IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th March 2008, 15:29
selena06 selena06 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 10
По подразбиране въпрос относно МБ

Въпросът ми е при посявки на влагалищен секрет какво точно се открива-само бактерии или може и полово предавани болести като гонорея, трихомони и т.н. И може ли при стерилни посявки, или такива, които не са поникнали да има някакви бактерии, а те да се видят само на директна микроскопия. Питам защото преди време ми правиха МБ и микроскопия и посявките бяха стерилни, а при микроскопията се виждали трихомони и коки по-двойки. Възможно ли е това? Посявките да не поникнат, а да има бактерии. Благодаря за отговора.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th March 2008, 16:14
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

При микробиологична посявка,ако имаш бактерии,няма как да да не се видят!

След това се прави антибиограма,за да се установи съответния бактерий към кой антибиотик е най-чувствителен!

И едва тогава се изписва лечение.

Обаче повечето доктори го пропускат този момент и изписват лекарства на сляпо без да знаят точно за какво става въпрос!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th March 2008, 16:33
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Барби, то е така - по принцип би трябвало при посявка всичко да се види, ама в нашите лаборатории всичко е възможно. На една позната й бяха изкарали такива стойности на утайката, че трябваше да е пред умиране и жената едва не умря от притеснение. Пък после се оказа грешка.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th March 2008, 17:00
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Възможно е,Сиби!

Последния куриозен случай при мен беше следния:имах някакво течение и отидох при гинеколожката ми.Тя ми взе вагинален секрет и го погледна на микроскопа-нямало нищо.Е,как така,като течението имаше неприятен аромат,значи има някакви бактерии.

И вместо да го изпрати в лаборатория,за изследване и антибиограма,тя директно на сляпо ми изписа глобули,които били широко спектърни!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th March 2008, 17:09
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Миналата година и на мен гинеколожката ме погледна и рече "А! Туй са гъбички. Ей тва ще пиеш и ей тва ще слагаш." Брех мама му стара, как пък разбра с едно надничане в дупката ми какво ми има Познайте дали се лекувах - не. Нищо не ми се е случило, тази година отидох при друг лекар, взе ми секрет, дадохме го за анализ - анаеробна бактерия. Никви гъбички! Та те дори не се видели на анализа ами на микроскопа. Така, че наистина всичко се хваща с това изследване, а трихомони са ми казвали, че по принцип са ни в организма. Когато им се увеличал броят тогава ставало опасно.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: въпросотносноМБ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:20.