IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 18th January 2011, 22:41
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Всъщност проблема ни е, че сме бедни..... Някой са бедни материално , други духовно. Проблема не е в бедните, недъгавите и безработните (за последната категория съм се едно особенно мнение). Проблема е в това, че се гордеем с факта че не плащаме данъци, а псуваме лошата инфрастуктура, в това, че ругаем здравната систеема , а опитат ли се да ни дигнат осигуровките надаваме вой до небесата. Българина Е индивидуалист и Е егоист. ХХ години народна власт ни направиха и атеисти- дори тези от нас които се кръстят и ходят на черква (като правило на Коледа и Великден) надали са чели четвероевангелието , а и да са го чели надали са вникнали в смисъла. Дори и благотворителността ни е такава - чалгаджийска - на юруш- както бутаме банкноти в диколтето на кючекинята или в джоба на цигането с барабанчетата.... Дето се вика трябва да умре и последнят роден в робство.... лошото е че и родените в свобода (по-точно казано свободия) , не са по добри....
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th January 2011, 22:52
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

МадДог, ти да не си и религиозен? Ама хайде да не бутваме тая тема, че е строго забранено тук...
Аз например ходя всяка Неделя на черква. И има немалко хора там, дори и млади. Още не е толкова страшно.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th January 2011, 22:54
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

След изпита по История на Религията трети курс съм пълен и завършен агностик. Но по липсата на други добродетели и морал и христянските стават.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th January 2011, 23:04
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Помогнете Фонда ! Ще има резултат, гарантирам ви го
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th January 2011, 11:03
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране

Много пъти съм си мислела, ако всеки на ден подарява лева за сутрешното си кафе за нуждите на изоставени деца колко много детски усмивки ще има. За съжаление не вярвам на никакви гръмко обявявани благотворителни инициативи и дружества с благотворителна цел, според мен са комерсиални поне едно 90% от тях. Трябва да има санкции за безотговорните родители, които си изоставят децата и граждански контрол на средствата отделени за такива деца. Според мен всеки гражданин трябва да може във всеки момент ( като изключим часовете з апочивка на децата ) да види какво е закупено и дали е в наличност в Домовете за деца. Една позната е работила в такъв дом и ми е казвала, че от спонсори са идвали дузина кашони с играчки и храни и биват изпразвани за секунди от персонала в тези домове.
Но идеята е много хубава, браво, Desiro Night, и в никакъв случай не се изразява само в материални неща. Ако бъдем солидарни с детето, което търпеливо изчаква на пешеходна пътека поне един разумен, който да му даде полагащото му се предимство, с възрастните, с хората с лични проблеми, с близките си...тогава светът би бил доста по-приятно и ведро място за живот.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th January 2011, 11:21
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Фъстък, чаках те с нетърпение! Направихме първата крачка към ново Отворено общество. Ще изчакаме още малко и други да излезнат временно от циците и дупетата, да направим нещо сериозно. До 01.04.2011 има още време. Оставам оптимист, въпреки че....
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th January 2011, 11:29
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране

Защо до 01.04 ? Гъбаркаш се нещо, но това, което казах го мисля сериозно.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th January 2011, 12:06
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Не се гъбаркам. Сериозен съм. 30.04.2011 е крайната дата за събиране на средства. На 01.04.2011 те ще бъдат поверени на сигурно финансова институция, с което Фонда ще бъде официално обявен и регистриран в ДВ. Всеки желаещ ще може да консултира по електронен път моментното му състояние посредством съответен логин и код.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th January 2011, 12:26
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Дрехи устойват ли го фонда? Мога да помисля по този въпрос...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th January 2011, 12:31
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Да, разбира се. Дрехи, маси, столове, посуда,матраци, часовници, мобилни телефони, шоколади, пари и други..
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фондсолидарност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:56.