IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th January 2010, 19:22
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Според мен не сме спрели да го произвеждаме, защото сме почнали да си го набавяме отвън. Ако беше така, нямаше да поддържаме нормални нива при минимален прием на вит Ц.

За млякото, разбира се, че не ни е нужно. В него няма нищо незаменимо. Има толкова много хора с лактозна нетолерантност и недостиг на ензима лактаза. Живеят си прекрасно и без мляко. Това за млякото е нормално. Замисли се,че в природата има много малко животни, които пият мялко след като отрастнат. Повечето му се цупят и го отказват. За това, че млякото (пресно) не е много полезно за възрастни индивиди има много изследвания. Ако имаш желание можеш да потърсиш. Полезни са продукти, където млякото е вкиснало и бактериите от закваските и културите са изяли лактозата (млечната захар), към която някои хора имат нетолерантност.

Статистиката, която си поменал за гинекомастията не е точно такава. От къде ги черпиш тези данни?

Може да не получиш гинекомастия от продаване на тонери, може би просто не си генетично предразположен. И все пак тонерите ще ти попречат да разкриеш пълния си потенциал като спорт и здраве. И все пак тонерите не са достатъчно дълго в експлоатация за да казваме колко са вредни или безвредни. Със сигурност са токсични и имат естрогенни свойства, но до колко вредят все още няма да може да се определи точно. Причината е ,че тези токсични и естрогенни материали се отразяват на следващото поколение!!! Това е страшното!

За DDT чувал ли си? Там случея е точно такъв . Също имаше и някакво лекарство, което са давали едно време на жените за да не абортират и да задържат плода и при него е така. Доктор Уестън Прайс , основателя на едноименната фондация е изследвал много случеи на това как химикалите от индустриализацията се отразяват на бъдещите поколения. Даже е написал една огромна и много ценна книга "Nutrition and Physical Degeneration". Резултатите са леко плашещи,но това са просто статистически фактии наблюдения и са неуспорими.

Препоръчвам на всички бъдещи, пък и не само бъдещи майки да прочетат книжката. Ако не книжката да погледнат поне сайта на фондацията.

някой беше попитал за информация за соята, там има доста.

По-здрави!
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th January 2010, 16:08
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Я да уточним нещо, че ми стана интересно. Значи не си набавяш вит. С чрез храната, така ли?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th January 2010, 22:00
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Човека може да си го набавя само от храната!
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21st January 2010, 17:11
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Не мога да кажа със сигурност дали от тонерите-монерите точно растат гърди, но ми се струва прекалено. Според мен, стресът разказва играта на цялата хормонална система и това вече със сигурност всеки ендокринолог ще го потвърди. Имам пра баба и двама прадядовци, почти столетници (както и пра пра баба преди няколко години, спомина се на 106 г). Та тези хорица не са и чували за пълноценно хранене и диети. Ядат си само бял хлебец, яко препържени пръжки и всичко друго, от което моя стомах изцвилва дори при мисълта. Ноо, тези хора нямат и грам стрес и напрежение. Също така, от години пият и газирано, и всякакви други консервирани, модифицирани и подобрени храни (говоря нон стоп, не празници само).
И такам, винаги се чудя, що хората, като не им харесва и живеят като скотове, само и само да са у градо, просто не се приберат на тишина и спокойствие, сред природата. Не визирам никой конкретно, просто давам предложение.
Другото, за което се сещам, е генетика...Аз в Щатите, където храната и всичко е артифишъл, не съм забелязала и един мъж с женски гърди, което също е странно.
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st January 2010, 20:47
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

В САЩ, Канада, Англия и Австралия процента на мъжете с гинекомастия е най-голям.

Евала за бабата и дядото, още дълги години да са ти живи и здрави! Обаче се замисли. Те са раждани преди близо 100 години, отгледани са по-старите обичаи, като малки не са яли боклуци. Родителите им не са били изложени на индустрилани химикали (по горе ви казах,че те дават оражение на следващотот поколение). Казваш,че ядат пръжки. Сигурен съм , че сега си хапват и други мазни храни , познах ли ?

Стреса наистина влияе много на цялата ендокринна система. Кратковремения стрес е полезен за организма, но не и този, хроничния на който сме изложени ние! Който се интересува, да потърси за "adrenal fatigue" с гугъл. Не ми се пише толкова много.
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 7th February 2010, 20:55
fanita fanita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Град: България
Мнения: 18
По подразбиране

А, "мъжките цици" пак спамят.
Гледам, че тук е потръгнало, щото в розалито не можа...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19th February 2010, 11:42
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fanita
А, "мъжките цици" пак спамят.
Гледам, че тук е потръгнало, щото в розалито не можа...
fanita, незнам защо злобееш така?! Аз се опитвам да споделя някаква информация с хората, да съм им полезен. Това, че сам съм започнал темата не значи, че спамя. Все някой трябва да подхване темата, защото малко се говори по въпроса.

П.П. Твоя пост, който съм цитирал е доста по-спамърски, безсмислен и извън темата, не мислиш ли?!?
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мъжътминапълняизведнъж
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:20.