IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st September 2006, 20:40
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране Re: Studen du6

Цитирай:
Първоначално написано от cocolino
Здравейте!
Бих искала да ви помоля за малко повече информация относно студеният душ.Доколкото знам и съм чела тук-там той спомага за добра циркулация на кръвта, за повече еластичност и стяга кожата, което й помага в някаква степен в борбата с целулита.Така ли е?Има ли някакви вредни странични въздействия и ако се прави само студен душ, то по колко време горе-долу трябва да е продължителността и евентуално колко калории ще се изразходят?
И като за последно(съжалявам, че толкова много въпроси, но ми е интересна тази тема) - как е по-добре само студен душ(след цялостното къпане) или редуване на студен и топъл душ?
съвсем правилно но с хладък не с -5 градуса -ободрява подобрява циркулацията, калории се хабят за да се стоплиш след това но не много. един вреден ефект има че можеш да настинеш аз се къпя само със студена вода дори и през зимата и ми е супер ама за хора които лесно се разболяват хладничка не студена. през лятото с хладка/леко студена ободрява те понижава ти температурата в горещината цирукулация еластичност и др. или след физическа дейност иначе през зимата не ти го препоръвам тогава топъл душ))
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th November 2006, 01:17
detelinka detelinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 19
По подразбиране

Относно контрастния душ-има ефект(казвам го от личен опит).както другите казаха трябва да се редуват ту студена,ту топла вода,но не с много голяма разлика в градусите и задължително,винаги да се завършва със студен душ.Действа много добре на кръвообръщението и стяга кожата,а пък съм чела,че помага и в борбата с целулита това е моето мнение по въпроса
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th November 2006, 01:29
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=3505
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th November 2006, 21:04
Aquanim Aquanim не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 256
По подразбиране

след като попаднах на тази тема реших да го пробвам
не знам дали горя калории но ми действа супер освежаващо и честно казано след седмица вече ми стана навик като вляза в банята да редувам топли студени душове

като се замисля може би са прави хората че стяга кожата но ми трябва още малко за да кажа със сигурност
Отговори с цитат
  #15  
Стар 7th December 2006, 13:47
kozmo kozmo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 42
По подразбиране

Доста съм прочел относно контрастния душ,но аз имам едно собствено мнение над което ви предлагам да се замислите:
Когато организмът се излага на студено той реагира като натрупва мазнини в различни зони( като кръста за да защити бъбреците).Това е естествена защитна реакция и всяка зима може да го наблюдавате.
__________________
Фитнес БГ
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th December 2006, 13:49
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Шшшшт, не думай
.... измъчих си дупето, от 2-3 месеца го тормозя с контрастни душове...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th December 2006, 14:03
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

не мога аз на тва да се подлагам, и без това съм адски зиморни4ава. лятото известно време го правих, ама сега ве4е не мога
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #18  
Стар 7th December 2006, 18:19
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

Моята теория е, че когато организмът се охлажда, той започва да разгражда бързо мазнините, натрупани за тази цел, за да се "сгрее" от освободената енергия. Треперенето си го обяснявам като бързо съкращаване и отпускане на мускулите с цел отделяне на енергия. Това е като защитна реакция на организма и "взетите мерки" от негова страна за справяне със ситуацията..
Преди години четох, че са изобретили камера на принцип обратен на сауната.. Там влизаш в камера с температура -100 градуса ( минус 100) за една минута само.. Изразходените ккал са 1000 за минута
Скоро четох, че в Бг има нещо такова в един SPA хотел, но дали е същото, не съм сигурна.. Беше описано като "ледена кабина"

Лично за мене контрастният душ означава: горещ- по-горещ

Но бих постудувала 1 минута, та и 2 за 1000- 2000ккал
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #19  
Стар 7th December 2006, 19:09
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз правя горещ- леден, горещ- леден, по 2 мин. и завършвам на студен...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 7th December 2006, 19:16
kozmo kozmo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 42
По подразбиране

А дали като правиш обливане за няколко секунди ,температурата на тялото се променя и се изисква да я компенсира с увеличаване на енергоразхода? Особено ако след това следва топъл, ДА ПОМИСЛИМ ЗАЕДНО
Дано да ви
__________________
Фитнес БГ
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Студендуш
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:47.