IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #831  
Стар 25th September 2009, 17:35
Аватара на alexitaa
alexitaa alexitaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: варна
Мнения: 115
По подразбиране

Ами незнам колко са на брой в опаковката, но някъде по 4/5 на ден са ми достатъчни и на другия ден има ефект.Мисля че една опаковка ми стига за 1 седмица,даже понякога седмица и половина,защото не ям всеки ден почти .Пробвай едната опаковка която си си взела пък сама ще видиш дали ще ти подействат.А дори и да не ти действат те са за диабетици така,че няма страшно.
Отговори с цитат
  #832  
Стар 25th September 2009, 17:58
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Обезателно ще ги пробвам Утре сутринта 2 с кисело мляко на закуска и две за следобедна Благодаря ти
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #833  
Стар 25th September 2009, 18:44
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Чувствам че нещо прекалявам с подправките- наръсих си пържолата със сладък червен пипер, лютив червен пипер, къри, чубрица и черен пипер..... Но тоолкова обичам пикантни ястия... дано не ми стане нищо на стомаха...
Отговори с цитат
  #834  
Стар 25th September 2009, 21:34
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

moly555: Мисля, че около 20-30гр. на ден са добре, обаче зависи от това колко калории трябва да приемаш на ден. Ядките са много калорични.
Относно бисквитите нямам наблюдения, но можеш да си набавяш от тях въглехидратите за деня.
Отговори с цитат
  #835  
Стар 25th September 2009, 22:37
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Engel, благодаря за съвета Аз мисля,че още не съм се научила да смятам калории и да се храня с определени неща в определено време от денонощието. От вас научих въглехидратите да се поемат сутрин. Днес четох в едно списание,че не бива да се смесват въглехидрати с мазнини,но все още ми е трудно с цялата схема
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #836  
Стар 26th September 2009, 06:50
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moly555
Engel, благодаря за съвета Аз мисля,че още не съм се научила да смятам калории и да се храня с определени неща в определено време от денонощието. От вас научих въглехидратите да се поемат сутрин. Днес четох в едно списание,че не бива да се смесват въглехидрати с мазнини,но все още ми е трудно с цялата схема
Удачни комбинации са белтък+въглехидрат и белтък+мазнина. Първата е по-подходяща за сутрешните и обедни, а втората - за следобедните и вечерни часове. Най-лошата конфигурация е проста захар+мазнина. Друго неблагоприятно е алкохол+мазнина. И двете се лепят на най-нежеланите места Иначе зарзават можеш да добавяш винаги и към всичко.

Относно бисквитите: според мен дори уж "диетичните" са нежелани в една диета, освен ако не са домашно приготвени. Има доста рецепти за бисквити от овесени ядки, трици, канела, стевия, ядки, кокос и други подобни продукти. И те си съдържат въглехидрати, но поне си сигурна във вложените компоненти.
Отговори с цитат
  #837  
Стар 26th September 2009, 17:05
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Hatred, благодаря ти за изчерпателната информация

Непременно ще потърся някакви рецепти и ще се пробвам да направя
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #838  
Стар 26th September 2009, 17:23
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Момичета, кокосовите стърготини позволени ли са по време на диета? Много ми се иска да си слагам от тях в млякото за закуска заедно с ябълката, но реших първо да питам... дали не са твърде сладки или нещо от сорта?
Отговори с цитат
  #839  
Стар 26th September 2009, 17:33
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Аз съм правила бисквитки по тази рецепта

Овесени ядки
овесени трици
малко ръжено брашно
канела
1 ванилийка
посладител някакъв (преди слагах и кафява захар но по добре с подсладител, стевия :P )
1-2 л. зехтин (ама от онзи с редуцирания аромат на маслини), не знам дали го има в бг, една приятелка ми донесе от щатите.
по желание някакви бадеми, правила съм ги и с натрошени лешници
малко индийско орехче
бакпулвер
яйце, може и малко мляко ако е много гъсто "тестото".

Не пиша количества, защото го правя на око.
Смесват се брашното, триците, овесените ядки и бакпулвера. Зехтина се разбива с яйцето и "подправките", подсладителя (какъвто и да е той), (и евентуално млякото), добавя се към останалите продукти. Бърка се, ако е рядко - още малко трици, ако е гъсто - мляко.

Пекат се много бързо, затова трябва да внимава да не изгорят (познайте откъде знам ).
По една-две на ден няма да навредят , а и са без консервантите от бисквитите по магазините.
Отговори с цитат
  #840  
Стар 26th September 2009, 17:38
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Готина рецепта! Може да я пробвам някой път

А ванилията не е ли сладка? Ок осъзнавам че съм трагична на тема сладки подправки.... значи въпросът е преформулиран- може ли да слагам и ванилия, и кокосови стърготини в млякото?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:18.