IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1741  
Стар 28th August 2010, 08:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е защо пък 2% да са най-истинските Ако следим процентите, би следвало най-истинско да е това, което максимално се доближава до маслеността на истинското кисело мляко, т.е. най-малко обработка в тая насока. Но всъщност има значение марката, а не процентите.
И от 2% до 2% разлика колкото си искаш ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #1742  
Стар 28th August 2010, 08:32
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Е защо пък 2% да са най-истинските Ако следим процентите, би следвало най-истинско да е това, което максимално се доближава до маслеността на истинското кисело мляко, т.е. най-малко обработка в тая насока. Но всъщност има значение марката, а не процентите.
И от 2% до 2% разлика колкото си искаш ; )
Да, прав си Просто говоря от опит, защото на повечето марки 2 % ми изглежда най-истинско. 3.6% не мога да повярвам, че наитина е тоолкова гъсто, а 0.1% няма да го коментирам
Отговори с цитат
  #1743  
Стар 28th August 2010, 08:56
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ети и моето меню:
закуска- овесени ядки
обяд- пиле с ориз и зеленчуци
следобяд- 2 праскови
вечеря- шопска салата, сладолед
Отговори с цитат
  #1744  
Стар 28th August 2010, 11:29
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Повярвай, че хората са се специализирали толкова много в замаскирането на разни неща, особено храните, че няма какъвто и да било шанс ти, с вкусовите си рецептори, да различиш месо от "месо" и мляко от "мляко" .
Пък ако някога си яла истинско кисело мляко, няма как да кажеш, че се било доближавало до 2%-овите, по простата причина, че то е далече от 2%.
Никой не казва, че в 0.1%-овите няма мазнини, на всички кофички пише, че те са заменени с растителни такива, обикновено 3.6% .

Възможно е да са ти най-вкусни някои млека, но вкусно и истинско няма нищо общо. Както казах, има 2-3 марки, които се доближават до истината, но е излишно да се залъгваме, че от магазина ядем мляко, независимо от процентите му.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #1745  
Стар 28th August 2010, 11:49
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

напълно съм съгласна, че в магазина не можем да намерим истинско мляко- самия факт, че може да стои месеци в хладилника без да му има нищо говори сам по себе си...
аз поне съм щастливка, че си имам домашно кисело и прясно мляко- естествено с доста висок % масленост- но това не ме притеснява, защото знам, че е екологично чисто и полезно
Отговори с цитат
  #1746  
Стар 28th August 2010, 17:15
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Аз се радвам, че поне от време на време баба ми носи от село домашно кислео мляко и сирене (краве и козе).
Отговори с цитат
  #1747  
Стар 28th August 2010, 18:34
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Покрай нас пък обикалят с колите си двама души и продават мляко от гюмове. Не е сертифицирано, лицензирано, пастьоризьирано и явно не са бутани рушвети по държавно служби, инспектори и РИОКОЗИ и т.н. , ама е вкусно. Не може да се сравнява с разредената вода, дето я продават като прясно мляко в магазините. Иначе кисело мляко няма в магазините. Като бях дете киселото мляко беше отровно и гореше като киселина (за детските ми представи) и се радвах, ако попаднехме на невкиснало се мляко, толкова мразех да е кисело. Онзи ден гледах едни германци да пазаруват в Карефур. Пенсионерестата вземаше кофичка по кофичка, раздрусваше силно, мусеше се и го оставяше обратно на шандовете. Така обиколи всички марки. Само за да станем "европейци" направихме млеката гъсти с нишестета. Който не знае - вече не се продават пшенични нишестета, поне голям зор да се открият, а царевичното е направено, разбира се от царевица, която заедно със соята, е основната ГМО храна.

Не знам, дали няма забрана за посочване на конкретни видове марки, но аз казвам, че ако ядете Маркели - все едно сте изяли и една филия хляб към млякото, толкова е хлебно.

Та на въпроса - как можем да не ядем сладко - изключително лесно - като прочета съдържанието - палмово/кокосово масло, подсладители, Е..Е...Е..Е...Е...Е.. и т.н. и много лесно ми минава мерака. Като ме хване настроението -вднъж на наколко месеца, си правя домашен сладкиш от чиста захар и олио или масло, ама не такова дето в хладилника стои меко, като маргарините в кръгла кутия. Изобщо,много може да се говори за храните, но хората не са дебели, защото ядат повече, отколкото преди 20 години, а защото храните са менте.

Има и такава теория, че е по-добре да ядем чиста захар, отколкото подсладители. Има такава легенда, как е бил изобретен аспартамът - че се е търсила сладка отрова (това е възможно - антифризът е сладък на вкус), която да убива мухите. Само че мухите не умирали и така се оказало, че са открили "безвреден" подсладител.

Цял ферман написах, но просто ме е яд, някой като вземе да обяснява, коя храна е "качествена" само защото е докарана на вкус и особено да рекламира Данон. Кучетата ми ядат домашно кисело мляко, но не и магазинско.
Отговори с цитат
  #1748  
Стар 29th August 2010, 07:50
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето и моето меню:
10- 1 коф. кисело мляко
12- 2 овесени бисквити
14- пълнозърнести спагети с дом. сос
16- 2 праскови
18- сладолед
20- шопска салата
Отговори с цитат
  #1749  
Стар 29th August 2010, 18:57
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Miss_Murderer, започваш и ти да се храниш по-честичко! Браво!
На мен вчера 2 приятелки ми бяха на гости, и то не ядох шоколад, та спагети за вечеря в 23,00часа!!! Ужас направо... И тази сутрин закусвахме палачинки... но вече пак си влизам в крак, и няма да прегрешавам повече!
7.00 - 100мл. зелен чай с мед (после ходих да тичам (6км.крос), докато гостенките ми спинкаха)
9.30 - 2палачинки с мед; 1с.л. течен шоколад; 3в1
14.00 - 3в1; 3филийки "Вита" с 1/2 домат
17.00 - 1обикновенна вафла; 1кюфте и 1филийка "Вита"
19.30 - 1/2кис.мляко + 2с.л.сушени стафиди + 1/2 малка ябълка, и щипка канела
Пак съм стриктна!
Отговори с цитат
  #1750  
Стар 29th August 2010, 23:19
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Днес:
з: овесени ядки с кисело мляко
о: супа с пил. дробчета, филийка домашен тричав хляб
сл: половин праскова
в: домат, пълнена чушка с извара и яйце
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:02.