IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th February 2006, 15:32
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране слаба с брич

Здравейте!
Вчера открих вашия форум и честно казано се зарадвах много, че ви има
Открих доста съвети по въпроси който ме интересуват, но имам един въпрос, на който не намерих отговор.
Аз съм много слаба. Висока съм 162 см. и тежа 38 кг. Нямам излишни мазнини никъде /всъщност нямам никакви мазнини/. Корема ми е хлътнал и дори като съм седнала няма гънки по него. Бюст съответно нямам никакъв и затова разглеждам и секцията ви за пластична хирургия. Краката и дупето ми са слаби, но дупето ми е увиснало и точно там, където се среща с краката прави грозна гънка. Под пола не си личи, но немога да облека дънки, защото изглежда ужасно. Разгледах други подобни теми из форума, но при тях става въпрос за целулит и подкожна мазнина, а аз такава нямам. Като си хвана дупето с ръка и го повдигна нагоре, да не е отпуснато, брича съответно изчезва. Знам, че пластичните хирурзи правят някакви шевове за повдигане на седалището, но първо искам да разбера дали няма някакъв друг начин, като гимнастика, аеробика или друг вид спорт. Трябва да отбележа, че движението не е моята стихия, но мога да се занимавам в домашни условия. Купих си и въженце за скачане като първо средство, но немога да бягам. Занимавам се с компютри и по цял ден съм седнала. Това оказва ли някакво влияние?
Искам да попитам и от вас някой практикувал ли е стриптийз аеробиката на Кармен Електра и доволни ли сте от нея? Аз в момента я свалям, но признавам, че по-скоро заради думичката "стриптийз".
Моля ви за съвети и препоръки.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th February 2006, 00:18
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Дано не ми се разсърдиш, но ми се струва, че бричът ти е най-малкият проблем. На колко години си? Теглото ти е невероятно ниско, вероятно си го знаеш, но консултирала ли си се с лекар по въпроса?
Необходим ти е хранителен режим да увеличаване на теглото, който, комбиниран с подходящи упражнения, ще ти помогне да се стегнеш и са оформиш хармонично тяло. Имам резерви към скачането на въже в твоя случай. Това е аеробно натоварване, при теб ще са по-подходящи друг тип натоварвания - специални упражнения с тежести за стягане и натрупване на маса.
В този форум пишат много информирани хора, те биха могли да ти дадат съвет относно адекватното на твоите нужди спортно натоварване.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th February 2006, 08:49
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Благодаря за отговора. На 26 години съм, но по принцип не тежа толкова. Теглото ми е между 43 кг. лятото и 46 кг. зимата. В последните 7 години не съм минавала тези граници независимо какво правя и как се храня. Сега отказах цигарите и понеже се страхувах да не напълнея попрекалих с диетите. Предполагам, че съм нанесла огромна вреда на организма си, но пък от друга страна спирането на цигарите беше именно за да съм здравословно по-добре. Няма проблем да си върна предишното тегло, но мисля, че не е разумно да го направя по най-бързия начин, понеже тогава незнам дали ще мога да се спра Като си върна теглото и без цигарен дим и може би с подходящ спорт - сигурно ще се чувствам и ще изглеждам много по-добре. Проблема е, че и като съм в нормалните си граници пак го имам този брич, а щом като отслабнах и не се махна... не ми се иска да го нося още 26 години върху себе си. Въженцето го взех, защото доколкото знам с него се натоварва най-вече долната част на тялото и предполагах, че може да ми помогне да се стегна.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th February 2006, 16:15
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stillness
Проблема е, че и като съм в нормалните си граници пак го имам този брич, а щом като отслабнах и не се махна...
Ей това му е кофтито - че си слаба си слаба, ама брича - целулита , е налице. Аз имам повечко при вътрешната част на бедрата...,
абе все е гадно.

Според мен въженцето или каквито и да е други тренировки са добро начало. Това ще ти помогне да държиш мускулите стегнати. Но за другото пробвай с антицелулитни кремове и масажи, можеш да пробваш и няколко процедури на апарат - целутрон. Дано помогне, но навсякъде съм чела, че целулита е упорит и трудно се маха. Но не пречи да опитваме, нали!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th February 2006, 15:10
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Благодаря за помощта
Днес вече трети ден се занимавам, като сутрин правя аеробиката от първия диск на Кармен Електра, защото е по-лесен и не се изморявам преди да отида на работа, а вечер правя втория, който е доста по-натоварващ. След него скачам малко на въже, почивам си малко, като ходя на място и после пак скачам. Всичко това го правя с неопренови бермуди. Започнах да редувам контрастни душове топла и студена вода, но за сега нищо не се е стегнало. Е, наистина 3 дена не са кой-знае колко време, така че още не се отчайвам. Като се затопли малко ще изкарам и колелото. Лошото е, че снощи си пропуснах тренировката, а тази сутрин се събудих с ужасна мускулна треска и ми е почти невъзможно да клекна. Все още не съм убедена обаче, че е целулит, защото нямам портокалова кожа.
Антицелулитен крем още не съм си взела, защото не знам кой е добър и кой не и сега ще поразгледам малко вашите мнения и след работа ще си взема някой.
За съжаление живея в малък град и тук няма такъв апарат, а наистина трябват повече от една процедури и няма да имам възможност да ходя до най-близкия областен град. Тук дори и масажист няма и ще трябва да си правя и масажите сама.
Надявам се, че ще се справя.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th February 2006, 21:01
harmaqni harmaqni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 13
По подразбиране

Здравей!
Аз също се зарадвах на тези форуми тук, защото е много ценно човек да погледне по нов начин на себе си и да види проблема си в нова светлина. А най-големият ни шанс за този нов поглед, е възможността да се видим в очите на някой друг.
Наистина си мисля, че кокиче е права и трябва да се заемеш на първо място с качването на няколкото килограма, за които казваш, че си свалила. Това е единият проблем.
А другото нещо, което си е съвсем отделно, е да се стегнеш. В твоя случай това не трябва да става с аеробика, защото ти трябва да качиш, а не да свалиш килограми. По-скоро, за да постигнеш и двете неща - хапвай от всичките си любими храни в достатъчно количество , и заредена с положителна енергия и добро настроение от това, си прави специални упражнения за дупето и бедрата!
Всичко, което правим, има ефект, когато го правим с обич за себе си. Обичай се малко повече! Аеробика за удоволствие - да, но ако не ти е приятно или е с цената на много болка - в никакъв случай, защото можеш да си навредиш!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th March 2006, 18:19
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Миличка, ти тежиш по-малко от 10годишната ми племенница, освен ако не си допуснала някаква грешка!? Всичко е въпрос на конструкция. Всяко тяло си има места по които складира запаси за черни дни. Единственият начин да махнеш брича е много тренировки, но с тия килограми не знам как ще издържиш във фитнеса. Друга алтернатива е липосукция. Но моля те спри с диетите- при твоя случай те са си живо издевателство. Както някой ти писа бричовете са ти най- малкия пролем. Приятелски съвет- качи малко килограми!!!! Ако все още си мислиш за брича си- иди на психолог и диетолог. имаш нужда от помощ.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th March 2006, 09:05
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Проблема наистина не е в килограмите. Тях лесно мога да ги контролирам. Сега качвам по около 3 на месец, по повече не мисля, че ще е здравословно, а и няма да се отрази добре и на кожата. От предишното рязко отслабване все още си пазя стрии по дупето, бедрата и кой знае защо и по прасците. По принцип не спазвам никакви диети. Като реша, че съм надебеляла просто спирам храната. Проблема е, че доста по-лесно свалям килограми, отколкото качвам и за това съм толкова слаба, но все пак не е невъзможно да напълнея. Сега вече съм 41 кг. и изглеждам малко по-добре.
Наистина брича ми създава най-голям проблем, защото той е единствената част, която не мога да контролирам, а аз държа да го махна Сега скачам два пъти седмично на въже, всеки ден правя гимнастика за проблемното място и масажи с утайка от кафе и взимам контрастни душове, но за един месец резулт почти няма. Стегнах цялото тяло, но брича си стои...
На фитнес не мога да ходя, понеже в града има само една фитнес зала и няма инструктор, а не мисля, че ако отида ще знам какво да правя с уредите. Най-много да се мотая от уред на уред и вредата да е повече от ползата
Аз съм упорит човек и тренировките не ме плашат. Надявам се, че скоро ще постигна някакъв положителен резултат.
За липосукция за сега не мисля. Смятам, че щом може с тренировки, по-добре да продължавам с тях.
Тук някъде из форума прочетох, че при всяко натоварване отслабва тялото като цяло, а не само проблемната част. Това означава ли, че трябва да смъкна всичко от себе си, за да се отърва от него? Ако наистина е така ще се замисля за липосукция.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: слабабрич
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:24.