IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th August 2009, 09:29
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

ами може би сте прави момичета!
Мислех операцията да е тази есен, но може и ще изчакам пролетта, когато малчо ще тръгне на ясла, много ще ми дойдат емоциите тогава, но по-добре така, отколкото екперименти...
А мъжът ми не е толкова зяпач, колкото го описах
Напротив, той ме подкрепя винаги и ми казва всички свои болежки, емоции и фантазии...
Все пак кажете ми да разбирам ли, че горе-долу месец е критичниия период? (не че след това ще спра да се пазя де, но... ще ми стане по-леко)
Гвен, това с дистанционното, колко време важи
Отговори с цитат
  #12  
Стар 7th August 2009, 09:46
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel
Все пак кажете ми да разбирам ли, че горе-долу месец е критичниия период? (не че след това ще спра да се пазя де, но... ще ми стане по-леко)
Гвен, това с дистанционното, колко време важи
Сама си си отговорила в поста Месец поне е важно, защото тогава ти се изгражда капсулата около имплантите и тогава започват да се понаместват. Всяко силово движение ги кара да се държат неадекватно и пречат на процеса на възстановяване.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 7th August 2009, 11:24
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Малее, аз май съм доста невежа в естеството на възстановяване....това ли е процесът? Да се формира капсула о\о имплантите?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 7th August 2009, 11:25
Аватара на galka25
galka25 galka25 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 33
По подразбиране

И аз имам същите притеснения,имам дне деца каката е на 4г,а малкият е на 1г,и твърдо съм решила,че ще се оперирам тази зима,майками ще ми помага 10 дни и след това ще разчитам на помоща на мъжа ми,знам,че ако не се оперирам сега и отложа за по нататък,ще дадем парите за друго все ще отлагам и накрая може и да се откажа така,че или сега или никога
Отговори с цитат
  #15  
Стар 7th August 2009, 11:34
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

galka25, съгласна съм и с теб, но трябва да мислим най-вече за децата си, които имат нужда от нас повече от всичко на света. Трябва да преценим риска от евентуални усложнения, което може да ни навлече много главоболия на нас и семействата ни, ако бързаме и направим експеримент. Има различни хора - аз съм от тези дето все обмислят...
но както се казва: if there`s a wish, there`s a way (има ли желание, има и начин)....
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th August 2009, 14:18
КРИСИ КРИСИ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 18
По подразбиране

Незнаех ,че не може да се вдига тежко цял месец Как ще се организира гледането толкова време незнам.Майка ми ще го гледа три,четири дни .После кой ще е незнам,като мъжът ми си има работа ,а каката е на у-ще.Но след първата седмица ще сме по-добре само трябва да ги заиграваме да не искат да ги носим.Защото сега ръцете са му постоянно вдигнати да го взимам.НЕ МИ СЕ ИСКА ДА ОТЛАГАМ
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th August 2009, 20:30
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Ще си позволя и аз да напиша нещо, въпреки че не съм имала проблема, за който се пита...
за етаниел - имам 2 деца, но са големи и не вдигам никой

един месец е задължително пазенето за тежкото не толкова заради капсулата, а заради възстановяването на тъканите, които са рязани, най-вече мускула, в който има огромно напрежение при вдигането на повече от 2-3 кила..
по повод въпроса дали да се оперирате с малки деца...а какво правим ,когато имаме малко дете и забременеем?
моето дете беше на 2 ,когато забременях с второто и дотогава не ми слизаше от ръцете...след което казах,че няма да я вдигам и не я вдигах...мама я боли коремчето ( в съчетание с изкривени физиономии ) и точка..потръшка се 2-3 пъти и това беше..баща й ми помагаше за дейностите , в които трябваше да се вдига..и това цяла бременност плюс месец след секциото...а тук говорим за 1 месец...мисля,че е нормално да се притеснявате, но като дойде времето и вече си опериран нещата като че ли сами се нагласяват от самосебе си...естесвено, има 2 важни условия - да имаш на кого да разчиташ и да не се правиш на герой и да вършиш неща, които биха ти навредили...наистина по- лесно е да се справиш, когато детето е на ясла, тк все пак докато мъжкото тяло го няма и детето го няма ...

и въпреки всичко казано дотук, искам освен да пожелая успех и нови придобивки и самочувствие на всички, които имат подобни дилеми, и да кажа,че все пак това е много сериозно решение , което вие сами трябва да вземете, без значение коя от нас какво виртуално тук ви е посъветвала!
Успех !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 7th August 2009, 21:23
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Много ми хареса поста на te_dda, наистина паралелът с второ дете и малко първо е добър....а както има една дума кучето скача според тоягата, така че както му позволя на малкия, така ще се държи...все пакмисля, че ще е по-добре когато детето тръгне на ясла (а така или иначе няма да тръгна веднага на работа след като го пусна на ясла, така че ще имам мисля време за операция и възстановяване)...
Искаше ми се другото лято да съм с новото 'самочувствие", но може би няма да е съвсем готово за показване
Ще имам и повече време да проуча хирурзите и да преценя кой е най-добър за моите разирания
Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 7th August 2009, 21:58
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Мерси ! Всъщност придобивките доста бързо стават за показване
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 16th August 2009, 21:46
Аватара на bunny
bunny bunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 50
Изпратете съобщение чрез ICQ до bunny
По подразбиране

Здравейте, Аз съм горда майка на две деца и реших даси направя операцията след като приключа с равданията.Оперирах се когато малкият стана на 1г 8 месеца - като го дадохме при баба му и не беше при мен 3 седмици.Трябва да ви кажа че дори и след това при вдигане мускула ми много се напрягаше.Така че моят съвет е намерете баба за 1 месец-това не е шега работа-нещата не опират - до изтърпяване на болката , а до това крайния резултат да е добър.Лично аз съм питала доктора и той каза че няма проблем да го вдигам,но с мярка.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дилематанаеднамайка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:37.