IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th December 2007, 09:57
dreshkata dreshkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 8
По подразбиране стелки за висок свод

Здравейте,

някой знае ли откъде мога да си купя стелка за висок свод? Навсякъде по магазините има за паднал и т.н., но за моя проблем не откривам.
На всички обувки, които имам, извивката е в пъти по-малка, отколкото е извивката на крака ми и това прави ходенето цяло мъчение. Искам стелки, които да запълнят празнината между крака ми и обувката в областа на свода и да се чувствам комфортно.
Сега сякаш ходя на пръсти непрекъснато..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th December 2007, 15:35
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране Re: стелки за висок свод

Цитирай:
Първоначално написано от dreshkata
Здравейте,

някой знае ли откъде мога да си купя стелка за висок свод? Навсякъде по магазините има за паднал и т.н., но за моя проблем не откривам.
На всички обувки, които имам, извивката е в пъти по-малка, отколкото е извивката на крака ми и това прави ходенето цяло мъчение. Искам стелки, които да запълнят празнината между крака ми и обувката в областа на свода и да се чувствам комфортно.
Сега сякаш ходя на пръсти непрекъснато..
здравей, аз също съм с висок свод на крака, стелки си направих по мярка силиконови, по-скъпи са вярно, но ти правят отливка на крака и така са ти по-точни, понеже при мен има разлики в сводовете на двата крака.
откъде си? попитай ортопед, на мен ортопед ми предписа стелките.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th December 2007, 17:22
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

secretk е права, може би най-разумният вариант е с отливка. Аз съм с едни стелки на д-р Sholl, продават ги по размер в аптеките. Удобни са ми, но вероятно и аз имам малка разлика във височината на свода, защото в по-тесни обувки лявата обувка я усещам по-опъната (вероятно защото кракът ми е по-нависоко)..
По-интересно ми е как решавате проблема лятото, или за обувки с ток? Аз стелките мога да ги сложа само в есенно-зимни, спортни обувки

П.П. Пропуснах да кажа, че на мен болката при дълго ходене или след дискотека ми е в колената Много гадна болка.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th December 2007, 18:13
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
По-интересно ми е как решавате проблема лятото, или за обувки с ток? Аз стелките мога да ги сложа само в есенно-зимни, спортни обувки

П.П. Пропуснах да кажа, че на мен болката при дълго ходене или след дискотека ми е в колената Много гадна болка.
при мен болкaтa не е сaмо в коленaтa, a по целия крaк, но все пак aз имaм и ревмaтизъм.
a лятото нaистинa е по-неудобно, но си купих едни обувчици , които сa мрежести и стaвaт за топло време и в същото време може дa си сложa в тях стелките, но пaк не винaги съм с тези обувки, тaкa че понякогa съм с без стелки.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: стелкизависоксвод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:29.