IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2011, 11:48
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране Бразилска кератинова терапия за коса

Здравейте,

Не знам дали това е точното име на този вид терапия, но преведено от английски би трябвало да звучи така.

В общи линии става въпрос за терапия, осигуряваща заздравяване и изглаждане на косъма както и временно изправяне на косата без необходимост от ежедневно използване на преси и т.н.

Има ли някой от вас, който вече да е изпробвал тази процедура и какви са отзивите? За сега от това, което чета виждам, че коментарите са положителни, но все още съм малко скептична - най-вече, защото за да проникне кератина, косата трябва да се третира на много всока температура - близо 200 градуса от това, което прочетох.

Ето малко допълнително инфо: http://en.wikipedia.org/wiki/Brazili..._straightening
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd May 2011, 10:08
chicksy chicksy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 19
Question

И на мен ми е супер интересно,някои пробвал ли го е? Малко ме съмнява да има толкова траен резултат че и да заздравява косата чак...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd May 2011, 10:27
Аватара на fiona55
fiona55 fiona55 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 202
По подразбиране

Кератина е вреден за косата. А и тази терапия сигурно е нещо от сорта на къдрин, изправяне за винаги, подобна на тези неща, сигурно си има и последици
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd May 2011, 16:04
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Не съм чувала за тази терапия,но една приятелка си прави трайно изправяне при което се използват някакви химикали подобно на къдрина,но за изправяне на косата.
Ефекта е временен, но тази процедура наистина изтощава косата и ми е трудно да повярвам че подобна процедура ще заздрави косъма.
За първи път чувам кератина да е вреден за косата,мислех че косъма от него става по-еластичен?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd May 2011, 16:25
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Аз съм го ползвала! При Чочо, където ходят всички фолкаджийки /хихикане/

Не съм доволна. Не отговаря на рекламата. Но не е къдрин и не е изправяне за винаги. Моята коса е идеално права иначе. Но реших да я правя още по-гладка.
Но резултатът е до 2-3 иззмивания, а не както се рекламира за месеци наред...
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
кератин, коса


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бразилскакератиноватерапиязакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:44.