IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th November 2007, 03:49
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране Артропометрия

Ровейки се из нета намерих тази таблица за артропометирични данни:

http://musculatura.narod.ru/anthropometria/rua.html

Я се сравнете и си дайте данните да Ви видим! :P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th November 2007, 03:54
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

8-та клетка голена кво ще рече..незнам руски
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th November 2007, 11:08
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

пръсец
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th November 2007, 12:51
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

казва се антропометрия според мен... и тва са данни най-вероятно за руснаци... които по принцип са си по-едри от нас, аз съм 178 и не се виждам да съм над 80 кила и да имам 87 коремна обиколка.. егати дебелака ша съм...
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th November 2007, 14:09
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Прав си, че е антропометрия.Малко ми е трудно изговарянето му, та камо ли писането.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th November 2007, 16:46
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yaourt
казва се антропометрия според мен... и тва са данни най-вероятно за руснаци... които по принцип са си по-едри от нас, аз съм 178 и не се виждам да съм над 80 кила и да имам 87 коремна обиколка.. егати дебелака ша съм...
хах голяма глупост изръси...за руснаци било има разлика между тяло и тяло....това е много общо обобобщено за всички....същата работа като за боди мас индекса....зависи от костната структура,дали преобладава мускулната или мастната маса,защото разликата в товя е голяма...един човек може да е на едни и същи килограми и една и съща височина но с по-малка костна структура и другата част да се компенсира от мускулатура,докато другия на същия ръст но с по-малка мускулна маса може да има същите размери които да се компенсират от мастната маса...зависи от типа тяло,но като цяло мерките са за трениращи хора с хармонични тела
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th November 2007, 11:08
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от flameon
хах голяма глупост изръси...за руснаци било има разлика между тяло и тяло....това е много общо обобобщено за всички....същата работа като за боди мас индекса....зависи от костната структура,дали преобладава мускулната или мастната маса,защото разликата в товя е голяма...един човек може да е на едни и същи килограми и една и съща височина но с по-малка костна структура и другата част да се компенсира от мускулатура,докато другия на същия ръст но с по-малка мускулна маса може да има същите размери които да се компенсират от мастната маса...зависи от типа тяло,но като цяло мерките са за трениращи хора с хармонични тела
добре де, не съм видял че е "общо обобщено" и че е не е само за руснаците... но на сайта има мерки от различни антрополози и те не са всички еднакви, което означава,че има различни критерии за да се прави такова обобщение...
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th April 2008, 20:53
VERTU VERTU не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

момчета,аз малко да се намеся във вашият разговор,но по принцип антропологично всяка раса ,а вече дори всеки народ си има специфични антропологични белези.Това ,че руснаците са по-едри си е вярно,както и всички северни народи.Те са и с други особености.Имат много добра костна система и мускулатура ,но пък са неустойчиви на много други среди и фактори.
Гледайте нещо нашенско като статистика,защото ние сме доста издържливи и развити.Не е задължително да изглеждате като Херкулес,достатъчно добри гени сме събрали по дългият път до нашите земи,достатъчно е просто най-удачен подбор на упражнения за вас и вашето тяло....ааа и диетка разбира се.Разсейвам се ама май е от винцето
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Артропометрия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:20.