IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th September 2009, 12:54
richi1 richi1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1
По подразбиране МЕТФОРМИН ?

Здравейте, бих искала да Ви попитам следното:
аз съм на 33 години и вече тежа близо 100 кг. , при височина 156 см. Тръгнах по изследвания, които са почти в нормата. Според хормоналните ми такива съм склонна към хипотиреоидизъм, тоест на границата, но все пак в нормата. При АГ преглед се установи наличие на няколко фоликулярни кисти, които гинеколожката не счете да лекува. С нормален цикъл съм иначе. Стойностите на кръвната захар също са нормални. Според GP-то имам забавена обняна на веществата. Апетитът ми винаги е бил добър. Въпросът ми към Вас е дали е безопасно да приемам Метформин, при така описаната ситуация, без да ми е предписан от лекар, с цел отслабване. Опасенията са да не ми навреди някак си.
Благодаря Ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th October 2009, 07:27
ralisa_70 ralisa_70 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 5
По подразбиране за метформина

Отиди на истински лекар преди да вземаш лекарства!На мен лекар ми изписа сиофор, но наистина имах проблеми!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th October 2009, 09:06
chocolat chocolat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 10
По подразбиране Re: МЕТФОРМИН ?

Приемам метформин от 6 месеца 2 пъти на ден от 500мг. Предписан ми от ендокринолог. Не съм свалила нищо.
Гинекологът ми беше против приемът на лекарството, явно си има вреда.
Предполагам ще бъдеш наблюдаван/а от ендокринолог в бъдеще, изчакай. Със щитовидната трябва мн да се внимава.
Съвет от потърпевша.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th October 2009, 11:23
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

"Тръгнах по изследвания, които са почти в нормата."
При това положение защо рискуваш с медикаменти, а не опиташ с хранителен режим? Има много варианти на диети, които са не толкова в ограниченото количество на храната, колкото до изключване на определени храни. Можеш да си направиш и "Вега тест", той определя храните, които са подходящи или неподходящи за твоя организъм. Струва 80 лв, но според мен си заслужава. И още нещо - обмяната на веществата зависи от начина на живот. Постарай се да се движиш достатъчно и не смесвай понятията глад и апетит. Това са различни неща! Аз с не малко усилия се крепя на 58 кг,които пак са ми много за ръста - 164 см, но на 42 години не съм спряла да спортувам /три пъти седмично на тае-бо/, ходя пеша минимум 20 минути на ден и се ограничавам от някои храни. Ако се отпусна да ям всичко, което ми се прияжда в даден момент, не знам дали и на 100-те килограма ще се спра. Майка ми е пълна, сестра ми също, с една дума гентично си го имам заложено, но нямам намерение да се предам.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th October 2009, 17:26
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

За хипотир . на мен ми помогна хомеопат , тя ми даде и хранителен режим .Тя ми каза , че желанието за спорт ще дойде само , че нямах сили и желание за нищо . Така стана.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th October 2009, 15:09
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране Re: МЕТФОРМИН ?

Цитирай:
Първоначално написано от chocolat
Приемам метформин от 6 месеца 2 пъти на ден от 500мг. Предписан ми от ендокринолог. Не съм свалила нищо.
Гинекологът ми беше против приемът на лекарството, явно си има вреда.
Предполагам ще бъдеш наблюдаван/а от ендокринолог в бъдеще, изчакай. Със щитовидната трябва мн да се внимава.
Съвет от потърпевша.
Аз също приемам Metformin 500mg. три пъти на ден пак предписан от гинеколог и съответно лечението беше потвърдено и от втори независим ендокринолог. Проблема при мен е поликистоза на яйчниците, иначе съм 175см и 58-60кг., т.е. не мисля, че имам проблеми с теглото. Захар не са ми измервали. Вече 6 месеца го пия това и се чуствам ужасно зле, гади ми се непрекъснато, отпаднала съм и едва се търпи. Другата седмица съм на контролен преглед при ендокринолог и ще питам защо въобще го пия това
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МЕТФОРМИН
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:38.