IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1091  
Стар 3rd February 2010, 12:12
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Lilith няма проблем - просто някои хора имат по"груба" кожа, а други по-чувствителна.
Най-добре е козметика от аптеката- Clinique, Vichy - без аромати и оцветители
Отговори с цитат
  #1092  
Стар 3rd February 2010, 12:12
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
мммм... не мисля че проблема е на главата ми, козметиката тук е мн боклучава според мен и от друга страна защо с медицинска козметика нямам проблеми :P
Еми защо аз ползвам каквото сваря и нямам проблем тогава
Отговори с цитат
  #1093  
Стар 3rd February 2010, 12:13
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

защото не ти е толкова чувствителен скалпа, а и вероятно не си миеш косата толкова често колкото аз
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #1094  
Стар 3rd February 2010, 12:14
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране Re: Въпросче

Цитирай:
Първоначално написано от simone
Искам да попитам дали някой е ползвал от спрейчетата за разплитане на косата на Елсев - това конкретно: http://www.lorealparisbulgaria.com/h...ning-mist.aspx
или на Глис Кюр ?
Какви впечатления имате, изобщо действат ли, утежняват ли много косата
Лично аз съм невероятно доволна от жълтия спрей на Глис,препоръча ми го фризьорката бързо и лесно се сресва косата с него,НЕ отежнява изобщо косъма и НЕ омазнява!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #1095  
Стар 3rd February 2010, 12:16
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
защото не ти е толкова чувствителен скалпа, а и вероятно не си миеш косата толкова често колкото аз
Мия се на всеки на 2-3 дена.И Пърхута не е до 4уствителност

Цитирай:
Според дерматолозите пърхутът най-често се причинява от възпалителен процес, предизвикан от растежа на гъбички по кожата на главата. Причинителят е много разпространена гъба, известна като P.ovale. В малки количества по кожата на главата и други части от тялото, този дрождо-подобен организъм не предизвиква вреда. Промени в хормоналните нива или силен стрес може да 'отключат' възпалителния процес. Тогава върху кожата на главата се концентрира голямо количество гъбички. Върху главата се намират най-много мастни пори. Те отделят кожна мазнина, наречена себум, която подпомага растежа на гъбичките. Тъй като P. ovale бързо увеличават своето количество, това води до възпаление на кожата и ускорява скоростта с която клетките на старата кожа се възстановяват. Резултатът е пърхут. Обикновено той се ограничава по главата. Симптомите включват бели или сиви люспи и слабо раздразване на кожата. Острият пърхут или себореен дерматит (себорея) много често се разпространява освен по скалпа и в областта около веждите, бузите, зад ушите. Себореята се разпознава по мазните, жълтеникави люспи и влажни червеникави обриви по кожата на главата. При отлепване на люспите се създават условия за възникване на вторични бактериални инфекции.
Отговори с цитат
  #1096  
Стар 3rd February 2010, 12:17
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
мммм... не мисля че проблема е на главата ми, козметиката тук е мн боклучава според мен и от друга страна защо с медицинска козметика нямам проблеми :P
Еми защо аз ползвам каквото сваря и нямам проблем тогава
Всяка коса и скалп са различни.Щастливка си,че можеш да ползваш всичко,без да имащ последващи,неприятни реакции........Аз ако ползвам неподходящ шампоан и балсам,изобщо не ща да знам след измиването как ще успея да си срешя пращила.......
Отговори с цитат
  #1097  
Стар 3rd February 2010, 12:18
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Lilith няма проблем - просто някои хора имат по"груба" кожа, а други по-чувствителна.
Най-добре е козметика от аптеката- Clinique, Vichy - без аромати и оцветители
Имам един тон алергии но от шампоан пърхут до сега не съм имала.Слу4вало ми се е на времето като се боядисвам с българска боя да ми изгори скалпа и да ми се бели но за нула време се оправяше.
Отговори с цитат
  #1098  
Стар 3rd February 2010, 12:20
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

абе аз не ходя постоянно с пърхут и не се появява от всичко, има неща, от които не съм доволна. Не виждам защо проблема трябва да съм непременно аз
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #1099  
Стар 3rd February 2010, 12:21
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kristalina
Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
мммм... не мисля че проблема е на главата ми, козметиката тук е мн боклучава според мен и от друга страна защо с медицинска козметика нямам проблеми :P
Еми защо аз ползвам каквото сваря и нямам проблем тогава
Всяка коса и скалп са различни.Щастливка си,че можеш да ползваш всичко,без да имащ последващи,неприятни реакции........Аз ако ползвам неподходящ шампоан и балсам,изобщо не ща да знам след измиването как ще успея да си срешя пращила.......
Сресването е отделна тема аз също съм с дълга коса и ми се заплита но малко балсам или просто шампоан 2 в 1 оправя проблема.
На времето се мазотех с какво ли не но видях 4е няма смисъл да си хабя парите .
Отговори с цитат
  #1100  
Стар 3rd February 2010, 12:26
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
абе аз не ходя постоянно с пърхут и не се появява от всичко, има неща, от които не съм доволна. Не виждам защо проблема трябва да съм непременно аз
Не е задължително да имаш постояно пърхут.В статията е обяснено много ясно
Хайде да погледнем хипотети4но така ; Ако даден продукт се ползва от много хора и само на няколко 4овека се появи пърхут то къде е проблема ?Това 4е ти имаш непоносимост към някои съставки или просто имаш гъби4ки 4ий проблем е ?
Ползвай продукти с по балансирано ПХ или детски такива и няма да имаш проблем
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизакрасотата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:43.