IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 26th July 2011, 01:29
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Това е много сложна тема.............само преди няколко дни човечеството се сблъска с едно противоречие на толерантност и то се казва-NORWAY!!!
Значи чухме навсякъде по тел. канали от медиите,как това е най-толерантната държава,най-демократичната,най-отворената към чужденците.................Опитът който имам с живеенето си в Норвегия,ми е показал,че това ИЗОБЩО не е така.Да приемат всякаква "измет" там,верно е,дава им се работа и т.н.,НО постоянно се напомня на тази "измет",че те не са Норвежци,а "изметта " на света която едвали не им е досадила с присъствитето си и те ,щото видите ли няма как,ги приема.
Но според мен за това има вина правителството им,защото години наред им се обяснява на тези рибешки глави,че те са номер-1/което е верно/,че са с най-добрият стандарт в Норвегия от целия всят,че имат петрол,че са богати,че нямат проблеми щом са норвежци,че са недосегаеми и това ,което се случва по света,при тях няма никога да стане.Народът тотално е успан от нарцисизма си.Те се тупат в гърдите и ти казват"Аз съм норвежец",което веднага означава"Ти си навлека,защото не си норвежец".Лошото е ,че в последните години те започнаха открито да нападат/с думи/ хората които живеят там,да се перчат,станаха смели да те обиждат и в момента стана малко работата "с техните камани ,по техните глави".
Шокът дойде от това,че норвежец стреляше по норвежци.

Последно редактирано от gabi_gabriela : 26th July 2011 на 02:07
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26th July 2011, 01:40
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Те в момента претърпяват ужасно унижение,че дори в техният рай е нарушено спокойствието,защото това наистина беше раят на земята откъм сигурност за хората.До преди 3 дни те можеха да живеят необезпокоявани от нищо,те неможеха да допуснат,че някой би ги обидил,би ги ударил,би ги наранил,но в момента вече не е така и от това идва и шока им.Аз ги разбирам и им съчувствам,защото ги познавам като манталитет.Те са добри хора,наивни,верно малко злобни,малко завистливи,малко поклюкарстват,малко глупави,но от всичко по-малко.Не са така изпечени като нас или централна Европа,защото до сега си живееха в рая.А нали знаете,че когато си в Рая си мислиш,че няма Ад.
Иначе аз много ги обичам като хора,имам приятели,разбира се ,че лично преживях това ,което стана,плаках много,защото разбирах паниката им и стреса ,който изживяха и продължават да изживяват.Норвегия вече няма да е това ,което беше преди 3дни и това го знаят не само норвежците,но и хората ,които са били в тази държава.Съжалявам за това,че СТРАХЪТ сега тепърва ще се намести в душите им,както сме го преживели ние преди много г. и както мн. други държави го знаят.Те за първи път в живота си разбраха какво е да си на улицата и да НЯМАШ сигурност.До сега това беше непознато за тях.И разбира се и ние работейки и живеейки там сме се чувствали недосегаеми,защитени сигурни.Може би ми е по-мъчно за това,че и за мен тази приказка приключи,аз също вече няма къде да избягам от Ада,а преди отивах в Рая-Норвегия.
Но както писах в началото,те малко подръпваха дяволът за опашката
Предполагам ,че сега биха били по-толерантни към другите хора,а не така нахални и уверени ,както до преди 3дни.
Но иначе ми е мъчно за хората ,които познавам там и знам колко са уплашени от всичко това.Изкрено скърбя с тях............................................ ......

Последно редактирано от gabi_gabriela : 26th July 2011 на 01:47
Отговори с цитат
  #23  
Стар 26th July 2011, 02:08
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26th July 2011, 07:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Габи, много интересен разказ! Ти винаги разказваш увлекателно като говориш за тези страни. И си много обективна.

Страшно е това, което се случи там. Eдин път като брутален акт на насилие и то срещу деца и младежи. Отделно, че е от норвежец срещу норвежци, включително. Т.е. и срещу хора от неговия народ!
Тук пише още по темата: http://www.webcafe.bg/id_184057701
p.с. Какво пише на табелата до свещите?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26th July 2011, 13:39
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand Виж мнението
т.е. ако хипотетично седя на пешеходната и чакам да пресека, а ти минаваш с колата, няма да ме пуснеш да мина, така ли ?
Грешиш. Ще те пусна и ще спра задължително на пешеходна. Ас съм абсолютно ЗА спазването на обществения ред, правила и Божии заповеди.
Нетолерантна съм към тези, които не ги зачитат и пазят.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th July 2011, 14:07
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Грешиш. Ще те пусна и ще спра задължително на пешеходна. Ас съм абсолютно ЗА спазването на обществения ред, правила и Божии заповеди.
Нетолерантна съм към тези, които не ги зачитат и пазят.
аа.. така по-може като каза господ нали го знаеш вица

влиза един крадец в къщата на богато семейство и почва да тършува

докато тършува чува един глас, които казва "и аз те гледам и Исус те гледа"

стъписва се, спотаява се за малко, ама нищо не става. ... та продължава да си рови

след малко пак чува "и аз те гледам и исус те гледа"

пак се стъписва.. чака... чака.. накрая светва лампата

и тогава вижда, че един папагал седи в клетката и пак казва "и аз те гледам и исус те гледа"

крадеца вика, я.. къв е тоя папагал дето говори...

и папагала му казал... ти по-добре питай къв е тоя питбул, дето се казва Исус
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #27  
Стар 26th July 2011, 16:52
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Не одобрявам също вицове за тези неща. Пиша ти черна точка.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26th July 2011, 18:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Вица е забавен. Ако човек не е буквалист може да усети хумора. И има поука да го кажем, с намигване.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26th July 2011, 20:11
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
Cool

опитвам се по-скоро да съм разумен, което понякога може да се погледне и като толерантен, но нямам предвид като обратното на дискриминативен.
Не мисля, че е правилно да се прекалява в каквато и да е посока

стара тема, не е задължително да я поглеждате
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."

Последно редактирано от barrуwhite : 26th July 2011 на 20:14
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26th July 2011, 20:20
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Е, Бари - мерсаж! Ей сега ша я погледна да видя кво съм писала в нея. То човек не мой помни `сичко.
(а търсачката я използвах с друга дума)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:57.