IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th April 2007, 13:12
mishleotmars mishleotmars не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 11
По подразбиране Точици по кожата

значи по краката и по ръцете имам ситни червени точици, подобни на тези, които се появяват след кола-маска, но на мен са ми постоянно.И се чудя има ли начин според вас да ги махна, защото ги ненавиждам направо.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th April 2007, 15:56
miracle19 miracle19 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 52
По подразбиране

и аз ги имам и майка ми ги има, за съжаление не знам как могат да бъдат премахнати, въпреки че ми се иска да ги няма гледам да не им обръщам внимание, въпреки че тези на краката понякога наистина ме дразнят
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th April 2007, 17:15
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Три сме и аз ги имам . При мен тези точици не са много забележими, но са досадни .
Трябва постоянно да се мажете с лосиони/балсами за тяло, които са по-мазни. А и гел-душа е важен, сега има някакъв нов на dove с олио е май или нещо такова , но е много хубав(за България не знам, но съм почти сигорна, че и там го има.) Eто за това говоря. Аз съм пробвало само едното(първото от ляво на дясно, Delicate for thirsty skin
Vanilla & Jasmine scent). Много съм доволна . А иначе използвам на nivea body крема, но него само за корема, бедрата и дупето, много е хубав прави кожата ацки мека .
За този проблем с червените точици е много гаден и не знам дали може да се премахне напулно, но кремове с по-голямо съдържание на oil и т.н. го правят малко или много по- незабележим . Аз това мога да посъветвам, едва ли Ви казвам нещо много ново, нооо... това е което аз знан ...
Успех на всички !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th April 2007, 21:03
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ако имате предвид "гъша кожа", и аз се присъединявам Честата ексфолация, мазен лосион за тяло и слънчев загар позаличват грозотията
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th April 2007, 21:06
mishleotmars mishleotmars не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 11
По подразбиране

да, аз съм забелязала, че като се пека на слънце (за солариум не знам, не съм ходила) и те се заличават, в смисъл не потъмняват заедно с кожата ми.иначе с ексфолирането мисля, че става да, като че ли поне малко се заличават, но това с мазните лосиони за пръв път го чувам.ще потърся тук там..А знаете ли причината, поради която те помагат за заличаването им
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th July 2007, 14:37
Ivory Ivory не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 16
По подразбиране Песимистично, но реалистично:

Звучи като Кератозис пиларис (keratosis pilaris). Дано не е...
Песимистично, но реалистично по въпроса:

Лечение - няма.
Причини - до сега неизвестни на науката.
Прогноза: с времето стават по-зле и повече.
Процедури, които евентуално уж помагат:

IPL, ексфолииране, обилно хидратиране, пудра с цинк, кокосово олио, омега 6/3 мастни киселини.
Аз ползвам Guinot. Avene има едно лечебно кремче, което се маже 4 пъти на ден и изглежда успокоява.
По (не)официално мнение диетата, наред с ВСИЧКО (!) останало (слънце (SPF50!), прах, суша/влага, козметика/без козметика...), също влияе. Например на мен ми се струва, че като изключа глутена състоянието на кожата се подобрява.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th July 2007, 15:32
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

и аз имам тази кирия, обиколих много кожни лекари, професори и т.н. всички ми казваха едно и също нещо. тази "гъша кожа" е вродена, уж от дехидратация (не виждам как и двете наведнъж)казаха ми по-често да се къпя в морето...и щяла да се махне от самосебеси, след края на пубертета. еми не се маха ужасно е, но вече съм свикнала а предписаха ми едно кремче, но не ме устройва цената и грамажа му, пък и като спреж да го използваш, пак излизат....казва се Дипрозалик или Дипрозалак, нещо не намирам кутийката...
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th July 2007, 15:33
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mishleotmars
да, аз съм забелязала, че като се пека на слънце (за солариум не знам, не съм ходила) и те се заличават, в смисъл не потъмняват заедно с кожата ми.иначе с ексфолирането мисля, че става да, като че ли поне малко се заличават, но това с мазните лосиони за пръв път го чувам.ще потърся тук там..А знаете ли причината, поради която те помагат за заличаването им
как мазни лосиони??? хидратиращи трябват не мазни .
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th July 2007, 16:48
i_shikawa i_shikawa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 113
По подразбиране

Момичета,къде ви се появяват тези точици??? ПО цялото тяло ли??
И аз имам подобен проблем и за това питам
__________________
Щастието обича красивите!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th July 2007, 19:58
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

аз имам по ръцете и краката. лекаря ми каза, че можело и по дупето
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Точиципокожата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:43.