IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1301  
Стар 13th May 2010, 08:56
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте сладуркиКак е настроението днес?
При мен всичко е суууупер,защото получих много хубави новини,одобрили са ме за следващия семестър за стаж в Португалия,а на мен тази страна ми е мечта да поживея там от много време и съм много,много щастлива!
А аз като съм щастлива и храната винаги е супер...
Менюто ми:
08:00 чаша зелен чай 300 мл,200 г кисело мляко 2% с нарязани парченца пресен ананас вътре
11:00 една филийка зърнена мозайка с пуешко филе и млечен пастет
14:00 спаначена супа,150 г пилешко филе на скара
17:00 микс сурови ядки - кашу,бадем и лешник,към 30 г
20:00 скумрия на фурна с доматен сос
Вчера ходих в Карфур и си напазарувах страшно много вкусни и полезни неща:риба,месо,шунка,сурови ядки,коприва,спанак,едни много вкусни сухари дето не ги бях виждала в БГ а много ги обичам,чай,елда,кафяв ориз,пълнозърнеста паста,Ескуиза сирене,обезмаслен кашкавал,едни сиренца за мазане,които са 6 по 20 г и на едно са към 40 калории,даже по-малко,цвекло,кълнове и т.н.
Съставих си меню за следващата седмица и това много ме улеснява,тъй като хем не мисля какво ще ям,хем мога да си сметна съотношението мазнини/белтъчини/въглехидрати.А и с начина си на хранене си поддържам 47-48 кг без проблеми и ограничения.
Поздравииии
Усмихнат,отслабващ ден на всички мацки!
Отговори с цитат
  #1302  
Стар 13th May 2010, 12:58
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това
Отговори с цитат
  #1303  
Стар 13th May 2010, 15:27
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това
добавям и 2 големи моркова
Отговори с цитат
  #1304  
Стар 13th May 2010, 16:37
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това
добавям и 2 големи моркова
Хрус Хрус,Зайче! И аз как обичам моркови да рупам,но днес ги наготвих. Понеже ми беше останал към 300 грама от дългозърнестия бланширан ориз,реших да направя имитация на китайско и нарязах моркови 3-4 на дълги тънки ивички,краставица половин на дълги тънки ивички,лук,чесън, замразени чушки-зелени и червени на по-едри парчета,сол и черен пипер и зехтин! Стана много вкусно,но по-пикантно,че съм сложила повечко пиперче. АаА освен това от край време се точа да правя някакви кифлички с канела и орехи и мармалад,та днес направих си аз тестото(500 грама брашно,1 мая 7 гр. 1 ч.л. сол,малко подсладител вместо 1 ч.л. захар,канела едно пакетче,100-ина грама кисело мляко и 1 яйце,30 грама масло),не можах да докарам форма на кифлички,понеже пълнежа май дойде повече-използвах половин бурканче сладко от ягоди,смесено с 3 праскови от компот нарязани на дребни кубчета и 10 ореха накълцани на по-едро,та издокарах някви форми там с половината тесто,а с другагата половина направих руло. Ухае страхотно,пробвах 2 такива там кифлички и ми харесаха!
Отговори с цитат
  #1305  
Стар 13th May 2010, 18:42
neilichka neilichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.

Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...
Отговори с цитат
  #1306  
Стар 13th May 2010, 18:56
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ето моето меню:

закуска:корнфлейк с прясно мляко

1 кафе с мляко

10ч-1 червена ябълка

обяд:ориз със зеленчуци и 1 филийка Вита

следобед:1 кафе с мляко

вечер-панирани пилешки филенца с лютеница

Изпила съм 2л вода.И продължавам да пия
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #1307  
Стар 13th May 2010, 19:20
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от neilichka
Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.
Мерси,че ми каза-не знаех Ще ходя където си искам! Айде нападайте сегаааа...дадох ви поле за изява ахаххаа
Цитирай:
Първоначално написано от neilichka
Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...
И колко захар в половин бурканче сладко... малееее,това как ще го преживея не знам,чудя се между кое да избера-бесилото или да се хвърля от блока,че ще изям толкова захар(и то не сама) . Всичко се базира на количествата храна,пък съдържащи и захар! Ако ядеш 15 кила ябълки на ден ще напълнееш,така както няма да напълнееш ако изядеш за следобедно междинно хапване 2 от моите прекрасни канелени кифлички ммм аххаха
П.С. .....
Отговори с цитат
  #1308  
Стар 13th May 2010, 23:00
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Закуска - мюсли с кисело мляко
Обяд - салата и варено яйце
Следобедна закуска - няколко ягодки
Вечеря - половин печена скумрия
Иии съм изпила около 2 л вода
Отговори с цитат
  #1309  
Стар 13th May 2010, 23:59
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Ето и моето меню за днес:
8.00 : 3в1 и бейкролс със сирене
12.00 : 1 банан
14.00 : една мура с кокос ме изкуши
после много време не бях гладна въобще, тренирах и пих много вода и ядох пак чак в 20.00 : един сандвич (2филийки Вита, препечени с парченца шунка и доматки) и отделно салатка с краставички и доматки.
Отговори с цитат
  #1310  
Стар 14th May 2010, 00:21
neilichka neilichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от neilichka
Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.
Мерси,че ми каза-не знаех Ще ходя където си искам! Айде нападайте сегаааа...дадох ви поле за изява ахаххаа
Цитирай:
Първоначално написано от neilichka
Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...
И колко захар в половин бурканче сладко... малееее,това как ще го преживея не знам,чудя се между кое да избера-бесилото или да се хвърля от блока,че ще изям толкова захар(и то не сама) . Всичко се базира на количествата храна,пък съдържащи и захар! Ако ядеш 15 кила ябълки на ден ще напълнееш,така както няма да напълнееш ако изядеш за следобедно междинно хапване 2 от моите прекрасни канелени кифлички ммм аххаха
П.С. .....
Някой май не е чувал за инсулин Ех, какво да се прави Аз само усмивчици да си слагам и всичко ще е тип - топ И това което го казвам ще е вярно и ще си мисля, че ям здравословно

Та така, аз за добро ти го казвам, а ти си се тъпчи със захар и подсладители и си мисли, че правиш хубави неща за себе си. Между другото, не става въпрос за напълняване, а за здравословно хранене. От 15 кила ябъли може и да се пълнее, но няма да ти докарат рак като подсладителите. А и от тях няма да се получи преди-диабет на 40 години. На теб обаче пред-диабет не ти мърда, ако продължаваш да се тъпчеш с толкова сладоледи, шоколади, кроасанчета и т.н. и т.н.

Много има да учиш още за това кое наистина е важно. Успех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:55.