IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 8th October 2007, 09:21
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране Мислите ли,че Вълчев и Орешарски трябва да си ходят?

Сигурно вече гледахте клипчето с 2та министри,които си правят сметките колко още да "протакват седянката". http://www.vbox7.com/play:1b48c67f
Аз направо полудях! 1. Питат учителите дали като им вдигнат заплатите,ще си оправят стандарта (повечето нямат компютърна грамотност,най- малкото), те казаха,че те са си ОК,че са модерни и перфектни.. В началото на протестите мислех,че това ще доведе до нещо разумно, но те тотално пощръкляха. И то на база безпочвено самочувствие. 2. Правителството коментира,че за да се увеличат заплатите им, ще увеличат плоския данък и ДДС. И докато аз примерно съм си преценила,че ще уча мениджмънт и търговия,защото искам да работя нещо перспективно, учителите,които болшинството са завършили 1 филология, седят, и си баят "100 %". 3...Но вече като видях това по новините, полудях, може ли на всичкото това отгоре 2 от водещите фигури в тези преговори да се гаврят с всичко живо??
Докъде ще стигнем???!?!?!!!
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th October 2007, 09:35
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Поне до сряда,стачката ще продължи,но те не могат вечно да протакат и трябва да се вземе някакво решение. Компромисно,разбира се.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th October 2007, 10:18
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

на въпроса, не, не смятам. какво са виновни те, че пари няма. в крайна сметка аз съм сигурна, че при 100% увеличение цяла България ще тегли. и всички други ще се дигнат на простест. и така докато не се изредят всички професии и всички недоволни хора. добре, че не сме много народ в БГ.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th October 2007, 10:25
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
на въпроса, не, не смятам. какво са виновни те, че пари няма. в крайна сметка аз съм сигурна, че при 100% увеличение цяла България ще тегли. и всички други ще се дигнат на простест. и така докато не се изредят всички професии и всички недоволни хора. добре, че не сме много народ в БГ.
Подкрепям. Освен това нали не си мислите, че синдикатите също не играят играта с протакането, избора на време за стачката и прочее?!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th October 2007, 12:28
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Според мен идеята за увеличаване на заплатите посредством съкращения на част от учителите е доста разумно решение, даскалите обаче ще пропищят. Иронията е, че вместо да изпишат вежди с тази стачка, ще избодат очи. Истината е, че отдавна се коментира прекалено големия брой на учителите и необходимостта от закриване на доста паралелки заради намаления брой на децата. Това лято покрай кандидат гимназиалните изпити стана ясно, че има повече места от кандидати за тях. Как да не е ниско нивото на образованието като предлагането е по - голямо от търсенето. Като бях в началното училище класовете се състояха от 30 - 35 деца, сега доколкото разбирам трудно гонят 20. Едно преструктуриране доста би оптимизирало системата. Според мен много по - сериозен проблем от учителските заплати, по който нищо не се прави е отрицателният прираст на населението. Защото с тези темпове след още 20, 30 години няма да има обективна необходимост от учители.
Подслушаният разговор между министрите беше в пълен унисон с това което става. Няма смисъл от преговори, преди които всяка от страните заявява, че няма да мръдне от позицията си.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th October 2007, 18:32
just_smile_{F} just_smile_{F} не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
на въпроса, не, не смятам. какво са виновни те, че пари няма. .

абееее тук е мн спорен въпрос...пари винаги има...въпроса е ,че отиват не където им е точното място .колкото до вдигането на заплатите...да ги вдигнат и ще ги вдигнат,ама едвали със 100 процента... пък и учителите не са на пълен работен ден ...ту имат свободни часове ,ту не... вярно...не е лесно да работиш с ученици,но въпреки всичко...най-лошото е ,че учениците ще пострадат ,защото ей сега като почнем даскало нас ще гъзят с мн учене и уроци без ние да сме виновни...колкото до изказването на тези двама галоши...аз викам да си ходят
__________________
докато не се науча да наранявам...

ще ме нараняват!!!!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th October 2007, 20:27
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

абе не са казали нищо чак толкова обидно...прекалено много драматизират медиите и хората покрай тях... света не е свършил. аз пък не виждам нищо обидно в думите им. слушах една даскалка по новините на бтв, която много се изложи. каза че министъра не знаел български, защото казал бил седенка, а не седянка, и че то такава дума нямало. е добре де, в българския език има доста диалекти и не е греховно да говориш на тях. плюс това тя каква е, че да казва кой как да говори. и слушах също и Станишев, който много добре се изказа, че синдикатите нямат право да казват, кой ще бъде в правителството и кой да си дава оставката, след като правителството не се разпорежда с тях.
а и ако толкова твърдите, че учителите били обидени от думите на господата, аз съм сигурна, че и учителите никак не се скъпят да обиждат министъра.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th October 2007, 20:58
just_smile_{F} just_smile_{F} не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 133
По подразбиране

аз разбрах,че ако стачкат продължава махат матурите...и се моля да продължи,защото точно мен тази година ме хващат тея гадости
__________________
докато не се науча да наранявам...

ще ме нараняват!!!!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th October 2007, 21:50
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

еми аз бих се радвал на 0-лева година но е жалко че такива хора ни управляват ... като мижитурки да не могат да излязат с едно добро решение...
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th October 2007, 00:00
just_smile_{F} just_smile_{F} не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 133
По подразбиране

аз пък не искам 0-ва година...искам да си завурша тази година и да кандидатствам... и да няма матури ест.
__________________
докато не се науча да наранявам...

ще ме нараняват!!!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МислителичеВълчевОрешарскитрябвадасиходят
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:53.