IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th February 2007, 15:12
kiki-niki kiki-niki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Плевен
Мнения: 15
По подразбиране въпрос за уреди за изправяне на коса

Здравейте красавици! Форума е мн. интересен и полезен, благодаря Ви че давате мнения и ценни съвети, за това и реших да Ви попитам кой от следните уреди е най малко безвреден и полезен за изправяне на косата тъй като моята е твърда, гъста и мн.чуплива :
1/четка за стилизиране с топъл въздух на Braun
2/маша с топъл въздух или още им казват маша-сешоар
3/или на Rowenta сешоар- уред за изправяне на коса
Мн.искам далга и права коса, в момента съм с къса коса и за 3-ти път правя отчаян опит да я пусна дълга, но имам напредък вече 3 месеца не съм я подстригвала, пръскам я с хининова вода 2-ри месе, косата ми спря да пада /мажех се с мн. силен гел преди това/.
Моля Ви дайте съвет
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th February 2007, 15:19
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

На първо място си вземи стилизиращи продукти- спрей или гел за изправяне с термичен ефект /предпазва косата от високата температура/ и кристали или силикон за коса.
Аз лично на тези сешоари с вградени четки- метки за изправяне нещо им нямам вяра. В тоа отношение съм традиционалист и предпочитам да се изсушавам с обла четка от естествен косъм и мощен сешоар.
Имам и преса, но нея гледам да я ползвам по- рядко.
За растеж на косата пробвай маската с Тривитаминол
Хининова вода съм ползвала, но нещо не ми хареса, дори пърхот ми се беше появил. Тя тая българската кой знае какво има вътре Друга не съм виждала да има.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th February 2007, 15:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да не те разочаровам, и трите са глупост, абсурд с някой от тези уреди за изправиш много чуплива коса. Най- много да я докараш до по- малко чуплива.
Ако искаш да ти е наистина права косата- керамична преса.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th February 2007, 19:38
kalin4eto kalin4eto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 53
По подразбиране

ми точно днеска си говорех с една приятелка и тя каза че има маша с топъл въэдух и е мн доволно но нейната коса си е почти права така че....нз ква е твоята но ако е много къдрева не мисля че ще стане с което и да било от трите може би но не съм сигурна най-добре би станало с трайно изправяне в най-добрия случей ще трае около 3 месеца
__________________
Last Dance, First Kiss Your Touch My Bliss...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th February 2007, 20:02
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Да не те разочаровам, и трите са глупост, абсурд с някой от тези уреди за изправиш много чуплива коса. Най- много да я докараш до по- малко чуплива.
Ако искаш да ти е наистина права косата- керамична преса.
абсолютно съм съгласна!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th February 2007, 22:34
dimi4 dimi4 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofiа
Мнения: 51
По подразбиране

Имам преса за изправяне и съм супер доволна.Само ми стана интересно какви точно са продуктите за предпазване на косата и можете ли да ми препоръчате някои?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th February 2007, 23:37
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Аз ползвам течни кристали на Biopharma.30 мл за 5,60 лв.,много са икномични.Аз лично нямам преса,но си суша косата със сешоар и винаги след къпане си слагам.Косата става мекичка и със силен блясък.Само не трябва да се слага по много,че после бързо ще се омазни косата.И точно това им е една от фукциите-да предпазват косата от топлината,я на сешоар,я на преса .Все още се чудя дали и аз да не си взема някаква преса да не се мъча така
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th February 2007, 00:31
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране Re: въпрос за уреди за изправяне на коса

Цитирай:
Първоначално написано от kiki-niki
вече 3 месеца не съм я подстригвала,
Ами време й е. Начинът да я пуснеш дълга не е с тотално неподстригване. Просто й вземи 0,5 см, ще видиш, че ще ти се отблагодари. А в грижите трябва да си постоянна.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th February 2007, 09:28
kiki-niki kiki-niki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Плевен
Мнения: 15
По подразбиране

Много благодаря на всички които си дадоха мнението, има доста време докато порасне за да използвам някой уред за изправяне на косата, но за кристалите ми стана мн. интересно и тях ще използвам.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th February 2007, 09:42
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dimi4
Само ми стана интересно какви точно са продуктите за предпазване на косата и можете ли да ми препоръчате някои?
Има на различни марки. Може да отидеш в някой магазин за професионални продукти за коса и да си избереш. Водят се с термичен ефект, има и специални за преса. На Wella съм виждала, а аз съм ползвала единствено на Лонда ето този продукт /като ми свърши пак ще си взема, защото съм доволна/.

http://armod.webd.pl/images/IM002629a.jpg

Londastyle- Easy Smooth strong

Блестящ балсам със силна фиксация за изправяне на къдрици до следващото измиване на косата. С UV- филтър и Провитамин В5 и защита срещу горещина. С антистатичен ефект.
Употреба: Малко количество от балсама равномерно нанесете на чиста и подсушена коса. След това разделете и чрез издърпване изправяйте, докато напълно изсушите косата. При работа с преса за изправяне, първо изсушете, след което изправяйте от корена към краищата.
Цена- 10 лв./ 150 мл.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: въпросзауредизаизправяненакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:43.