IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st March 2013, 19:26
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране Улцерозен колит

Здравейте,

На 29 години съм, не съм раждала още. Преди две седмици, след направена колоноскопия, ми поставиха диагноза Улцерозен колит.
Разбрах, че не се лекува, а само се поддържа болестта в ремисия.
Пия Салофалк 500 и пробиотик. Засега съм в обострено състояние, но се надявам скоро да мина в ремисия.
Споделям го с вас, защото се надявам да срещна и други с моята диагноза, с които да обменим идеи за храната, която си приготвят и нещата, които им помагат , да намалят симптомите.
Забранено ми е мазно, пържено, подправки, алкохол, пресни плодове и зеленчуци, сладко, ядки, варива като грах, боб, леща.. Именно това тежи най-много, защото съм свикнала да не се лишавам от нищо..сега трудно се справям, да не кажа че не успявам
Има ли и дами, които са раждали с подобна диагноза? Разбрах, че не е препоръчително, а един ден ще искам бебче.

Благодаря ви предварително и успех на всички

П.С. Моля да пишат само хора, които са наистина наясно с диагнозата.. предположенията не помагат
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st November 2015, 22:24
vvs vvs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 9
По подразбиране Лечение на улцерозен колит

Здравейте , искам да разкажа за моя приятелка която успя да се излекува от това коварно и много тежко заболяване. След много пиене на лекарства , пробиотици , синбиотици и диети с временен ефект , тя реши да се лекува при наш професор. Лечението и продължи помалко от година и включваше една хранителна добавка. Няма да пиша тука имена , за да не прозвучикато реклама , защото целта не е реклама , а да се знае , че има лечение стига да има воля и упоритост. Мойта приятелка , не само че се излекува , но и пропусна една много тежка операция.
Ако искате да пишете , мейла ми е vsv2303@abv.bg
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Улцерозенколит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:57.