IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st July 2006, 12:30
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране Студен душ

Здравейте!
Бих искала да ви помоля за малко повече информация относно студеният душ.Доколкото знам и съм чела тук-там той спомага за добра циркулация на кръвта, за повече еластичност и стяга кожата, което й помага в някаква степен в борбата с целулита.Така ли е?Има ли някакви вредни странични въздействия и ако се прави само студен душ, то по колко време горе-долу трябва да е продължителността и евентуално колко калории ще се изразходят?
И като за последно(съжалявам, че толкова много въпроси, но ми е интересна тази тема) - как е по-добре само студен душ(след цялостното къпане) или редуване на студен и топъл душ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st July 2006, 12:44
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране


1. Да, спомага за по-добрата циркулация на кръвта, но не знам дали действа срещу целулит
2. Няма други странични действия освен да настинеш или да си простудиш яйчници, бъбреци и т.н., така че, внимавай - не го прави леден, а просто студеничък. В началото е най-добре за около половин-една минута, но мисля, че не повече от 3
3. Не съм чувала да се горят калории По-компетентните да кажат
4. Доколкото знам е най-добре редуването на топъл ( не горещ) и студен, някъде 5 пъти.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st July 2006, 12:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз ги редувам,долу горе на 2-3 минути,като винаги се завършва със студен душ.За калории,някъде май във форума бях чела,че при студения душ след това тялото изгаря калории,за да се затопли пак до нормалната си температура,ама не разчитам на тия калории,те са нищожни.Спомага наистина за по-добра циркулация на кръвта,от там би трябвало и на целулита да влияе,ама и на това не разчитам много,защото не съм забелязала някаква голяма промяна.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st July 2006, 12:58
frutty frutty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 52
По подразбиране

за горенето на калории и за целулита не знам дали помага, но определено от опит мога да кажа, че кожата на тялото доста се стяга.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st July 2006, 14:32
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не студения душ, а контрастният (тоест редуването на топъл и студен) е за препоръчване..доколкото подобрява кръвообръщението, той може да влия и на кожата, и на целулита и на горенето на калории, но не разчитай на това за видим отслабващ ефект, полезно е,ще усетиш благотворното му влияние, но едва ли ще има космическа разлика..а за вредата - знам, че студената вода предизвиква стрес заорганизма,затова съм чувала да казват:"Контрастният душ е за боговете" - защото този малък стрес от смяната на температурата толкова рязко може да се отрази зле на сърцето...но няма страшно,ако се прави с мярка и водата не е нито много ледена,нито прекалено гореща
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st July 2006, 18:49
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

ааа наистина съм приятно изненадана колко бързо ми отговорихте на въпросите благодаря много!То аз от доста време правя студен душ и от около месец-два започнах с контрастният душ.По принцип мисля, че бях чела в списание "Коса" една статия, че завършването на къпането с 2 мин. студен душ сваля до 380 калории.Това много ме учуди и наистина не вярвам особено, но все пак и 20 калориики да е, пак е добре, нали но усещането е много приятно и стягащо.Аз съм на 17 години и не страдам от целулита засега, но все пк е добре за стягане.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st August 2006, 13:37
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cocolino
.........Аз съм на 17 години и не страдам от целулита засега,........
о,ти се радвай...и аз на 17 години нямах подобни терзания,но сега децата от малки имат целулит...скоро направих тази тъжна констатация на плажа... така че колкото по-навреме се предпазиш, толкова по-добре
а къде чете това за изгарянето на 380 калории!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st August 2006, 13:41
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

момичета, 380кк е почти час бягане! помислете логично... звучи прекалено хубаво, за да е истина...

а за протокола - относно целулита - при мен се вижда само малко като си стегна дупето, иначе като е отпуснато - не се вижда
тва нормално ли е? така де, то не е нормално да имаме целулит, ама май сички имат
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st August 2006, 15:24
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

хаха ми мноо ясно,че не е вярно за 380 калории, аз в това не съм вярвала, но все пак някакви калории, мислех, че е възможно до 50 калории да се свалят, а тва го четох в списание "Коса" преди 1-2 години
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st September 2006, 19:09
pokahontas pokahontas не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cocolino
хаха ми мноо ясно,че не е вярно за 380 калории, аз в това не съм вярвала, но все пак някакви калории, мислех, че е възможно до 50 калории да се свалят, а тва го четох в списание "Коса" преди 1-2 години
380 калории не са въобще много, като се има предвид, че на ден ти трябват към 3000 КИЛОКАЛОРИИ. Така де, има голяма разлика между калория и килокалория, една килокалория е 1000 калории. Демек със студения душ губиш 0,38 килокалории, което на практика е нищо.
__________________
Ако искам да видя пеперуди, ще трябва да изтърпя две-три гъсеници.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Студендуш
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:57.