

дани_4ка писах ти на ЛС
Отговори с цитат
  #144  
Стар 4th August 2009, 09:09
mariaN mariaN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

Здревейте, при мен също от известно време се появи тъмно петно на челото. Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max. Проблемът ми е, че кожата ми е много мазна и досега единственият крем с филтър, който сравнително понасям е Triple acive Jour на L'oreal. Някой има ли опит как се съчетава мазна кожа с противозащитни кремове? За петното ме посъветваха да го мажа с кисело мляко, но започнах да го правя отскоро, ако има резултат, ще пиша.
Отговори с цитат
  #145  
Стар 4th August 2009, 13:56
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariaN
Здревейте, при мен също от известно време се появи тъмно петно на челото. Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max. Проблемът ми е, че кожата ми е много мазна и досега единственият крем с филтър, който сравнително понасям е Triple acive Jour на L'oreal. Някой има ли опит как се съчетава мазна кожа с противозащитни кремове? За петното ме посъветваха да го мажа с кисело мляко, но започнах да го правя отскоро, ако има резултат, ще пиша.
Ползвай Сити Блок на Клиник , те са ойл фрее!
Отговори с цитат
  #146  
Стар 5th August 2009, 18:09
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Понякога , през зимата ползвам фондьотен , оил фрее и с фактор.Ако слагаш -вземи си с фактор.
Отговори с цитат
  #147  
Стар 5th August 2009, 18:36
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariaN
Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max.
Ужасен крем. Стои като бял слой върху кожата. А и серията против петна не струва.
Отговори с цитат
  #148  
Стар 14th August 2009, 07:33
mariaN mariaN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

Някой има ли опит с Bioderma Photoderm AKN 40? Започнах с вода Sebium на същата марка и тя определено ми действа добре. Но се
чудя по отношение на този слънцезащитен крем
Отговори с цитат
  #149  
Стар 14th August 2009, 08:58
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Ако не се лъжа Dior или ISL имат и една мн добра пудра с фактор, не го казвам от опит - моя приятелка, която се бори с петната, беше много доволна (след като и е останало само едно полузабелевимо, а според мен НЕзабележимо петънце благодарение на грижите на Дини_4ка ) - не й се появяват нови и явно пудрата я предпазва добре...разбира се, едва ли е само пудрата, само давам идеи
Отговори с цитат
  #150  
Стар 12th November 2009, 19:55
eovin85 eovin85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, разгледах доста от мненията и реших да напиша нещо по въпроса. Първо искам да кажа, че при подобен проблем - пигментация е абсолютно задължително да се посети дерматолог, защото от петна до петна има голяма разлика. Имат различна дълбочина и възраст. Ако едно петно е доста на дълбоко в епидермиса стигасйки до дерма то какъвто и крем да си слагате ефекта ще е нулев. Що се отнася до тези народни лечения като лимон и кисело мляко до някъде има смисъл, защото в лимона има Витамин С киселина а в млякото млечна киселина, които имат избелващ ефект. Но медицината и козметиката са се усъвършенствали достатъчно за да направят продукти, които да включват тези съставки в достатъчно висока концентрация.
Като съвет мога да кажа - Търсете кремове които съдържат:
Гликолова киселина, Коджикова киселина, Аскорбинова/ Витамин С киселина/, Фитинова киселина, ретинол, и или Хидрохинон.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: тъмнипетнаполицето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:40.