IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th September 2008, 20:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reni_Reni
Не мога да приема и коридата,що за зверщиния е това!
Винаги се кефя,когато някой тореадор го мушне бика!Както и ония дето се гонят по улиците с биковете!Майка си ли търсят там?? Голямото мъжество!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th September 2008, 20:09
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от Reni_Reni
Не мога да приема и коридата,що за зверщиния е това!
Винаги се кефя,когато някой тореадор го мушне бика!Както и ония дето се гонят по улиците с биковете!Майка си ли търсят там?? Голямото мъжество!
Точно , много добре казано!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 6th September 2008, 20:13
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Кво начи ако отглеждаме и хора, за да ги убиваме, ще е по-хуманно, отколкото да се стрелят мутрите по улиците ? А не. Ако зашеметяваме хората, преди да ги застреляме в главата ?
Какво значение има дали ще го зашеметиш - като не се мъчи нали умира, резултатът е се същия.
Както някой каза - ние сме хищници. Само че в природата не е заложено да имаш свинеферма. Всъщност хората по начало са излизали на лов и с камъни са замеряли или разни криви пръчки, наречени "копия" са намушквали животните, докато ги убият, та на края да ги изядат. Няма хуманност при хищничеството в крайна сметка. Убиваш, за да ядеш. И прасенцата в свинефермите имат майки. И свините майки имат прасенца, но това е положението. В последно време това го няма, но попринцип предполагам много от вас са имали роднини на село, които са гледали прасета, всички знаем как се коли прасето. И понякога това продължава часове, щото едно такова голямо животно не може да се убие толкова лесно.
А всъщност какво е родило свинефермата ? Мързелът да ходиш на лов. Защо да гониш животното, като може да се роди затворено и да си го убиеш там. Тея животни не се гледат с друга цел, не дават мляко, нито яйца.
А сега се сетих и за рекламата на оная шунка или салами от щастливи прасета Голяма подигравка аз много съм се ядосвал как може да я излъчват.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th September 2008, 20:18
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Виж в какъв порочен кръг се озовахме....?
Ти да не си спрял свинското и си минал само на пилета и затва само за прасенцата говориш,а ??
Обаче понеже има ферми и магазини какво се получава с лова??Още по-зле...Има ферми за отглеждане на "храна" а дружинката от дебели чичковци отива и почва да пука по сърни ,елени,глигани пъдпъдъци и още какво ли не,само и само да се съберат въпросните дебелаци ,за да пият и да се лъжат ,а жените им да ги няма наоколо да не ги ядосват.И на всичкото отгоре имат шарени дрешки с лого на БЛРС ....демек са легални...Идвало ми е да съм със същите дрешки само че с по-голямо пушкало и да ги целкам от някое дърво отдалече!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 6th September 2008, 20:45
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

От къде се поражда този инстинкт за убиване в ловците след като могат да си купят месо от магазина?Значи не е заради глад!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th September 2008, 20:49
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Еми аз пък обичам да ловя риба. Имам си паспорт, плащам си, легален съм. Какво правиме с рибките ? Ръгаме им кука в устата, вадиме ги и те умират (примерно). Защо рибата да е по-маловажна от прасето/пилето? А и виж сега, просто е най-изгодно да се ядат прасета и пилета - затова се отглеждат най-масово. По същия начин можеше да гледаме елени и тюлени ако щеш, стига да беше по-изгодно икономически. Така че въпрос на късмет. Дори прасетата са много по нещастни - от тях избиваме милиарди, а от елените къде-къде по-малко. Шансът да се родиш прасе и да те убият е по-голям от тоя да се родиш елен
Иначе не, ям си свинско, даже току що ядох, щото съм хищник и тва е положението
Както казвам не изразявам някво крайно мнение, аз разсъждавам по темата и това за прасенцата и елените си е вярно, независимо дали така ни изнася
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #17  
Стар 6th September 2008, 20:58
peach peach не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 105
По подразбиране

А аз обичам да ловя ловци,ееех ако беше разрешено и членския внос щях да си плащам
Отговори с цитат
  #18  
Стар 6th September 2008, 21:39
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reni_Reni
От къде се поражда този инстинкт за убиване в ловците след като могат да си купят месо от магазина?Значи не е заради глад!
Разбира се, че не е заради месото...Не познавам рибар, който лови риба, за да я яде после - напротив - много от познатите ми дори я връщат обратно във водата...
Ловуването е вид "спорт", търси се тръпката, а не да се сложи нещо на масата... За някои пораснали "момченца" пушката е естествено продължение на ръката...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 6th September 2008, 21:53
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е как ще не познаваш рибар, който лови риба, за да я яде Самата дума "рибар" се отнася за хората, които обикновено живеят на морето и ловят риба, това е прехраната им. Виж друго е риболовец Ебавам се с думите, нищо лично.
И аз ги връщам във водата, само че е много ясно, че на края ще си взема някоя за ядене. Не съм отишъл на състезание, за да си ловя цял ден, на края да извадя от сака чийзбургер и да го изям. Така че не говори за такива рибари, такива няма.
Спорт, неспорт, тва е. Държавата ни може да просперира с ловен туризъм, той и сега си се провежда и чужденците дават луди пари, така че с един организиран такъв туризъм можем само да печелим.

Когато спрем убийствата, катастрофите, изнасилванията и убийствата на жени в последствие, когато спасим умиращите от глад деца, според мен тогава трябва на първо място да дойде въпросът за животните, сега някак е малко изкуствено - правим се, уж за животните ала бала, някои животни в софийския зоопарк получават повече пари месечно от много деца в България, това не е редно и не е реално. Ето това вече е личното ми мнение ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #20  
Стар 6th September 2008, 22:22
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

Малко ли са спортовете без да са свързани с нечия гибел,е да сигурно тръпката не е същата.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗаилиПротивЛовджийствотоловците
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:15.