IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd August 2006, 12:15
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране Загрубели пети

От няколко седмици кожата на петите ми е доста суха, твърда и загрубяла. Като се къпя търкам ходилата с пемза, а вечер преди да си легна ги мажа с кремче,но ефект няма...Знаете ли нещо ефикасно, което ще ми помогне бързо, защото искам като отида на море след няколко дни краката ми да са ок.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd August 2006, 12:32
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

И аз имам същия проблем. освен, че си търкам петите с пемза, преди това ползвам някакъв скраб за крака, а вечер крема с чорапки , нищо, че е жега, ама съм такаот 1 -2 седмици и има леки подобрения. иди на педикюр за морето
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd August 2006, 13:07
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

В никакъв случай не ходи на педикюр. Започнеш ли веднъж, трябва да го правиш постоянно. Там изрязват наслагванията на петите и след това се образува наново със страшна сила. Същото е, както кожичките на ноктите. Аз ползвам едно правено кремче за напукани пети от аптеката или на "Талодерма" за крака. Накисваш краченцата в леген с чай билков, търкаш с пемзичка хубаво, след това подсушаваш, мажеш обилно с кремчето и обуваш памучни чорапки. По възможност спиш с тях, ако не ги изтърпиш поне 2-3 часа стой с тях. Така след 4-5 процедури няма да имаш проблеми с крачетата.
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2006, 13:10
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

еми при мен и след 10 не става
а на педикюристката можеш да кажеш да не ти реже кожичките, а само да ти изтърква там където има загрубяла кожа
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd August 2006, 13:43
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

На мен също ми се налага да ходя на педикюр, ако не ми "издялкат" петите , оправяне няма. Пробвала съм почти всички кремове за пети ,но явно си е до кожа, а пък и майка ми има същия проблем. Чуждата ,права си ,че като тръгнеш веднъж - спиране няма ,но моите пети са толкова сухи, че ако не ги "издялкам" започват да се цепят и ужасно боли. Има и едно предимство ноктите ми са винаги красиви.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd August 2006, 13:47
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Номерът е в това, че трябва да се прави от първия ден, в който тръгнем по чехли.

И тука идва тънкия момент, в който трябва да се намери някаква средна линия, защото, ако се прекали с търкането, кожата "отговаря" с по-бързо образуване на клетки и втвърдяването им.

През зимата крачетата ми са като на бебе, ама сега , а уж и аз се мажа и всичко, ама тва си е реакция на кожата срещу слънцето и действието на праха, търкането в подметките на обувките и т. н.

Пробвайте баня, само за краката де, с морска сол и сода за хляб. След като се поседи в легена 10-ина минути, внимателно с пемза се изтъркват петите и после много крем
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd August 2006, 13:47
MISSY MISSY не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 74
По подразбиране

Chujdata е права за педикюра.Не съм имала проблеми,ма миналата година си викам я аз да отида и да ме направят хубава преди морето.Основният ремонт включваше педикюр и сега голямо търкане пада в банята Не съм тежък случай , но е неприярно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd August 2006, 13:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Преди време май бях писала в една друга тема за сухия спирт.Предполагам,че може да ти е от полза,защото този горния,загрубял пласт кожа се бели от него и краката наистина стават като бебешки.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd August 2006, 13:57
frutty frutty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 52
По подразбиране

а какво е това сух спирт?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd August 2006, 14:18
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мисля, че това е обикновен спирт за горене,само че на прах.Баща ми ми го набавя,след малко ще ти кажа със сигурност дали е този.Влажните крака се обтриват хубаво с него,най-добре преди лягане,след което обуваш чорапи за цялата нощ.Прави се всяка вечер,след 2-3 процедури кожата започва да се бели.Сутрин изтъркваш краката с по-фина пемза и слагаш крем.Обикновено са достатъчни 4-5 дни.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Загрубелипети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:25.