IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th December 2009, 16:22
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Апо, ако твоето бебче може да яде само това, ок. Въпросът е дали бойкотираш останалите 199 продукта

Разбирам, ако някой реши да купува нещо заради детето си (друг въпрос е, че според мен не съществува на този свят само едно решение, но нека да приемем, че в някои случаи е така), за да спаси живота му. Не разбирам обаче купуването на база "реклами" и незамисляне. Тоест и това го разбирам, защото цял живот така съм била, но идва един момент, в който можеш да осъзнаеш силата си и да направиш собствен избор.

Относно козметиката, говорим за нещо абсолютно ненужно и повърхностно, наложено в днешното общество точно от рекламите, в името на "красотата" и печалбата на такива като Нестле, които убиват. Тоест, всичко, което се отнася до козметиката, по мое лично мнение, всъщност е наложено от рекламите и лъскавите опаковки.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th December 2009, 16:31
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Nike
Леденко
Тея също са големи гадове, можеш ли да потърсиш някакво инфо на български или филмчета в ютуб?
Спомням си, че Майкъл Мур ги беше подхванал яко в един филм, ще се опитам да го намеря сега.

ПП: Филмът се казва The big one, не зная има ли субтитри на български.

Ето малко видео за Nike:
http://www.youtube.com/watch?v=cOI0V4kRCIQ
http://www.youtube.com/watch?v=F_HvO_2C_Xk


Ето една дълга, но интересна статия за консумизма:
http://underpear.gyuvetch.bg/articles/economy_.htm
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19th December 2009, 16:51
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Въпреки че са започнали интересни кампании, но кой знае дали не са само за заблуда...аз за жалост много ги харесвам ,но още преди време бях чела едно много увлекателна статия за специалната технология на производтсво на подметките им, само че беше в английски учебник, който се опитах да намеря, а не успях.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th December 2009, 17:06
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Не искам да се заяждам, ама като сте толкова ЕКО, поне една подписка да сте подписали във връзка със защитата на некое "девствено" местенце, поне веднъж да сте чистили някъде, където някои е правил мизерии ?

Или кво викате, важно е навсякъде да има хотели и SPA, па останалото ако остане ше го пазиме...

__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th December 2009, 17:12
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

HATE, успокой се бе, миличък

Аз даже и няколко дървета съм посадила
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th December 2009, 17:51
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Както вече казах, всички би трябвало да направим по нещо, може и малко да е, но е по-добре от нищо. Това, че си подписал някаква подписка не е голям принос, въпреки че и това съм правила. Мисля, че всъщност по-големия принос е именно от дребните наглед неща, като платнените торбички или отказването на търговците да продават отсечени дръвчета за Коледа. Да почистиш някъде или да засадиш дърво също. Но всеки решава за себе си ... Аз правя това, което смятам за правилно, без значение как ще бъде оценено.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19th December 2009, 17:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

HATE, слагаш подписките като по-ефективни действия от гореизброените ли, сериозно?

И съм сигурен, че както аз, така и повечето в тая тема са, цитирам, "чистили някъде, където някой е правил мизерии" .

Но не ми е понятно с к'ва цел е тоя агресивен пост, не можеш ли да задаваш въпросите нормално, сериозно те питам, не че се заяждам, е така от чисто човешки интерес? Въпросите ти спокойно можеха да бъдат - "Някой подписвал ли е подписка за бла бла и чистили ли сте някога, както аз например бла бла..."

А не - "шитняци не се правете на отворени, щото никога не сте се подписвали, нали бе, мързеливци, сигурен съм, че не сте, не се правете на еко защитници "

Човечетата са ми най-забавната част
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19th December 2009, 17:54
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Че и аз утре мога да ида и да застроя цяла Рила, щото разбираш ли смятам го за правилно
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19th December 2009, 17:56
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HATE
Не искам да се заяждам, ама като сте толкова ЕКО, поне една подписка да сте подписали във връзка със защитата на некое "девствено" местенце, поне веднъж да сте чистили някъде, където някои е правил мизерии ?

Или кво викате, важно е навсякъде да има хотели и SPA, па останалото ако остане ше го пазиме...

Ти как разбра, че само ти си го правил? Може би само ти се изтъкваш просто, те тези неща се правят за вътрешно удовлетворение, не за хвалба. :P
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19th December 2009, 17:56
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ти можеш и да влезеш в супермаркета и да избиеш хората, щото го смяташ за правилно, тука говорим за психични проблеми, а не екологични, не ги смесвай.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силатаконсуматора
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:33.