IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 31st July 2009, 00:08
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Моето питане не е свързано с конкретната тема, но има отношение към компромисите в една връзка. Та мой познат ме попита за мнение в следния случай и реших да попитам и вас. Ако сте от доста дълго с половинката си и вече единият иска повече разнообразие и независимост... става така обаче, че рожденния ден на единия съвпада с някакво мероприятие, на което другият иска да присъства. Обаче рожденникът е правил доста компромиси и му се иска този път да не се налага да отстъпва. Решил е, че ще празнува точно на датата, на определено място, с определени хора. И тук идва конфликтът. Ако половинката ви ви каже "Твоят рожден ден си е твой, моите занимания са си мои. Ти можеш и в друг ден да празнуваш, не е нужно да е точно на датата. Аз ще си ида на това събитие, което чаках от месеци, няма да се съобразявам с твоя рд." Как бихте реагирали и кой смятате, че е прав? Необходимо ли е да се стига чак до такива крайности и егоизъм, или..?
__________________
Men are not prisoners of fate, but only prisoners of their own minds.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 31st July 2009, 00:13
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

За каква връзка говориш въобще Ако има такава няма да има такъв спор
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 31st July 2009, 00:26
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

И аз това мисля и ми стана адски странно като чух това нещо, че изобщо се коментира между двама души, които при това не са заедно от скоро. Но явно до такива неща води криворазбраната свобода... Знам ли. Затова ми беше интересно да прочета и вашите мнения.
__________________
Men are not prisoners of fate, but only prisoners of their own minds.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 31st July 2009, 07:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

ААА, ми да си отива на своите си занимания и да не се връща повече
Отговори с цитат
  #65  
Стар 31st July 2009, 07:46
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

На мен ми се случи подобно нещо и ми направи много грозно впечатление...въпреки че беше краткотрайна връзка. Човекът ми се разсърди, защото не съм искала да отида с него и неговите приятели на дискотека, а ще излизам с приятелките си на МОЯ рожден ден...въпреки че и той беше поканен, но обиден не дойде...То дотам горе долу и приключиха нещатата...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #66  
Стар 31st July 2009, 10:24
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Роси, Томито е права - ако е налице таква връзка, то това изобщо не би стояло като въпрос на дневен ред!Явно този човек обича себе си, не половинаката си, а при това положение за каква връзка става изобщо дума?Според мен тя е едностранна.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 31st July 2009, 11:36
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Защо бързате да разкъсвате от критика човека.

Защо не си представите, че става въпрос за концерта на Мадона, за който момичето си е купило билети от преди половин година. А момчето - рожденника, иска да отиде да се напият с просташките му приятели в долнопробна кръчма.

Това е просто пример. В живота може да има хиляди ситуации.

Всеки трябва сам да си прецени ситуацията.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 31st July 2009, 11:48
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Защо бързате да разкъсвате от критика човека. В живота може да има хиляди ситуации.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 31st July 2009, 14:42
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Защо не си представите, че става въпрос за концерта на Мадона, за който момичето си е купило билети от преди половин година. А момчето - рожденника, иска да отиде да се напият с просташките му приятели в долнопробна кръчма.
Защото, ако имат връзка и се обичат, концерта на Мадона нямаше да се сравнява с просташките му приятели и долнопробната кръчма, а с него самия.Ако тя го обича ще иде с него да се напие, защото Мадона не е тази, която е всеки ден до нея и не би трябвало тя да има повече уважение на Мадона от колкото на приятеля си!

Давай друг пример.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 31st July 2009, 14:46
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ако беше концерта на Мадона или някакво подобно "значимо" събитие, щяха да отидат заедно и това да бъде подарък на рождения ден например...Всъщност идеята е, че ако тези хора държат един на друг, щяха заедно да планират въпросния ден и да намерят компромис. Дори и накрая резултатът да е същия - тя на рождения си ден, той - на важното си събитие, да не се стига до това по начина:
- няма пък да отменя празненството
- аз пък няма да си променя плановете
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Компромисисериознатавръзка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:28.