IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1061  
Стар 29th March 2010, 14:12
Аватара на Love Joy
Love Joy Love Joy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 133
По подразбиране

Джейни, бързам да споделя меню!

Тъй като изчислих, че са ми нужни около 2350 ккал дневно, за да задържам, мисля, че 1600 -1700 ккал на ден са ОК за мен, за да свалям средно по 1 кг на 10 дни (1 кг мазнина = 7000 ккал или как беше там )

Днес:
2 филийки ръжено-пшеничен хляб с инулин с по едно тънко резенче кашкавал и тънко резенче шунка всяка (2 х 150 ккал)
3 в 1 (направих го с мляко 1.5%) - 170 ккал
3 малки сърми - може би бяха най-много 200 гр трите - аз ги броя за 250 - 300 ккал, тъй като не бяха никак мазни
1 портокал - около 200 гр, значи 72 ккал
Планирам няколко ореха към 5 часа (и после вечеря- печен заек на фурна (200 гр - 250 ккал) и зелена салата с малко зехтин

Мисля, че калориите са към 1600-1700 в това меню.
Отговори с цитат
  #1062  
Стар 29th March 2010, 16:18
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Ice Cream, нищо не си яла, като те знам и през деня как не беше хапвала... Супер си А и ти си много слабичка, нито имаш нужда да сваляш, нито нищо. По време на поддържащ режим можеш да си позволяваш от всичко по малко.
Хахаха,да..само дето снощи не можах да спя само се въртях и към 2 като се събудих и като ми застърга стомаха и до 3 въртене и станах и си отрязах пак парче от пая и си легнах после в 4:30 :Д Станах в 8 и в 10 часа пак парче от пая,в 12 пак парче от пая,преди малко в 17 парче от зеленчуковата мусака обаче съм още гладна и ще ям пак
Отговори с цитат
  #1063  
Стар 29th March 2010, 18:51
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Метни по едно парче от тоя пай, явно е много вкусен
Отговори с цитат
  #1064  
Стар 29th March 2010, 20:12
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от siseto90
Метни по едно парче от тоя пай, явно е много вкусен
Наште опукаха квото имаше (демек половин тава) тая вечер И остана едно малко парче за един приятел утре хахаха Явно бива.хахаа
Отговори с цитат
  #1065  
Стар 29th March 2010, 20:33
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

И аз искам паааай
Майка ми ме вбеси тази вечер: беше ми обещала да ми направи коприва, а ме посрещна с мусака с тиквички и на всичкото отгоре ме накара да ям от нея (съвсем мъничко хапнах). Та менюто днес беше:
200 мл мляко с ч.л. мед и нескафе
кофичка кисело мляко 2%
2,5 с.л. елда със сирене и лъжичка мед
зелена ябълка
малко (половин порция?) мусака с тиквички
кофичка кисело мляко
...
Осрах ли пейзажа ?
Отговори с цитат
  #1066  
Стар 29th March 2010, 20:55
karolina_921 karolina_921 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Аз днес прекалих с вечерята ..
09.00 - изядох 1 ябълка ,понеже не ми се ядяха овесени ядки.
12.30 - 2 кебапчета+1 филия Вита с кълнове + салата от морков и зеле.
16.00 - грейпфрут
20.30 - салата от морков,домат и краставица и 4 белтъка и .. 5-6 бисквити Hogarenas намазани с мед.. [/b]
Отговори с цитат
  #1067  
Стар 29th March 2010, 21:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
И аз искам паааай
Майка ми ме вбеси тази вечер: беше ми обещала да ми направи коприва, а ме посрещна с мусака с тиквички и на всичкото отгоре ме накара да ям от нея (съвсем мъничко хапнах).
EeEe,защо е тая физиономия,ако е като мусаката от тиквички на моята майка е многоскувно и леко пролетно хапване,много обичам :P
А иначе тоя пай може да замените продуктите с диетични и да си го направите на Великден примерно или когато ще да Е: Иначе аз го направих с тези продукти и ето така: 2 чаши брашно,1 чаша захар, мед-към 3-4 чаени лъжички май бяха(на око),4 средно големи настъргани ябълки смесени с много канела (аз лично едно пакетче) и 3 ванилии и меда,по принцип ябълков пай се прави с 1 пактче масло (125 гр.) и става много вкусно,но аз имах 20 грама масло и сложих него+зехтин (кем 50 мл),трябва и 1/3 пакетче бакплувер,но аз нямах и сложих малко сода (1/4 чаена лъжичка) и към 50-100 мл топла водичк иии 3 яйца. разбих яйцата и захарта,добавих зехтина и маслото,след това брашното със содата,водичката(а може и малко кисело мляко с водичката),след това сложих 12 май бяха начупени на ситно ореха и експериментирах с 3-4 парчета сушен ананас накълцан на ситно,след това намазних леко тава,изсипах половината от тая смес върху нея изсипах сместа от ябълките (настъргани 4 ябълки с 3 ванилии,мед и едно пакетче канела смесени) и врху тях останаката смес пече се към 40-45 мин на загрята на 200 градуса фурна. Иначе диетично може да се направи както някой спомена,ако се смени примерно брашното с трици,захарта с подсладител,не се добави мазнина (ама пък съвсем сухо ще стане по-добре както мен зехтин),иначе орехчета няма лошо и малко сушени плодове по избор :P А и мед малко :P
Отговори с цитат
  #1068  
Стар 29th March 2010, 21:11
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Мразя месо, затова Иначе тиквичките бяха яки...
Момичета, какво ще кажете за козунаците за диабетици? На вратата на диетичния магазин са сложили табела, че приемат поръчки за такива... Дали стават за здравословно хранене? Козунакът е най-най-НАЙ-любимата ми храна, затова и Великден е единственият празник, който обичам. Тази година обаче съм на екскурзия в Европа по празниците, та ще ми се размине... Но хич не ми се иска да ми се разминава...
Отговори с цитат
  #1069  
Стар 29th March 2010, 21:54
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

В продуктите за диабетици обикновено подслаждат с фруктоза вместо обикновена захар, ама на калоричност е все тая. Не мисля, че ще има голяма разлика ако си вземеш нормален.
Отговори с цитат
  #1070  
Стар 30th March 2010, 07:09
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Мразя месо, затова Иначе тиквичките бяха яки...
ЕеЕ,ама аз мислех,че е като мусаката на майка ми от тиквички без месо На майка ми се постна-само тиквички,моркови,сирене,яй а,кисело мляко,чесън и копър
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:00.