IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th September 2008, 15:48
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране Диета при увеличена жлъчка

Здравейте. Откриха ми увеличена жлъчка и искам да ви попитам каква диета трябва да спазвам. Зная, че не бива да ям мазно, подправки и мляко, но ако може нещо по- конкретно да ми кажете. Благодаря и поздрави!
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th September 2008, 15:56
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Но-шпа, трябва да носиш винаги със себе си. Избягвай и някои зеленчуци, напр. една краставица може да доведе до жлъчна криза. Съпругата ми има такъв проблем, ще я разпитам какво точно избягва да яде (макар че може и да е индивидуално)
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th September 2008, 16:05
Аватара на lady85
lady85 lady85 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 2 719
По подразбиране

Чичо ми има проблеми с жлъчката и не може да яде диня и кисело зеле.Но според мен при всеки човек е различно....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th September 2008, 20:39
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Здравей!Преди 3 години преживях безкръвна операция на жлъчката ми,която беше с камъни!Не си мисли че ще се разминеш с диета,и аз така започнах в началото но ти един път имаш ли проблем с нея единствения вариант е да се оперираш!Използва сам всякаква народна медицина,билки и такива глупости но кризи получавах!Личната ти лекарка трябва да ти препише час за ехограх,а той трябва да те свържи в хирург,които да те оперира!Всичко се поема от здравната каса!Искам да ти кажа че сега нямам никакви проблеми,а преди не съм спала с дни,макар че спазвах специален режим на хранене!!!Успех
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th September 2008, 13:53
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

Аз съм с премахната жлъчка и мога да в кажа че диетит помагат в началото но идва един момент в който само операцията може да в помогне.Това е нещо ужасно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетаприувеличенажлъчка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:48.