IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #351  
Стар 10th October 2009, 10:44
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivmontan1970
Благодаря Ви , докторе.Разбира се , направили сме всички тези снимки и въз основа на тях ни е поставена диагнозата.Сега в понеделник ще ходим при един хирург , за който сме чули добри отзиви.Надяваме се всичко да мине добре.
ПП.Какво означава витално зъбче?
Няма за какво!
Витален,значи че е жив...Ако е девитализиран,значи са му махнати нервчетата и е запълнен с една паста/симент.
Въпросната киста би могла да бъде няколко вида...Това ще се разбере след хистологично изследване ,което е хубаво да се направи след операцията.Иначе подходът към тях е еднакъв,трябва да се махне без да остават части от обвивката й.Не е нещо страшно,не е нещо лошо ,ще се махне и след това няма нищо да има проблеми.


Цитирай:
Първоначално написано от city_play_iwi
Здравейте, отново! Имам един бърз въпрос:
- ако се счупи зъб с пломба, под който отдолу има подутина на венеца, може ли положението да изчака 1,5дни!?
Питам, защото току що се счупи и много ме е страх, а не съм си в града!
И нормално ли е вътре в счупеното (съвсем леко се вижда, защото още не е паднало парченцето) да се вижда нещо розово-жълто с мека на вид консистенция и рязко кафяв контур от вътрешната страна на емайла!?
Имам и още едно питане - понеже при посещения на стоматолог изпадам в ужас и се почва един рев (дори не мога да обясня къде е проблема), почва течене на кръв от носа и хиляди други неудобства породени от страх, би ли било удачно да приемам някакъв медикамент за успокояване и предотвратяване на по-тежко състояние и какъв да бъде, за да не пречи на работата на стоматолога!?
Извинете ме, отново, за неадекватните въпроси! Страхът ми е неописуем!
Здравейте!
Положението може да изчака,а какво всъщност се вижда там ще стане ясно,когато седнете на стола и ви обяснят подробно
Има една група медикаменти,които се наричат Анксиолитици и те премахват страха и притеснението от подобни неща..Те обаче се изписват от съответни специалисти,трябва да попитате личния лекар...
Аз бих поговорил и ви попитал от какво точно е този страх и след като се изясни и ви се обясни ,че няма да имате болка по време на лечението(освен ако не чакате до край и да има отоци и възпалителни заболявания),всичко ще минава гладко и без никакви неприятни спомени и моменти..
Имам много страхливи пациенти,с които обаче се справяме със страха им и въпреки това ги лекувам и всичко е наред..Не се съмнявам ,че и при вас ще е така!
Успех!
Отговори с цитат
  #352  
Стар 10th October 2009, 11:05
city_play_iwi city_play_iwi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Бургас
Мнения: 8
По подразбиране

Сърдечно благодаря!
Просто всеки път изживявам някакъв ужас - психологически стрес! Ще видим този път какво ще е! До сега не съм имала по-специални манипулации, по-различни от пломба и затова сега съм още по-притеснена!

Благодаря за куража и адекватната насока!
__________________
Цял живот се стремим да залагаме малко и да печелим много, а след това казваме, че животът е измамил нас...!!!
Отговори с цитат
  #353  
Стар 13th October 2009, 08:29
ivmontan1970 ivmontan1970 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Махнахме кистата!!!Беше възпалена и упойката не я хвана мн.добре.Бая зор видя детето Извадиха първо зъбчето и веднага след това гадната киста.Слава богу тя излезе сравнително лесно и без да се разкъса.Сега взима антибиотик и надяваме се всичко да е ок.
Благодаря на д-р Явор за съпричастността!
Отговори с цитат
  #354  
Стар 13th October 2009, 12:47
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма за какво! Радвам се ,че всичко е преминало вече и е наред!
Поздрави!
Д-р Явор Яромиров
Отговори с цитат
  #355  
Стар 13th October 2009, 13:35
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Бих искала и аз да попитам нещо. Преди няколко месеца ми пролекуваха 7ми долен кътник. Девитализираха го, запълниха каналите, но сложиха временна пломба с тенденция да се извади мъдреца, след това да се постави пинлей и да се облече с коронка, тъй като голяма част от короната на зъба е загубена. От известно време усещам лека болка при натиск, основно, когато дъвча на тази страна и с въпросня зъб. Същата болка усещам и, когато допирам горния 7ми в него. Болка е силно казано, по-скоро е някакво неприятно усещане... А и се получава в определени моменти, не е постоянно. Чудя се каква би могла да бъде причината? В постовете на Явор прочетох за някакво налягане в зъба, което се получава при поставяне на временна пломба. Възможно ли е това да бъде причината? Най-много се притеснявам да не се е спукал зъбът и оттам да идва болезнеността, тъй като, както споменах вече след изчистването му , остана много малко от короната... Надявам се да има кой да ми отговори и благодаря!
__________________
Men are not prisoners of fate, but only prisoners of their own minds.
Отговори с цитат
  #356  
Стар 13th October 2009, 14:02
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivmontan1970
Благодаря Ви , докторе.Разбира се , направили сме всички тези снимки и въз основа на тях ни е поставена диагнозата.
Диагнозата киста въз основа на рентгеновите снимки ли е поставена?

Защото диагнозата киста може да се постави само при цитологично изследване (биопсия). Вероятно се касае за голямо възпаление на млечния зъб. Консултирайте се и с ендодонтист, защото е възможно да се реши проблема и без рязане (ако се касаеше за моята дъщеря щях да предпочета консервативно лечение или вадене на зъба).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #357  
Стар 13th October 2009, 14:04
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Уви, малко съм позакъснял с отговора, но е важното, че детето ви е добре и се е разминало сравнително лесно.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #358  
Стар 13th October 2009, 16:20
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от InsaneAddiction
Бих искала и аз да попитам нещо. Преди няколко месеца ми пролекуваха 7ми долен кътник. Девитализираха го, запълниха каналите, но сложиха временна пломба с тенденция да се извади мъдреца, след това да се постави пинлей и да се облече с коронка, тъй като голяма част от короната на зъба е загубена. От известно време усещам лека болка при натиск, основно, когато дъвча на тази страна и с въпросня зъб. Същата болка усещам и, когато допирам горния 7ми в него. Болка е силно казано, по-скоро е някакво неприятно усещане... А и се получава в определени моменти, не е постоянно. Чудя се каква би могла да бъде причината? В постовете на Явор прочетох за някакво налягане в зъба, което се получава при поставяне на временна пломба. Възможно ли е това да бъде причината? Най-много се притеснявам да не се е спукал зъбът и оттам да идва болезнеността, тъй като, както споменах вече след изчистването му , остана много малко от короната... Надявам се да има кой да ми отговори и благодаря!
Много често след запълване на каналите е възможно да има чувствителност, дискомфорт. Ако зъбът не е престоял прекалено дълго с лекарство не е проблем. избягвайте да ядете по-твърди неща на тази страна докато го възстановят.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #359  
Стар 13th October 2009, 17:32
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от InsaneAddiction
Бих искала и аз да попитам нещо. Преди няколко месеца ми пролекуваха 7ми долен кътник. Девитализираха го, запълниха каналите, но сложиха временна пломба с тенденция да се извади мъдреца, след това да се постави пинлей и да се облече с коронка, тъй като голяма част от короната на зъба е загубена. От известно време усещам лека болка при натиск, основно, когато дъвча на тази страна и с въпросня зъб. Същата болка усещам и, когато допирам горния 7ми в него. Болка е силно казано, по-скоро е някакво неприятно усещане... А и се получава в определени моменти, не е постоянно. Чудя се каква би могла да бъде причината? В постовете на Явор прочетох за някакво налягане в зъба, което се получава при поставяне на временна пломба. Възможно ли е това да бъде причината? Най-много се притеснявам да не се е спукал зъбът и оттам да идва болезнеността, тъй като, както споменах вече след изчистването му , остана много малко от короната... Надявам се да има кой да ми отговори и благодаря!
Много често след запълване на каналите е възможно да има чувствителност, дискомфорт. Ако зъбът не е престоял прекалено дълго с лекарство не е проблем. избягвайте да ядете по-твърди неща на тази страна докато го възстановят.
Много Ви благодаря за бъзрия отговор. До колкото знам, обаче каналите са запълнени,а това е вече от няколко месеца... Т.е. предполагам, че не е временен пълнеж или лекарство. Или може би не съм Ви разбрала правилно? Единствено ми обясниха, че пломбата е временна с тенденция да се махне, да се постави метален щифт в някой от каналите и т.н... и да се облече в коронка. Но вече и аз напълно се обърках. Ще си запиша час за утре, защото се притеснявам от тази чувствителност в зъба. Все пак минаха повече от 4,5 месеца.
__________________
Men are not prisoners of fate, but only prisoners of their own minds.
Отговори с цитат
  #360  
Стар 15th October 2009, 19:52
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от InsaneAddiction
Много Ви благодаря за бъзрия отговор. До колкото знам, обаче каналите са запълнени,а това е вече от няколко месеца... Т.е. предполагам, че не е временен пълнеж или лекарство. Или може би не съм Ви разбрала правилно? Единствено ми обясниха, че пломбата е временна с тенденция да се махне, да се постави метален щифт в някой от каналите и т.н... и да се облече в коронка. Но вече и аз напълно се обърках. Ще си запиша час за утре, защото се притеснявам от тази чувствителност в зъба. Все пак минаха повече от 4,5 месеца.
Всъщност под лекарство имах предвид временната пломба. Извинете ме за объркването.
Не би трябвало да ви боли 4-5 месеца. Нека колегите видят каква е причината за това.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:38.