IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th September 2010, 23:38
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране АФТА !!

Аууу,само като ми прозвучи думата "афта" и ме обземат всичките щръклици. Шест месеца от годината разхождам две/три в устата си. Не ставаш за разговор-фъфльотиш,не ставаш за маса- само водата не щипе,не ставаш за целувка,не може да засвириш с устни,нито пък на свирка... На пръв поглед изглежда лигавщина,но реално дискомфортът е голям. Интересното е че крехката младост ги нямах. Сега си мия зъбките след всяко ядене,вече не си смуча пръстите,не лапам писалките.. Е, от какво ще да е тази отврат?! Имунна недостатъчност, дистрофия на лигавицата,алергична реакция??? Наслушал съм се на хипотезите за вирус и микози. А такива няма. Лекарите не те взимат на сериозно. И трябва да ги търпя по 10тина дни...И хоп отново след седмица/две,., Споделете,моля! Не е заразно! Ще чакам мнението на Явор.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th September 2010, 14:15
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Много фактори могат да са от значение и причината да не е толкова видна.
Колко са големи афтите?
Къде се появяват като локализация и само по устната лигавица ли?
Има ли периоди без тях?
Какво е общото ви състояние?
Приемате ли някакви медикаменти системно?
Алергичен/а ли сте?
Имате ли пломби,които са от амалгами или от химиокомпозит?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th September 2010, 14:36
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

За щастие,има периоди на затишие..Отначало започват с малка розова точка. После за час-два преминават в твърда минибонбока. На втория ден сме вече в цъфтеж- расте и щипе безобразно. Ден 5/6: около афтата-майка почват да зреят нови минибонбонки. На края на седмицата сме вече на ниво "7тте рилски езера". Идилията продължава така две седмици! Поливал съм ги с какво ли не?!! Идело ми е с бензин да ги полея и изгоря..(Само мистериозната гама Vision Products остава да пробвам). Пращам консултации в десеторен размер,само и само да се намери ефикасен начин за борба с таз отврат.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th September 2010, 14:51
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Прочети на пастата ти за зъби дали някъде в съставките пише "натриев лаурил сулфат"
Ако да,смени си пастата.
Направи един курс с желязо,фолиева киселина и вит.В12 под формата на хранителни добавки.
Ако имаш глутенова непоносимост и приемаш храни ,съдържащи глутен пак е възможно това да е причината.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th September 2010, 14:59
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Благодаря! Ще пробвам ! След два месеца лично на консултация в кв. Стрелбище!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th October 2010, 23:52
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

О ужас! И на мен ми излизаха. Тъй като използвам само избелващи пасти за зъби, и ми казаха че е заради някаква съставка и вече не използвам избелващи. Не че действаха и избелваха де но блажени са вярващите хаха.
Да чукна на дърво, откакто ползвам най обикновена паста (най евтината която намерих в магазина) и не ми излизат такива гадости.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АФТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:49.