IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 4th August 2010, 13:37
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

това не е ли укриване на данъци?
В смисъл, че сътрудниците най-вероятно не декларират доходите си от продажбите на подобни продукти, или?
Отговори с цитат
  #72  
Стар 4th August 2010, 23:06
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Аз бях подведена да отида на една презентация на въпросната козметика. Изобщо не ме трогнаха, при положение, че при мен щом опре до козметика и процедури, венага се нахвърлям и правя доста необмислени покупки, за които после съжалявам
Точно тези изобщо не успяха да ме вдъхновят. Първо - жената, която ми презентираше и ми обясняваше маркетиновата стратегия на фирмата, как си докарва едва ли не минимум по 2000-3000 лв. на месец и е спечелила чисто нов "Мерцедес", беше в абсолютно неподдържан вид и никак не приличаше на човек, които разполага с такива финанси. Второ - попитах едно от момичетата дали един от кремовете им премахва пъпки и несъвършенства, тя каза: "Оооо, правят чудеса, с едно намазване кожата става като на бебе". Е, явно чудото нея я беше подминало, защото кожата й беше мноооого далеч от бебешката. Трето - опитаха се да ми пробутат лаковете им за нокти - казаха, че са от класа на OPI, та даже по-добри, съхнели бързо и издържали минимум пет дни. Окей, само дето не забелязах нито една от промотърките да е с поддържан маникюр.
Както и да е, най ме загубиха с това, че за да им стана посредник, консултант, сътрудник или каквото там беше, ми обявиха, че трябва да си закупя продукти на стойност около 300 лв.
Сладури просто. Те от това печелят в действителност, убеждават всеки колко по-изгодно е да стане консултант, за да има отстъпка. Каква ще им е файдата да убеждават всеки втори човек да им става посредник и да си продават стоката с 40 % по-надолу? Що за пазарна мрежа е това?
Отговори с цитат
  #73  
Стар 5th August 2010, 15:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pride
Що за пазарна мрежа е това?
Мултилевъл маркетинг му се вика. Това е пазарната мрежа на бъдещето. Все повече фирми ще се насочват към този начин на търговия, който успее да се захване с фирма, която предлага що годе качествени продукти и все още няма развита мрежа, не за един, ами за 10 мерцедеса ще има.
Точно тия ги дебна кога ще решат да се ширят в Хърватия, за да им стана сътрудник, макар че засега твърдят, че мойто село не им е на дневен ред. Не мога да твърдя колко са им добри продуктите, защото съм ползвала много малко неща, супер доволна съм от златната серия за лице, а от тъй прехвалената сребърна паста за зъби не, но във всеки случай са много добра възможност за печелене на пари, ако вложиш малко труд. И да, напълно възможно е някои сътрудници да не си декларират доходите от продажбите.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 5th August 2010, 15:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз имам една позната, която продава фалшиви прафюми и фирмата им функционира май на същия принцип. Но аз нито бих си купила фалшив парфюм ( дори и да мирише на оригинала), нито бих продавала такива.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 5th August 2010, 16:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е аз затва казах що годе добри продукти. Тия с фалшивите рано или късно залязват. На ЛР продуктите мисля, че имат бъдеще, не ги знам с кви дерматолози работят, но знам, че някои от продуктите им имат сертификат от института Фрезениус, което все пак би трябвало да гарантира определено ниво. (някои застрахователни фирми също минаха на МЛМ, те също са продукт, с който няма да се посрамиш и може да се изкарат пари, но да не се отклонявам от темата).
Отговори с цитат
  #76  
Стар 5th August 2010, 17:04
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

да, но определено не всеки човек има таланта да продава и да убеждава другите. Аз например не го миога
Отговори с цитат
  #77  
Стар 5th August 2010, 17:22
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Апоклистика,
Знам какво е МЛМ мрежа, работила съм дълго време в застрахователния бизнес. Във всички водещи застрахователни компании има изградени мрежи от финансови консултанти. Да, но разликата между тях и въпросната прехвалена козметична компания е, че никой не те задължава да се застраховаш и да дадеш минимум еди-каква-си сума, за да станеш застрахователен агент. При тях просто скючваш договор за посредничество и започваш да предлагаш и продаваш продуктите им. Бенефитите за агентите идват от реализираните им продажби и при израстването им във времето - в създаването на собствени екипи от агенти, от чиито продажби и те вече като мениджъри получават част от комисионите. Още една разлика мога да посоча между МЛМ мрежа и това подобие на пирамида - силните застрахователни компании, които имат за цел да развият каналите си за ексклузивни продажби СТИМУЛИРАТ новопостъпилите агенти със "Стипендии"(суми от порядъка на 200 лв. за всеки един от първите 6 месеца, които получват безвъзмездно), за да получат добър старт в кариерата. Докато при ЛР май стипендията я получава самата компания
Като допълнение - преди време бях попаднала на статия в блог, в която се коментираше именно тази марка и нейната "МЛМ" стратегия.
Който е заинтересован и не го мързи, да чете, наистина е увлекателна. Поздравявам автора й! :P
http://bglog.net/BGLog/34071
Отговори с цитат
  #78  
Стар 5th August 2010, 18:26
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

на мен ми стана интересно и се разрових из интернет също и открих една статия за ЛР
За тези, които не разбират немски кратко обобщение
годишен оборот 225 млн евро
190 000 сътрудници в 26 страни
това прави годишен оборот на един сътрудник 1.315,78 евро
което ще рече 40% печалба = 526,31 евро - за година!
милионери
[i]Die Tageszeitung "Die Glocke" berichtet , dass es hinter verschlossenen T
Отговори с цитат
  #79  
Стар 5th August 2010, 21:38
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е да, ама такива дурхшнитлихе сметки са много криви Найш ли колко са ей такива като Пупито, дето са сътрудници само, за да купуват за себе си. Или пък още по- зле, като майка ми, която си поръча старт пакета заради серията с алое и едва ли някога ще поръча нещо пак. На която и да е млм компания да разхвърляш тъй оборота, картинката няма да е по- различна. А че има милионери от тва, има. И хербалайф за мен са боклуци, ама съседа ми, който е един от първите в мрежата им тук, има печалби по 20-30000 евро на месец. Но темата беше съвсем друга- кой кво е ползвал и колко е доволен.
Прайд, нямам преки наблюдения нито съм толкова добре запозната като теб нито с мрежата на лр, нито на застрахователните компании. Но след като ти си, би трябвало също да си наясно, че 300лв, срещу които получаваш продукти, са много малка цена за това, което можеш да спечелиш.
Цитирай:
Докато при ЛР май стипендията я получава самата компания Very Happy
Доколкото знам имат стипендии, но не мога да гарантирам, както казах, не съм запозната от близо със стратегията им.
В тази статия никъде не видях да се споменава конкретно тази марка. Във всеки случай не по- малко интересни за коментарите под нея на човек, работил в такава система.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 5th August 2010, 22:09
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Статията е точно написана за ЛР, самият автор е дал други имена и умишлено не е назовал марката, за да не прави нито реклама, нито анти такава. Аз съм запозната дотолкова с тяхната стратегия, доколкото ми обясниха на въпросния семинар с продължителност 1 ч., не съм се ровила повече, защото както посочих в първия си пост, ме отблъснаха по ред причини, които съм изброила.
Авторът на статията, която приложих, много точно е описал предпоставките за спукване на това сапунено мехурче, което изгражда тази компания. И аз прочетох коментарите след статията, съгласна съм, че авторът е доста краен в едва ли не пълното отричане на МЛМ концепцията, аз лично мисля че тази мрежа може да работи добре и за трите страни(компанията, посредника и клиента), но не и в случая на ЛР.
По отношение на стипендията - на семинара не споменаха такова нещо, а не вярвам да го пропускат умишлено, защото това си е бенефит и някои хора биха се зарибили по тази идея. Разбрах само, че имат бонус система за продажби над космически суми
Като цяло аз май съм си против продажбите на козметики по тази схема - Орифлейм, Ейвън, сега и ЛР. Пробвала съм ги и не съм никак очарована. Има си марки, които са утвърдени и знам че мога да ги открия в магазинната мрежа, а не да разчитам на някакви си каталогчета, разнасяни от ръка на ръка.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: cosmeticsотзиви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:48.