IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th May 2006, 09:15
Filister Filister не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 110
Изпратете съобщение чрез ICQ до Filister
По подразбиране Изкривяване на гръбначния стълб

Здравейте,
преди време бях попаднал тук на една тема, в която се съдържаше линк към упражнения за изправяне на гръбначния стълб. Аз съм на 23 и работата ми включва 24 часа седене на един стол, както можете да се досетите не може 24 часа да стоите с перфектната стойка, а и аз си го имам това изкривяване от доста време. Ако може някой да ме насочи към някакви упражнения, които биха ми изправили малко стойката бих се радвал много. На времето тренирах плуване, но сега покрай работата нямам чак толкова свободно време.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th May 2006, 11:32
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Другия вариант е ако може някой да ти предложи друга работа, нали :P :P :P
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th May 2006, 12:43
mary_jay mary_jay не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 27
Изпратете съобщение чрез ICQ до mary_jay
По подразбиране Пробвай следното

Ами освен да ставаш малко по-рано сутрин или вечер да отделяш малко време - разтягане, махове с ръце, можеш да пробваш "мост", както и всички упражнения от онзи линк...

Не е необходимо толкова много време да се отделя, достатъчни са 5-10 мин активни упражнения на ден, ама всеки ден. Това е.
__________________
m&m's
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th May 2006, 13:28
Filister Filister не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 110
Изпратете съобщение чрез ICQ до Filister
По подразбиране

mary_jay ще ми постнеш ли линка тъй като не успях да го запиша. А работата я бачкам тъй като тази година ми предстои дипломиране и по такъв начин мога да обръщам повече внимание на дипломната си работа.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th May 2006, 08:59
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Моля, и аз искам да видя линка с упражненията !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th May 2006, 09:35
hydra hydra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 15
По подразбиране

http://www.worldchiropracticalliance...00pettibon.htm
Тук е обяснено че упражненията имат краткотраен ефект и не коригират трайно гръбначни изкривявания.. Аз също имам изкривяване и мисля че трябва квалифицирана помощ ако човек иска да си оправи стойката. Знае ли някой къде мога да намеря такава помощ. Системата на др. Бърл Петибон е за предпочитане. Който се интересува да прочете статиите Neuro-physiology of spinal subluxation and correction и Detection and correction of the spinal system's subluxation complexes
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th May 2006, 16:28
Filister Filister не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 110
Изпратете съобщение чрез ICQ до Filister
По подразбиране

Ами доколкото разбрах трябва да се обърнем към някой по кадърен ортопед, някъде бях чел добри думи за тези в Дианабад. Ако някой е ходил при тях нека сподели има ли ефект, добри ли са наистина, да сподели впечатленията си с една дума. Мерси за линковете.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изкривяваненагръбначниястълб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:46.