IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th April 2005, 07:48
le_soleil
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Stqgane na krakata(bedrai prasci),bez natrupvane na muskulna

Моля пишете на кирилица.Здравейте!Моля някой да ми каже как да тичам без да натрупвам мускулна маса на краката!Може да ви звучи странно,но за кратко време прасците ми се оголемиха от бяганетоА аз съм момиче и ако продължа няма да съм хубава гледкаПитам как да се бяга:бавно или бързо,колко време,с или без почивки,колко пъти в седмицата и каквото друго се сетите.Искам само да си стегна краката,нищо повече(не че е лесно)Ако някои се обади ще съм му мнооооого благодарна....Тук някъде прочетох,че е по-добре да се дава информация за питащияНа 20г.съм,висока съм 1,65 и тежа 56кг.(ако има значение)....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th April 2005, 08:49
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране Re: Stqgane na krakata(bedrai prasci),bez natrupvane na musk

Цитирай:
Първоначално написано от le_soleil
Здравейте!Моля някой да ми каже как да тичам без да натрупвам мускулна маса на краката!Може да ви звучи странно,но за кратко време прасците ми се оголемиха от бяганетоА аз съм момиче и ако продължа няма да съм хубава гледкаПитам как да се бяга:бавно или бързо,колко време,с или без почивки,колко пъти в седмицата и каквото друго се сетите.Искам само да си стегна краката,нищо повече(не че е лесно)Ако някои се обади ще съм му мнооооого благодарна....Тук някъде прочетох,че е по-добре да се дава информация за питащияНа 20г.съм,висока съм 1,65 и тежа 56кг.(ако има значение)....
Когато тичаш с бавно темпо, преместването ти по вертикала е значимо (по-малко, но значимо) спрямо това по хоризонтала. Изминавайки една обиколка на стадиона правиш около 400 подскока/крачки. При това се ангаживат бедрата и прасците. Бедрата са големи и мощни мускули и реагират на изтощение по-трудно отколкото прасците. Последните обаче хипертрофират.
Когато тичаш бързо (спринт) се ангажират бедрата, подбедриците и прасците (и много други мускули, но да не ги споменаваме). Подбедриците загребват мощно напред. Така целите крака се развиват равномерно. Крачките са по-дълги и съответно по-малко на брой, което разтоварва прасците, отнесено към останалите мускули.
Препоръчвам ти интервални спринтове - редуваш жесток спринт със спокойно ходене. Спринтираш докато не усетиш първия прилив на изтощение и спираш веднага. Ходиш докато се нормализира дишането ти след спринта. Общо тренировката да продължава толкова, че да НЕ се изтощиш, а да се натовариш добре.
Може да тичаш всеки ден. За да издържаш не се претоварвай на предишния ден.
Ако тренираш и с тежести, редувай ден с тичане, ден с тежести. Ако желаеш двете в един ден, то нека тежестите са преди тичането. Не се изтощавай с тежестите, вдигай по-тежко(да!) по-малко пъти (макс. 5 в серия). Така ще се пазиш от хипертрофия.
Тичай с ниски маратонки/гуменки. Не тичай върху асфалт. Избирай по-меки повърхности - пътечките в парка са екстра.
Докато тичаш може да държиш в ръце 1-2 килограмови гирички.
Дай газ!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th April 2005, 11:45
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Същата схема става ли за отслабване или не?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th April 2005, 20:57
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kurtni
Същата схема става ли за отслабване или не?
Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th April 2005, 09:28
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Значи само с бягане няма да постигна нищо... трябва и да се храня по малко така ли да го разбирам..?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th April 2005, 13:10
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kurtni
Значи само с бягане няма да постигна нищо... трябва и да се храня по малко така ли да го разбирам..?
Да, храненето е по-важно. Например 500ккал се изяждат много лесно, но се горят трудно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th April 2005, 14:00
le_soleil
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране ....

Мерси много на Милко!Ще се възползвам от съвета ти!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th April 2005, 21:46
Ду
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.А по някакъв начин може ли да се смалят размерите на прасците? Аз съм на 17 години 155см 45кг, но краката ми изглеждат по-големи от обикновеено, от известно време бягам, но като чета тук има опастност да се увеличат повече .Може ли помощ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th April 2005, 23:20
Аватара на mafia
mafia mafia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Белите Брези СОФИЯ
Мнения: 459
По подразбиране

Ако някой се интересува - мога да дам перфектна , доказана програма за тренировка на пръсец и бедро Програмата е професионална (демек - ако са ви клечави краката и не сте ги тренирали преди това просто няма да е ефикасна - по простата причина , че няма да можете да направите 90% от упражненията качествено) Програмата е за мъже 8)
__________________
Продуцентска къща, телевизии, реклама, клипове, PR и др. медийни изяви
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th April 2005, 23:23
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Пиле, ми като е за мъже кво праи в тоя раздел?
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Stqganekrakatabedraiprascinatrupvanemuskulna
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:17.