IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 5th August 2010, 22:16
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Пропуснах нещо - 300 лв. са и много и малко, на семинара видях много хора, за които определено значат нещо. Като повечето жени и аз съм хвърляла безбожни суми за козметика, после съм съжалявала, когато съм откривала, че не са подходящи за мен или пък не са това, което трябва да бъдат.
Последните една-две години внимавам да не правя необмислени покупки, първо опитвам с тестер, ако е ок, тогава купувам.
Тези ЛР май не предлагат тази екстра, наречена тестер. А мисля че това изобщо не е характерно за козметична компания. И то с толкова сертификати.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 5th August 2010, 23:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тестери предлагат на абсолютно всичките си продукти, това го гарантирам, защото аз самата съм вземала тестери. За бонусите също гарантирам, сестра ми, макар и неправеща космически суми, вече е получавала някви си пари. За таз статия продължавам да не намирам доказателства, че за тях точно, такива фирми бол и може да се отнася за всяка една от тях. Както и да е. Aз също внимавам да не правя необмислени покупки, пастата им за зъби например повече няма да купя, но с крема за лице сигурно ще завторя.
Ако трябва да бъда честна на мен също ми се драйфа от подобни семинари, тоз стил "щастливо зомбирани" е много отблъскващ, но това е нормално, когато не плащаш на професионалисти за реклама, а чакаш доброволно сульо и пульо, които и понятие си нямат от маркетинг и реклама, за един месец да усвоят всички тънкости и да правят презентации. Се едно аз да седна да превеждам от китайски с гугъл транслейтъра.
Факт е обаче, че от крема за 40 лева съм толкова доволна, колкото и от крем за 300 лева, който ползвах преди това.
Отговори с цитат
  #83  
Стар 6th August 2010, 10:51
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

За тестерите тогава едната промотърка ме е излъгала, защото я попитах за един от кремовете, казах й че не купувам без да съм пробвала нещо и тя ми каза, че няма тестер за този крем, но тя си го била купила и ако съм искала можела да ми го донесе от вкъщи да се намажа Може би просто е искала да се почувстваме по-близки
Не мога тотално да отрека продуктите им, първо защото не съм пробвала всичко и второ, защото всичко е индивидуално и е до кожа - това, което е хубаво за едни, не понася на други. Лично мен не ме спечелиха като клиент, най-вече заради твърденията си, че са най-добрите на пазара, та даже и единствените и неповторимите.
Сетих се още един случай с тях - един ден в нашето заведение дойдоха две дами, които ме попитаха дали могат да разговарят с персонала за един нов вариант за бизнес. Аз веднага се сетих за какво става дума, но поради проявения интерес от страна на сервитьорките ги оставих да си проведат лекцията. Даже не ги и слушах, докато не дойде едно от момичетата да ми покаже някаква кремообразна пудра с 50 SPF. Мигновенно се сетих за тази на Авен, която ползвам от време на време. Погледнах я и какво да видя - опаковката беше абсолютно същата, едно към едно - кутийка, гъбичка, та даже и текстурата я бяха докарали подобна. Извадих моята от чантата и отидох при едната представителка. Показах й я, тя ахна и каза :"Оу, ама тя наистина е същата!", аз я попитах защо е трябвало да се заимства до такава степен от друга марка, а тя каза: "Това е като яйцето и кокошката - не се знае кое е първо. Може Авен да са я изкопирали." Щях да падна. Толкова ли са им промити мозъците?
Отговори с цитат
  #84  
Стар 6th August 2010, 11:01
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

май при този вид бизнес продуктите са от второстепенно значение. Печалбите им се сътоят до голяма част от продажбите на рекламни материали на собствените им сътрудници, които са длъжни да закупуват мострите и дори каталозите май се заплащали.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 6th August 2010, 11:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ай ся градски легенди не се заплащат каталозите От тва, дето го пусна, да предположим, че са 190 000 сътрудниците им, умножено по 150 евро старт пакет на човек, прави 28 500 000, малко повече от 10% от годишния им оборот.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 6th August 2010, 11:28
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

да но от това което после четох ( не знам дали е вярно) продават на сътрудниците и впоследствие някакви материали и ги карат да участват в семинари, които трябва да заплащат.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 22nd August 2010, 10:20
ivanlili ivanlili не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
да но от това което после четох ( не знам дали е вярно) продават на сътрудниците и впоследствие някакви материали и ги карат да участват в семинари, които трябва да заплащат.
Това не е вярно. Има ценоразпис за помощни материали, но никой неможе да те задължи да ги купуваш. Голяма част ги има в електронен вид и се теглят безплатно. Всички събития, организирани от компанията, на които съм бил досега са били безплатни.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 24th August 2010, 17:52
stefotto21 stefotto21 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: sofiq
Мнения: 1
По подразбиране LR

от 2месеца съм сътрудник и мога да потвърдя че всичко е легално и няма нищто случаино или нередно в тази фирма.Хората са мн коректни и никой не те кара да купуваш или плашташ нещто, ако сам нерешиш да участваш.За нещата им мога да кажа че имат всички сертификате аз лично съм мн доволен и за 3път пазарувам.Процедурата е следната;
1отивате на семинар ако сте поканен разбира се(напълно безплатно е)
2сами решавате, да харесвами ще пробвам или не не е за мен(никой няма да ви навива)
аз лично не поканих никого докато не им пробвах нещата за да не се изложа пред приятелл завел съм 3ма и тримата решиха да участват като единя заведе повече от мен
за мерцадесите ще кажа че не са лъжа лично се запознах с едно от момичетата което го кара.Преди него обаче има фолтсваген поло чисто нов мацката която ме покани ме закара с него, честно казано това ме амбицира
Ако някой има въпроси да пита ще отговоря,ако искате да видите за какво става на въпрос пишете ми на skypa Stefotto24
__________________
сътрудник
Отговори с цитат
  #89  
Стар 3rd September 2010, 12:46
vangelicus vangelicus не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Много са прави всички, които пишат по темата. И тези, които отричат, и тези, които хвалят, а най-прави са тези, които нищо не могат да кажат по темата. Защото компанията LR я има и се развива без да се интересува от нашите или нечии други "компетентни" мнения. Както казва нашия народ: "Кучетата си лаят, керванът си върви!". Става дума за керван, който минава през оазиса, защото там на кучетата им е най-удобно. В момента, който керванът навлезе в пустинята, кучетата подвиват опашки, връщат се в оазиса, лягат на сянка под палмите и чакат новия керван за да го облаят. Всяка прилика е случайна!
Накратко - пробвах гела с коприва и се оказа, че върши работа - вече 10 месеца го пием аз, съпругата ми, четиринадестгодишния ми син, тъщата, тъста и много мои приятели и близки! За промените няма да пиша защото няма толкова място в този форум!
Вече година вместо афтършейв ползвам крем алое с прополис (изчезнаха не само досадните пъпчици в основата на брадата ми, но и лека полека едно "старческо" петно избледня). При няколко прорезни рани се наложи да се уверя в силата на концентрата от алое и спрея за незабавна помощ. А всичко, което аз и моята все още малка мрежа вършим, си получава възнаграждението точно така както е написано в правилата на компанията.
А това, че има хора, които презентират без да са опитвали даже продуктите и без да са разбрали нищо от наистина безсторно най-добрата маркетингова система, съм напълно съгласен. Защото и аз станах преди почти година потребител на LR, след като хората, които ми подготвиха първата поръчка допуснаха три капитални грешки. Тези грешки доведоха до това, че открихме "нашите" продукти с почти тримесечно закъснение, а започнах да проумявам гениалния маркетингов план едва след януари тази година.
Отговори с цитат
  #90  
Стар 28th September 2010, 20:00
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

За мен тази козметика е о типа на Ейвън и Орифлейм и не енищо особено.
Освен това не е органична и не представлява интерес за мен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: cosmeticsотзиви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:54.